فارین پالسی: کره جنوبی از وابستگی تسلیحاتی به آمریکا خسته شده است

به گزارش کلوب آگهی، ارتش کره جنوبی که از وابستگی به آمریکا خسته و سرخورده است، میخواهد تمرکز اصلی خود را به تحقیقات و توسعه داخلی معطوف نموده و به یک تولیدکننده مهم و بزرگ تسلیحات نظامی تبدیل گردد.

فارین پالسی: کره جنوبی از وابستگی تسلیحاتی به آمریکا خسته شده است

به گزارش گروه بین الملل خبرنگاران به نقل از فارین پالیسی، ارتش کره جنوبی از وابستگی تسلیحاتی به آمریکا خسته شده و میخواهد همه تمرکز خود را بر روی توسعه و تحقیقات داخلی معطوف کند تا به یک فراورینماینده بزرگ و مهم تسلیحات نظامی تبدیل گردد، مساله ای که با نگرانی کره شمالی روبرو شده است.

تا امروز بخش عمده تسلیحات ارتش کره جنوبی، ساخت آمریکا بوده است. ولی مقام های کره جنوبی امیدوارند که تعادل در تسلیحات ارتش این کشور در آینده برقرار گردد و قصد دارند با توجه به تهدیدات کره شمالی، فراوری داخلی تسلیحات را افزایش دهند. این در شرایطی است که مقام های سئول نسبت به راهبرد و سیاست واشنگتن در قبال منطقه شرق آسیا به شدت تردید دارند.

دانیل پینکستون استاد روابط بین المللی در دانشگاه تروی سئول در این باره گفت: در بلندمدت مقام های کره جنوبی قصد دارند تسلیحات ساخت این کشور را در سراسر دنیا عرضه نمایند. شرکتهای دفاعی کره جنوبی خواهان افزایش صادرات تسلیحات نظامی شده اند.

بودجه نظامی کره جنوبی سالیانه 7 درصد افزایش خواهد یافت و این بدان معناست که این کشور میخواهد طی سال های 2020 تا 2024 میلادی بیش از 240 میلیارد دلار در بخش نظامی و دفاعی هزینه کند. بیش از 85 میلیارد دلار از این بودجه برای توسعه تسلیحات نظامی هزینه خواهد شد.

وزارت دفاع ملی کره جنوبی در این باره خاطرنشان کرد: با توجه به نااطمینانی مربوط به فضای فعلی امنیت ملی، دولت بودجه نظامی را افزایش داده تا دفاع ملی را تقویت کند و به ارتش یاری نماید تا اقدامات متقابل را برای مقابله با تهدیدات امنیتی اتخاذ کند. برای اطمینان یافتن از خودکفایی در زمینه دفاع ملی و حرکت به سوی توسعه فناوری علمی، سیاست های مربوط به دستیابی به تسلیحات از خریدهای خارجی به توسعه و تحقیق داخلی تغییر یافته است تا از این طریق از صنایع دفاعی داخلی حمایت گردد.

تحلیلگران بر این باورند که سئول از اقدامات اخیر آمریکا متحد بزرگ خود به شدت سرخورده و ناامید شده است. به عنوان مثال، شرکتهای نظامی آمریکایی حاضر نشده اند تازه ترین تحولات و دستاوردهای خود را با کره جنوبی به اشتراک بگذارند و خواهان دریافت مبالغ سنگینی برای پوشش هزینه های تحقیق و توسعه شده اند.

دولت ترامپ نیز بارها خواهان پنج برابر شدن مشارکت کره جنوبی در هزینه های مربوط به استقرار 28500 نظامی آمریکایی در این کشور شده است.

منبع: خبرگزاری تسنیم
انتشار: 1 دی 1398 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: cloobagahi.ir شناسه مطلب: 271

به "فارین پالسی: کره جنوبی از وابستگی تسلیحاتی به آمریکا خسته شده است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "فارین پالسی: کره جنوبی از وابستگی تسلیحاتی به آمریکا خسته شده است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید