پلیس آمریکا بعد از قتل جورج فلوید بیش از هزار نفر دیگر را کشته است

به گزارش کلوب آگهی، بر اساس یک گزارش جدید، نیروهای پلیس آمریکا ظرف یک سال بیش از هزار شهروند آمریکایی را به قتل رسانده اند.

پلیس آمریکا بعد از قتل جورج فلوید بیش از هزار نفر دیگر را کشته است

به گزارش گروه بین الملل خبرنگاران، طبق گزارشی که اخیراً منتشر شده است، پلیس آمریکا ظرف یک سال بیش از هزار نفر را به قتل رسانده است.

به نوشته روزنامه مورنینگ استار، گروه ترسیم خشونت پلیس گزارش نموده است ظرف یک سال پس از قتل جورج فلوید شهروند سیاه پوست آمریکایی (25 می 2020) مأموران پلیس آمریکا 1068 نفر را به قتل رسانده اند.

این آمار نشان می دهد در آمریکا هر روز، سه نفر توسط نیروهای پلیس به قتل رسیده اند. بر همین اساس از شروع امسال میلادی فقط در 6 روز، قتلی توسط پلیس آمریکا انجام نگرفته است.

بر اساس این گزارش، با وجود اعتراضات گسترده در آمریکا پس از قتل جورج فلوید و چند شهروند سیاه پوست دیگر، تعداد افرادی که در این یک سال توسط پلیس آمریکا به قتل رسیده اند تغییر چندانی با سال های قبل نداشته است.

طبق این آمار، احتمال به قتل رسیدن شهروندان سیاه پوست توسط پلیس سه برابر بیشتر از افراد سفیدپوست است و همچنین احتمال غیرمسلح بودن آن ها حین به قتل رسیدن نیز بیشتر است.

بین سال های 2013 تا 2020 میلادی 98.3 درصد از موارد قتل شهروندان توسط پلیس آمریکا به تشکیل پرونده قضایی و طرح اتهام جنایی منجر نشده است و فقط 0.4 درصد از چنین پرونده هایی به محکومیت پلیس خاطی منتج شده است.

در حال حاضر کوشش برای اصلاح ساختار پلیس آمریکا درحالی به یکی از وعده های سیاست مداران این کشور تبدیل شده است که بودجه 118 میلیارد دلاری پلیس آمریکا، این نیرو را به سومین نیروی نظامی عظیم دنیا تبدیل نموده است. ارتش آمریکا با بودجه 761 میلیارد دلاری و ارتش چین با بودجه 261 میلیارد دلاری در صندلی نخست و دوم قرار دارند.

تحقیقات درباره خشونت پلیس که از سوی وکلای برجسته حقوق بشر از سراسر دنیا صورت گرفته، نشان داده کشتار سیستماتیک و نقص عضو شهروندان سیاه پوست غیرمسلح به دست پلیس آمریکا به مثابه جنایت علیه بشریت است که باید تحت قوانین بین المللی مورد تحقیق و پیگرد قرار گیرد.

در این تحقیقات آمریکا به دلیل نقض تعهدات بین المللی حقوق بشری ، هم از نظر قوانین حاکم بر اجرای قانون و هم از نظر عملکرد ماموران اجرای قانون از جمله متوقف کردن خودروها و هدف قرار دادن شهروندان سیاه پوست و توقف و تفتیش مبتنی بر نژاد، ادامه الگوی نگران کننده ملی استفاده نامتناسب از نیروی مرگبار نه تنها با استفاده از سلاح گرم و با شوکر الکتریکی علیه سیاه پوستان، اجرای فرهنگ مصونیت از مجازات که در آن ماموران پلیس به ندرت گناهکار شناخته می شوند در حالی که اقدامات مرگبار آن ها به عنوان چند مورد معدود مورد بی توجهی قرار می گیرد، مسئول شناخته شد.

بعد از قتل فلوید، خانواده وی و سایر افراد سیاهپوستی که در سال های اخیر به دست پلیس آمریکا به قتل رسیده اند، از سازمان ملل خواستند تحقیقاتی رسمی را درباره تیراندازی های مرگبار پلیس شروع کند.

بستگان قربانیانِ بعضی از جنجالی ترین موارد این قتل ها در میان خانواده هایی دیده می شوند که خواهان مشارکت سازمان ملل شده اند. بستگان فلوید، خانواده مایکل براون 18 ساله که قتلش در سال 2014 به دست یک مامور سفید پوست در فرگوسن میزوری به جنبش جان سیاه پوستان با ارزش است تحرک داد، اقوام دانته رایت که ماه گذشته در بروکلین سنتر مینه سوتا بر اثر تیراندازی پلیس کشته شد، در بین این افراد هستند.

گرچه تحت فشار دولت دونالد ترامپ، سازمان ملل از درگیر شدن با این مسئله اجتناب کرد، بعد از آن ائتلافی از سه نهاد حقوقی برای انجام تحقیق مستقل در این خصوص وارد عمل شد. هیأتی از آفریقا، آسیا، اروپا، آمریکای لاتین و منطقه کارائیب گرد هم آمدند تا خشونت پلیس و نژادپرستی ساختاری در آمریکا را که زیربنای آن است، مورد آنالیز قرار دهند.

منبع: خبرگزاری فارس
انتشار: 9 تیر 1400 بروزرسانی: 9 تیر 1400 گردآورنده: cloobagahi.ir شناسه مطلب: 1639

به "پلیس آمریکا بعد از قتل جورج فلوید بیش از هزار نفر دیگر را کشته است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "پلیس آمریکا بعد از قتل جورج فلوید بیش از هزار نفر دیگر را کشته است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید