کرونا با دانش آموزان دنیا چه کرد؟ ، ویروسی که 1.5 میلیارد دانش آموز را خانه نشین کرد

به گزارش کلوب آگهی، رئیس مرکز امور بین الملل و مدارس خارج از کشور وزارت آموزش و پرورش به تشریح مواجهه سیستم های آموزشی کشورهای جهان با پدیده کرونا پرداخت.

کرونا با دانش آموزان دنیا چه کرد؟ ، ویروسی که 1.5 میلیارد دانش آموز را خانه نشین کرد

جهت دریافت خدمات پتینه کاری سقف با گروه ساختمانی آبان در ارتباط باشید. هر گونه خدمات رنگ آمیزی با تکنیک های مدرن پتینه کاری را به ما بسپارید.

به گزارش کلوب آگهی به نقل از ایسنا، غلامرضا کریمی در خصوص تجربیات مدارس کشورهای جهان در خصوص شیوع کرونا و اقداماتی که در خصوص بازگشایی مدارس انجام شده است، اظهار کرد: شیوع ویروس کرونا بی سابقه ترین پدیده در جهان بوده و در حدود 90 درصد مدارس جهان در اثر شیوع بیماری کرونا تعطیل شد. این بیماری بی سابقه یک میلیارد و 600 هزار یادگیرنده را مجبور به ماندگاری در خانه کرد.

وی اضافه کرد: با شیوع این بیماری در چین و گسترش آن به کشورهای دیگر، ابهامی برای مسئولان و مدیران کشورها به وجود آمد. در بسیاری از کشورها تصور بر این بود که مدارس تنها برای چند هفته یا حدبیشتر یک ماه تعطیل می گردد اما باگذشت زمان و گستردگی بیشتر این ویروس دولت ها مجبور به مداخله در امور مالی و اجتماعی کشور خود شدند و در آموزش وپرورش نیز دولت به این نتیجه رسید که باید در این حوزه مداخله کند.

کریمی با اشاره به اینکه در بعضی از کشورهای اروپایی آموزش بر بستر فضای مجازی از قبل هم معمول بوده و به عنوان آموزش مکمل مورد استفاده قرار می گرفت، گفت: کشور ما تمام آموزش ها را به صورت حضوری برگزار می کرد و در آموزش مجازی هیچ زمینه قبلی نداشت و به همین دلیل انتقال آموزش ها به بستر دیگری سخت بود اما با تدابیری که اندیشیده شد و یاری های دولت توانستیم در همان روزهای ابتدایی شیوع کرونا شبکه آموزشی دانش آموز (شاد) را راه اندازی کنیم.

رئیس مرکز امور بین الملل و مدارس خارج از کشور گفت: در بیشتر کشورهای جهان به همین صورت عمل شد. ابتدا آموزش را از برنامه های تلویزیونی آغاز کردند اما شبکه های تلویزیونی امکان برقراری تعاملی یا دوسویه بین معلم و دانش آموزان را نداشتند؛ لذا در بیشتر کشورها پلتفرم های lms طراحی و راه اندازی شد و دانش آموزان برای آموزش به سمت آن راهنمایی شدند.

بر اساس گزارش روابط عمومی وزارت آموزش وپرورش، وی گفت: نتایج پژوهش های اجرا شده نشان می دهد که میزان یادگیری دانش آموزان در سال گذشته تقریباً یک سوم میزان یادگیری در سال های دیگر بوده و این می تواند آسیبی جدی در آموزش کشورهای جهان باشد.

منبع: همشهری آنلاین
انتشار: 30 شهریور 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: cloobagahi.ir شناسه مطلب: 921

به "کرونا با دانش آموزان دنیا چه کرد؟ ، ویروسی که 1.5 میلیارد دانش آموز را خانه نشین کرد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "کرونا با دانش آموزان دنیا چه کرد؟ ، ویروسی که 1.5 میلیارد دانش آموز را خانه نشین کرد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید