هزینه رومینگ اینترنت 180 هزار تومان است

به گزارش کلوب آگهی، وزیر ارتباطات گفت: هر گیگابایت رومینگ اینترنت سیم کارت های ایرانی 180 هزار تومان است، به همین دلیل توصیه می کنیم زائران در صورت اضطرار از آن استفاده کنند.

هزینه رومینگ اینترنت 180 هزار تومان است

به گزارش ، محمدجواد آذری جهرمی، وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات درباره میزان هزینه تماس با سیم کارت ایرانی توسط زائران، گفت: طبق مذاکرات اجرا شده با طرف عراقی و کاهش نرخ تماس های بین المللی، ارتباطات صوتی از طریق سیم کارت های ایرانی مقرون به صرفه تر وارزان تر شده است؛ همچنین نرخ بسته های اینترنتی سیم کارت های عراقی مقرون به صرفه تر از سیم کارت ههای ایرانی است، البته قیمت اینترنت رومینگ سیم کارت های ایرانی در عراق را نسبت به سال قبل، 300 درصد ارزان تر شده است.

وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات ادامه داد: با وجود این کاهش رومینگ اینترنت های سیم کارت های ایرانی، همچنان سیم کارت های عراقی مقرون به صرفه تر است؛ البته با توجه به شرایطی که در کشور عراق وجود داشت، اینترنت در عراق با تصمیم مسئولان امنیتی قطع بود و متاسفانه سیم کارت های عراقی در ساعات بسیاری در روز فاقد اینترنت بودند. زائران برای استفاده از اینترنت جدا از عمود هایی که لیست آنها در شبکه های اجتماعی است، می توانند از سیم کارت های ایرانی استفاده کنند.

او تاکید کرد: بدلیل اینکه هر گیگابایت رومینگ اینترنت 180 هزار تومان است ، توصیه می کنیم تا زائران در صورت اضطرار از آن استفاده کنند؛ همچنین تاکنون اینترنت در عراق حدود 16 ساعت وصل بود، اما خوشبختانه امروز شرایط بهتر خواهد شد.

آذری جهرمی با بیان اینکه ظرفیت ارتباطات مشکل ندارد و کیفیت ارتباطات مناسب است، گفت: استاندار کرمانشاه در مرز خسروی با توجه به ازدحام جمعیت، درخواست تقویت ارتباطات را داشتند، در پی این درخواست، از اپراتور ها خواستیم تا سیستم های سیار بیشتری را به کرمانشاه منتقل کنند و این مشکل نیز امروز مرتفع خواهد شد تا ما در هر دو راستا رفت و برگشت مرز خسروی ارتباطات برقرار باشد.

وزیر ارتباطات اظهار کرد: علی رغم تمامی همکاری هایی که دولت عراق با ما انجام داده، اما در بعد از ظهر، راستا نجف به کربلا با اشباع مکالمات روبه رو می شویم؛به همین منظور زائران بدانند تا تماس های غیر ضروری خودرا در ساعت اوج سکونت جمعیت مانند عصر، به حداقل برسانند.

او در خاتمه گفت: امسال از بالن برای خدمات دهی استفاده نشده است، اما سال های قبل بالن را استفاده می کردیم؛ به دلیل اینکه ظرفیت ارتباطات در مرز به اندازه کافی نبود و بالن را برای افزایش ظرفیت می بردیم. امسال، ظرفیت ها از قبل تعبیه و افزایش داده شده بود؛ البته امسال وای فای رایگان هم در نقاط مرزی دایر شده و زوار می توانند استفاده کنند.

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان
انتشار: 2 آذر 1398 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: cloobagahi.ir شناسه مطلب: 209

به "هزینه رومینگ اینترنت 180 هزار تومان است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "هزینه رومینگ اینترنت 180 هزار تومان است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید