علم و تکنولوژی

ادامه توسعه موستانگ mach e در گاراژ منزل مهندسان فورد

وقتی آلینا کاپور به دلیل همه گیری ویروس کرونا دورکاری را از خانه خودش آغاز کرد، باید چیزهایی را از دفترش به خانه می برد: لپ تاپش، چند کابل و یک فورد موستانگ mach e الکتریکی.

4 خرداد 1399

چرا مردان بیشتر از زنان قربانی ویروس کرونا می شوند؟

دانشمندان به این نتیجه رسیده اند که ویروس کرونا درباره جنسیت نیز تبعیض قائل می گردد و مردان بیش از زنان بر اثر ابتلا به این ویروس جان خود را از دست می دهند.

2 خرداد 1399

تنگه زیبای برج و بلبل در کویر لوت

وجود دشت های وسیع عاری از گیاه و پهنه های شنی وتوده های ماسه بادی وانواع لکه های کویری که معرف شرایط عمومی لوت است، این ذهنیت را تقویت می نماید که لوت سرزمین مسطح و بی دروپیکری است که صرفا دارای پدیده های همگون دشتی است. اما وجود ناهمواری های گوناگون وعوارض...

29 اردیبهشت 1399

کاربرد چاپ سه بعدی در صنایع مختلف ، بازار 40 میلیارد دلاری 3D Print از صنعت خودرو تا تجهیزات پزشکی

پرینت سه بعدی یکی از تکنولوژی های پبشرفته روز است که در زمینه های مختلف یاری های شایانی به بشریت در اقتصاد دیجیتال نموده است.

29 اردیبهشت 1399

در سالی که گذشت چند رساله و انتها نامه به ثبت رسید؟

رئیس اداره ثبت و فراهم آوری اطلاعات ایرانداک از افزایش 10 درصدی ثبت انتها نامه و رساله در ایرانداک در سال 98 اطلاع داد و توضیح داد: مذاکرات ما با دانشگاه آزاد درباره افزایش آمار ثبت، به نتیجه نرسیده و وزارت بهداشت نیز که قرار بود انتها نامه ها و رساله های...

27 اردیبهشت 1399

ارسال سیستم های تست کرونا از روسیه به 13 کشور دنیا

سیستم های آزمایش کرونا فراوری شده در روسیه برای 100 هزار مورد مطالعه به 13 کشور: اعضای اتحادیه مالی اورآسیا، کشورهای مستقل مشترک المنافع، ایران، چین و مغولستان تحویل داده شده و به مصر، صربستان و ونزوئلا نیز ارسال می گردد.

20 اردیبهشت 1399

دانشگاه آزاد اسلامی خراسان جنوبی چگونه به جنگ کرونا رفت؟

معاون علوم پزشکی دانشگاه آزاد اسلامی استان خراسان جنوبی، اقدامات این دانشگاه در مقابله با ویروس کرونا را تشریح کرد.

19 اردیبهشت 1399

زندگی در کانادا چگونه است؟

کانادا کشوری بسیار آرام و به دور از درگیری است. این کشور مالی پایدار و مطمئن دارد. نرخ تورم در کانادا پایین و میزان درآمد رو به رشد است، شاید به همین دلیل است زندگی در کانادا برای بسیاری از افراد هیجان انگیز است.

17 اردیبهشت 1399

خبرنگاران نشست آنلاین بهارستان نشینان

تهران-خبرنگاران-شیوع کرونا مدتی است جلسات مجلس را به تعطیلی کشانده است. برای حل این مساله و برگزاری جلسات به شکل آنلاین یک جلسه آزمایشی با حضور تعدادی از نمایندگان برگزار گشت.

16 اردیبهشت 1399

پیغام های تسلیت سرلشکر صفوی برای درگذشت سردار شعبانی و مهندس عظیمی

دستیار و مشاور عالی فرماندهی معظم کل قوا طی پیغام های جداگانه ای درگذشت سردار سرتیپ دوم پاسدار ناصر شعبانی از فرماندهان دفاع مقدس و مهندس حسینعلی عظیمی از پیشکسوتان جهادگر و از فرماندهان پشتیبانی و مهندسی جنگ را تسلیت گفت.

15 اردیبهشت 1399

حقایق جالب در خصوص تورنتو ، کانادا

حقایق جالب در خصوص تورنتو ، کانادادر این مقاله از وب سایت مجله گردشگری خبرنگاران درباره حقایق جالب در خصوص تورنتو ، کانادا ،سخن خواهیم گفت.

13 اردیبهشت 1399

هشدار پلیس درباره کلاهبرداری های اینترنتی با بازار گرمی کرونا

باتوجه به شیوع کرونا ویروس در کشور تمایلات هموطنان مبنی بر ثبت سفارش و خرید اقلام مورد احتیاج روزمره از سایت های فروشگاهی افزایش یافته است و در این میان افرادی با سوء استفاده از موقعیت پیش آمده اقدام به سودجویی و کلاهبرداریی می نمایند.

11 اردیبهشت 1399

همدلی بی مثال ساکنان منطقه 18 برای مبارزه با کرونا

مدیریت شهری منطقه 18 همچون ارگان ها و نهادهای دیگر برای مقابله با شیوع بیماری کرونا و حفظ جان شهروندان وارد میدان شده و با اجرای طرح ضدعفونی محله ها در 7 ناحیه و 16 محله به جنگ کرونا آمده است.

10 اردیبهشت 1399

مردم به طرح غربالگری کرونا بپیوندند، موکول کردن زیارت اهل قبور در پنجشنبه آخر سال به زمان دیگر

خبرنگاران/کرمان معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی کرمان از راه اندازی سامانه خودارزیابی کرونا توسط وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی اطلاع داد و اعلام کرد: کلیه هموطنان عزیز می توانند به سامانه salamat.gov.ir مراجعه نموده و پرسشنامه آن را تکمیل نمایند. در...

8 اردیبهشت 1399

کامپیوترها در آغاز مسیری جدید برای دستیابی به هوش انسانی

شبکه های عصبی با الهام از زیست شناسی، گام های بلندی را در جهت تقویت توانایی های انسان برمی دارند. آیا می توان با کاهش قابلیت پیش بینی، هوش مصنوعی را به هوش انسانی نزدیک کرد؟

31 فروردین 1399

ریزش قابل توجه قیمت ویلا در مناطق شمالی

رکود کشدار مسکن تا چه زمانی تداوم خواهد داشت؟ این سئوالی است که حتی فعالان بازار مسکن نیز نمی توانند پاسخ دقیقی بدان بدهند.

29 فروردین 1399

اعضای شورای تخصصی مدارس عالی مهارتی منصوب شدند

معاون دانشگاه آزاد اسلامی و رئیس سازمان سما، اعضای شورای تخصصی مدارس عالی مهارتی را منصوب کرد.

23 فروردین 1399

نیلی: دانشگاه تهران تا به امروز 70 درصد بودجه امسال را دریافت نموده است

رئیس دانشگاه تهران گفت: دانشگاه تا به امروز 70 درصد بودجه خود را دریافت نموده که البته بخش اعظم آن در دو ماه اخیر تأمین شده است.

21 فروردین 1399

تخلیه فاضلاب تصفیه شده به دریا منع قانونی و بهداشتی ندارد

به گزارش خبرنگاران، به نقل آب و فاضلاب شهری هرمزگان،حسین خادمی در واکنش به اعتراض یکی از اعضای شورای شهر بندرعباس و قرار دریافت در مقابل فاضلاب ورودی پساب به دریا با اشاره به اینکه طرح فاضلاب شهر بندرعباس از مهمترین طرحهای فاضلاب استان است، گفت: این...

16 فروردین 1399

تصور دنیا بدون موسیقی بسیار سخت است

خبرنگاران/بوشهر مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان بوشهر مطرح نمود: فعالیت و حیات بشر، مذاهب، مکاتب، توسعه علم و حتی انقلاب ها خالی از پدیده هنر موسیقی امکان پذیر نیست.

15 فروردین 1399
تعداد: (110)