پمپئو: وزرای انتخابی بایدن اهل مماشات هستند

به گزارش کلوب آگهی، وزیر امور خارجه آمریکا گفت وزرای انتخابی دولت احتمالی بعدی این کشور در جهانی خیالی زندگی کرده اند و اهل مماشات هستند.

پمپئو: وزرای انتخابی بایدن اهل مماشات هستند

به گزارش گروه بین الملل خبرنگاران، مایک پمپئو وزیر امور خارجه آمریکا روز سه شنبه گفت، وزرای معرفی شده از سوی جو بایدن رئیس جمهور احتمالی آمریکا در جهانی خیالی زندگی می کند.

به نوشته نشریه پولیتیکو، پمپئو در مصاحبه ای این باره گفت: برخی از این افراد را می شناسم، آن ها دیدگاه بسیار متفاوتی اتخاذ کرده و در جهانی خیالی زندگی کرده اند.

وزیر امور خارجه آمریکا با اشاره به آنچه از این سیاست مداران دموکرات در دوره رئیس جمهور قبلی مشاهده کرده است گفت: آن ها رهبری وا پس گرایانه را پیش گرفتند. آن ها مماشات کردند، امیدوارم جهت متفاوتی را پیش بگیرند.

پمپئو در توضیح اظهاراتش گفت دولت باراک اوباما رئیس جمهور سابق آمریکا رهبری وا پس گرایانه در قبال ایران اتخاذ کرده و مدعی شد دولت پیشین آمریکا ده ها میلیارد دلار به سمت آن ها سرازیر کرد و چیزی به آن ها داد که کمک می کند برنامه ساخت سلاح هسته ای را پی ریزی کنید تا این که دولت ترامپ چهار سال پیش روی کار آمد.

وی اضافه کرد: دولت قبلی تصمیم گرفت به آن ها پول زیادی پرداخت کند که بسیار ناخوشایند بود. انتخاب ما این بود که مانع آن ها شویم.

لیندا توماس گرینفیلد گزینه انتخابی بایدن برای نمایندگی آمریکا در سازمان ملل روز گذشته در بیانیه ای بازگشت چندجانبه گرایی و دیپلماسی به دستورکار دولت را وعده داد.

رئیس دستگاه دیپلماسی آمریکا در واکنش به اظهارات گرینفیلد گفت، دولت ترامپ ائتلاف هایی ایجاد کرد که نتایجی ملموس و واقعی به همراه داشته و منعکس کننده حقایق میدانی بودند.

پمپئو اضافه کرد: نمی توانم بگویم منظور او از چندجانبه گرایی در این بیانیه چیست، اما تعبیر آن به صورت گشتن با رفقا در مهمانی دورهمی، چیزی نیست که در راستای مهمترین منافع ایالات متحده آمریکا باشد.

پمپئو بامداد روز چهارشنبه از آغاز فرایند انتقال قدرت در این وزارت به جو بایدن خبر داد. وی همچنین انجام گفت وگوی تلفنی با آنتونی بلینکن نامزد بایدن برای تصدی پست وزارت خارجه آمریکا را رد نکرد.

انتخابات ریاست جمهوری آمریکا روز سوم نوامبر برگزار گشت. برآورد رسانه ها حاکی است جو بایدن با 302 رأی الکترال به عنوان رئیس جمهور بعدی آمریکا انتخاب شده است و ترامپ توانست 232 رأی الکترال به دست آورد.

ترامپ از پذیرش نتیجه انتخابات خودداری کرده و شکایت هایی را درباره تقلب در فرایند رأی گیری در چند ایالت کلیدی بیان نمود که بیشتر این شکایت ها تا کنون رد شده اند.

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 4 دی 1399 بروزرسانی: 4 دی 1399 گردآورنده: cloobagahi.ir شناسه مطلب: 1120

به "پمپئو: وزرای انتخابی بایدن اهل مماشات هستند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "پمپئو: وزرای انتخابی بایدن اهل مماشات هستند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید