محمد علی دهقان دهنوی کیست؟

به گزارش کلوب آگهی، محمد علی دهقان دهنوی، جوان ترین رئیس سازمان بورس ایران شد. وی جایگزین دکتر حسن قالیباف اصل، سکاندار پیشین بازار سرمایه کشور شد و سکانداری سازمان بورس و اوراق بهادار تهران را از هفتم بهمن 99 در دست گرفت.

محمد علی دهقان دهنوی کیست؟

به گزارش روزیاتو، محمدعلی دهقان دهنوی همچون دکتر قالیباف اصل، دکترای علوم مالی دارد و سوابق تالیفی، تدریسی و فعالیت در حوزه بالادستی امور مالی کشور را در کارنامه دارد. شورای عالی بورس که 6 عضو آن از طرف دولت تعیین می شوند، به ریاست محمدعلی دهقان دهنوی به ریاست سازمان بورس و اوراق بهادار تهران رای دادند.

محمد علی دهقان دهنوی معاون وزیر امور مالی و دارایی بود و در بانک مسکن نیز سابقه عضویت در هیات مدیره داشت. محمدعلی دهقان دهنوی، متولد چهاردهم اردیبهشت سال پنجاه و هفت است و استادیار دانشکده مدیریت و حسابداری دانشگاه علامه طباطبایی محسوب می شود.

ایشان دروس علم اقتصاد، بازار پول و سرمایه و مدیریت ریسک و ارزیابی سیستم ها را در مقطع کارشناسی و ارشد در این دانشکده تدریس می کند. کتاب الزامات تحقق اقتصاد مقاومتی و نقشه راه قوه قضاییه، کتابی بود که محمدعلی دهقان دهنوی در سال 93 برای دانشگاه علوم قضایی نوشته بود.

محمدعلی دهقان دهنوی از سال 1384 تا کنون ده ها مقاله در نشریات و کنفرانس های داخلی ارائه کرده است که موضوع بسیاری از این مقالات، مسائل بانکی و پولی و بورس و مدیریت بنگاه های مالی و غیر مالی می باشد.

سرانجام نامه دکتری محمدعلی دهقان دهنوی در سال نود و هفت به دانشگاه علامه طباطبایی ارائه شد و موضوعش؛ آینده پژوهی شرایط اعتبارات بانکی ایران در افق 1404 بود.

محمد علی دهقان دهنوی را باید جوان ترین رئیس سازمان بورس اوراق بهادار تهران از زمان تاسیس این سازمان در سال 1348 تا کنون دانست. محمدعلی دهقان هنوی سابقه عضویت در گروه مالی دانشگاه علامه و معاونت آموزشی موسسه عالی آموزش بانکداری ایران را نیز در کارنامه دارد.

وزیر امور مالی و دارایی، در تاریخ 18 فروردین سال 98، جوان ترین معاون این وزارت خانه را منصوب کرد و قرعه فال به نام محمدعلی دهقان دهنوی افتاد.

معاون وزیر اقتصاد، دکترای تخصصی اقتصاد صنعتی دارد و اگر چه سابقه حضور در هیات مدیره 5 شرکت مادر بازار سرمایه ایران؛ شرکت بورس تهران (با نماد بورس)، شرکت فرابورس ایران (با نماد فرابورس)، شرکت بورس انرژی ایران (با نماد انرژی3) و شرکت بورس کالا (با نماد کالا) و شرکت سپرده گذاری مرکزی و تسویه وجوه (با نماد سپرده) را در کارنامه ندارد، اما سوابق گسترده ای در حوزه مطالعات بازار سرمایه و مشاورت مالی قوه قضاییه و دولت را در کارنامه دارد.

محمدعلی دهقان دهنوی، هم چنین مشاور مدیرعامل بانک قرض الحسنه مهر ایران، مشاور بانک قوامین، مشاور بانک ایران و ونزوئلا و مشاور مدل سازی و محصولات جدید بانک مسکن بود.

فهرست سرانجام نامه های کارشناسی و کارشناسی ارشد دانشگاه علامه طباطبایی که با سرپرستی رئیس جدید سازمان بورس و اوراق بهادار تهران در سال های اخیر تالیف شده است را در نشانی اینترنتی به آدرس: http://simap.atu.ac.ir/cv/241185 مشاهده کنید.

به نظر میرسد رئیس جوان سازمان بورس و اوراق بهادار تهران در سخت ترین سال بورس که شاهد رشد 300 درصدی شاخص کل در چند ماه بودیم و سپس با ریزش دستوری بورس، ضرری بیش از 70 درصدی به جامعه میلیونی سهامداران ایران وارد شده است، سکاندار این نهاد شده و یکی از سخت ترین مسئولیت ها را در دولت حسن روحانی عهده دار شده است.

امیدواریم رئیس جوان سازمان بورس، بر توسعه بازار دارک، کاهش تصدی گری دولت بر بازار سرمایه، افزایش فرهنگ بورس در جامعه و حمایت از تشکیل نهاد حقوقی سهامداران خرد ایران، تاکید ورزد تا آینده اقتصاد ایران عصر 1400 بر بال بورس و فناوری، زمینه ثبات در بازار سرمایه کشور را که آرمان بین المللی شدن نیز دارد، فراهم کند.

انتظار می رود راهبرد های ایشان مبتنی بر جلب اعتماد و ثبات در بورس باشد و بتوانند دولت را جهت حمایت همه جانبه از بورس و تزریق نقدینگی به بورس متقاعد کنند. دولت تدبیر و امید هر چه بوده، 12 مرداد 1400 شمسی، اداره کشور را به منتخب صندوق های رای در 28 خرداد 1400 شمسی خواهد سپرد.

منبع: فرارو
انتشار: 7 اسفند 1399 بروزرسانی: 7 اسفند 1399 گردآورنده: cloobagahi.ir شناسه مطلب: 1418

به "محمد علی دهقان دهنوی کیست؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "محمد علی دهقان دهنوی کیست؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید