واکنش روسیه به نامه 140 نماینده کنگره آمریکا در مورد برجام

به گزارش کلوب آگهی، نماینده دائم روسیه نزد سازمان های بین المللی مستقر در وین خواسته های مطرح شده در نامه 140 نماینده کنگره آمریکا در مورد برجام را بسیار دور از واقعیت خواند.

واکنش روسیه به نامه 140 نماینده کنگره آمریکا در مورد برجام

همراه دور زمین باشید و با تور ارزان روسیه از کاخ کرملین دیدن کنید و در شهرهای زیبای مسکو و سوچی گشتی بزنید و خاطرات زیبایی برای خود رقم بزنید.

به گزارش گروه بین الملل خبرنگاران، میخائیل اولیانوف نماینده دائم روسیه نزد سازمان های بین المللی مستقر در وین روز چهارشنبه در پیامی توئیتری در واکنش به نامه 140 نماینده کنگره آمریکا به آنتونی بلینکن وزیر خارجه دولت بایدن مبنی بر ضرورت گنجاندن مسائل موشکی و منطقه ای ایران در برجام تأکید کرد که خواسته این قانونگذاران آمریکایی بسیار دور از واقعیت است.

این دیپلمات ارشد روس در حساب کاربری رسمی خود در توئیتر نوشت: 140 قانونگذار آمریکایی از دولت این کشور خواسته اند که به دنبال یک توافق جامع با ایران باشد که هم برنامه هسته ای و موشکی و هم سیاست های تهران در منطقه را پوشش دهد؛ همه چیز در یک سبد. بسیار دور از زندگی واقعی!

روز سه شنبه نماینده کنگره آمریکا از هر دو حزب اصلی این کشور روز سه شنبه در نامه ای به آنتونی بلینکن وزیر امور خارجه دولت بایدن بر ضرورت گنجاندن برنامه موشکی و فعالیت های منطقه ای ایران و همچنین مسئله زندانیان آمریکایی در هرگونه توافق احتمالی برای احیای برجام تأکید کردند.

مقامات دولت جدید آمریکا طی هفته های اخیر بارها از آمادگی دولت این کشور برای بازگشت به برجام سخن گفته اند، اما در عین حال اعلام نموده اند که قبل از بازگشت آمریکا به برجام، ایران باید به تعهدات هسته ای خود ذیل برجام بازگردد.

در مقابل، ایران تأکید نموده است که آمریکا به عنوان کشوری که از برجام خارج شده و اقدام به وضع تحریم های شدید علیه ایران نموده است، باید علاوه بر بازگشت به برجام اقدام به برطرف تحریم های خود علیه ایران کند تا پس از آن ایران نیز اجرای تعهدات هسته ای خود مطابق برجام را از سر گیرد.

ایران همچنین در پاسخ به اظهارات مقامات آمریکایی و اروپایی درباره کوشش برای تقویت برجام و گنجاندن مسائل موشکی و منطقه ای در آن، تصریح نموده است که هیچ گونه تغییری را در برجام نخواهد پذیرفت.

.

منبع: خبرگزاری تسنیم
انتشار: 29 فروردین 1400 بروزرسانی: 29 فروردین 1400 گردآورنده: cloobagahi.ir شناسه مطلب: 1523

به "واکنش روسیه به نامه 140 نماینده کنگره آمریکا در مورد برجام" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "واکنش روسیه به نامه 140 نماینده کنگره آمریکا در مورد برجام"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید