فارن پالیسی: ایران در برابر فشارهای آمریکا ایمن شده است

به گزارش کلوب آگهی، یک مجله آمریکایی در تحلیلی با اشاره به شکست سیاست آمریکا در برابر ایران نوشته تهران در برابر فشارهای واشنگتن ایمن شده است.

فارن پالیسی: ایران در برابر فشارهای آمریکا ایمن شده است

از پروفایل اینستاگرام behrouz azand دیدن نمایید.

به گزارش گروه بین الملل خبرنگاران، یک رسانه آمریکایی با اشاره به شکست سیاست موسوم به فشارحداکثری نوشته ایران در برابر فشارهای آمریکا ایمن شده است.

مجله فارن پالیسی به درخواست دونالد ترامپ، رئیس جمهور آمریکا از ایران برای آمدن پای میز مذاکره و گفت وگو بر سر توافقی بزرگ اشاره کرده و نوشته است: با آنکه ممکن است ترامپ دنبال مذاکره با ایران برای تقویت شهرت خودخوانده اش به عنوان معامله گری قهار باشد سیاست فشارحداکثری او تقریباً شانس دیپلماسی میان ایران و آمریکا در ماه های پیش رو را از بین برده است.

در ادامه این یادداشت آمده است: ایران نشان داده که در برابر فشار آمریکا مقاوم است. با آنکه شمار زیادی از مردم عادی تحت فشار هستند، اقتصاد ایران آنچنانکه عده ای امیدوار بودند در حال سقوط آزاد نیست. بر عکس، در ایران نشانه هایی از بهبود اقتصادی ظاهر شده و تولید داخلی و اشتغال در این کشور رو به افزایش است.

فارن پالیسی در بخش دیگری از این تحلیل می نویسد: لفاظی ها و اقدامات خصمانه ترامپ، ایران را به توافق مشتاق تر نکرده بلکه آن دسته از مقام های ایرانی حامی مذاکره با ایالات متحده را تضعیف کرده است.

دونالد ترامپ رئیس جمهور آمریکا وعده داده بود با خروج از برجام و پیگیری سیاست موسوم به کارزار فشار حداکثری ایران را به حضور پای میز مذاکره برای رسیدن به توافقی بهتر -به زعم او- مجاب خواهد کرد.

در حالی که بیش از 2 سال از این وعده می گذرد او در تحقق این هدف ناکام مانده و به همین دلیل به خصوص در آستانه انتخابات ریاست جمهوری ماه نوامبر از سوی گروه های مختلف در آمریکا آماج نقدها قرار گرفته است.

منتقدان ترامپ او را به نداشتن راهبرد در قبال ایران، تشدید بی مورد تنش ها با این کشور و جدا کردن جهت آمریکا از متحدانش متهم کرده اند.

منبع: خبرگزاری فارس
انتشار: 9 شهریور 1399 بروزرسانی: 20 دی 1400 گردآورنده: cloobagahi.ir شناسه مطلب: 879

به "فارن پالیسی: ایران در برابر فشارهای آمریکا ایمن شده است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "فارن پالیسی: ایران در برابر فشارهای آمریکا ایمن شده است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید