ظریف: ایرانی ها باید لغو تحریم ها را احساس نمایند

به گزارش کلوب آگهی، تهران (پانا) - محمدجواد ظریف وزیر امور خارجه ایران به داده های تجارت بین ایران و اروپا بین سال های 2014 تا 2019 اشاره نمود و گفت که سه کشور اروپایی عضو برجام تعهدات برجامی خود را به شدت نقض کردند.

ظریف: ایرانی ها باید لغو تحریم ها را احساس نمایند

ظریف با انتشار پیغامی در صفحه رسمی توئیتر خود از تاکید بر چندین موضوع در نشست وزیران خارجه اعضای به جامانده در برجام اطلاع داد. وزیر خارجه ایران در این پیغام توئیتری موارد مطرح شده در نشست خود با وزیران خارجه چین، روسیه، آلمان، فرانسه و انگلیس را این چنین اعلام کرد:

1. آخرین مهلت سه کشور اروپایی عضو برای نجات برجام، 2. داده های تجارت 2019-2014 ایران و اتحادیه اروپا ثابت می نماید سه کشور اروپایی تعهدات برجامی خود را نقض کردند، 3. سه کشور اروپایی با آمریکا در صدمه جبران ناپذیر به ایرانی ها شریک هستند.

با توجه به اینکه آلمان، انگلیس و فرانسه بدعهدی هایی را در جهت اجرای تعهدات خود در بازه زمانی تعیین صورت دادند، ظریف نوشت: جدول زمانی برجام (یک مساله) جدانشدنی از توافق است و مذاکره دوباره امکان پذیر نیست. بحران ها و تسلیحات منطقه ما عمدتا از آمریکا و سه کشور اروپایی نشات گرفته است.

وی ادامه داد که دموکراسی ها نمی توانند نقض مصوبه مجلس را از ایران درخواست نمایند.

وزیر خارجه کشورمان اضافه کرد: همه باید به برجام بازگردند. زمانی که آمریکا و سه کشور اروپایی به وظایف خود عمل نمایند ایران سریعا از اقدامات اجرا شده در واکنش به خروج غیرقانونی آمریکا (و نقض عهد آشکار سه کشور اروپایی) روبرمی گرداند. ایرانی ها باید لغو تحریم ها را احساس نمایند.

منبع: خبرگزاری پانا
انتشار: 7 بهمن 1399 بروزرسانی: 7 بهمن 1399 گردآورنده: cloobagahi.ir شناسه مطلب: 1179

به "ظریف: ایرانی ها باید لغو تحریم ها را احساس نمایند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ظریف: ایرانی ها باید لغو تحریم ها را احساس نمایند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید