امروز وقت همکاری جامعه جهانی است

به گزارش کلوب آگهی، رئیس شورای عالی استان ها با تأکید بر اینکه امروز وقت همکاری جامعه جهانی برای مقابله با کروناویروس است، افزود: نباید تسویه حساب های سیاسی را امروز انجام دهیم.

امروز وقت همکاری جامعه جهانی است

به گزارش خبرنگاران، مرتضی الویری در جریان برگزاری سی امین اجلاس عمومی شورای عالی استان ها که به صورت ویدئوکنفرانس با حضور اعضا برگزار گشت و ایرج حریرچی به عنوان میهمان ویژه این اجلاس حضور داشت، گفت: قطعا کروناویروس را نباید کوچک بشماریم. در این راستا جامعه شورایی با دقت کامل و توجه به ابعاد شیوع این ویروس در جهت یاری به تحقق سلامت جامعه حرکت خواهد نمود.

وی با ابراز گله مندی از بعضی مسئولان دولتی که کروناویروس را کوچک می شمارند، اضافه کرد: بعضا تصویری ایجاد می نمایند که گویی امروز و فردا و به زودی این ویروس و موضوعات مربوط به آن به اتمام می رسد.

الویری اضافه کرد: قطعا امروز وقت پز دادن و تحقیر کشورها نیست. کشورها شاخص های مختلف و متفاوتی دارند که عملکرد آن ها برای مقابله با این ویروس باید با در نظر دریافت این شاخص ها مورد ارزیابی قرار گیرد.

وی تأکید کرد: اینکه دائما در صدد تحقیر کشورها باشیم دردی را دوا نمی کند. امروز وقت همکاری جامعه جهانی برای مقابله با این ویروس است نه تسویه حساب های سیاسی.

به گزارش خبرنگاران، دکتر حریرچی نیز که مهمان ویژه این اجلاس بود در پاسخ به انتقاد رئیس شورای عالی استان ها در مورد تحقیر سایر کشورها در حوزه درمان بیماری کووید 19 گفت: ما هیچ کشوری را تحقیر نمی کنیم اما افتخار می کنیم که در ایام شیوع کرونا برای مثال حتی یک مریض دیالیزی وجود نداشته که سه مرحله دیالیز آن به دو مرحله تقلیل پیدا کند و فرایند درمان وی همچون گذشته ادامه پیدا نموده است. بی تردید ما حتی با یک فوت در جهان ناراحت می شویم و من هیچ گاه از واژه ای در راستای تحقیر کشورها استفاده ننموده ام.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 21 خرداد 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: cloobagahi.ir شناسه مطلب: 721

به "امروز وقت همکاری جامعه جهانی است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "امروز وقت همکاری جامعه جهانی است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید