سخنان مداخله جویانه پامپئو درباره کرونا در ایران

به گزارش کلوب آگهی، وزیر خارجه آمریکا روز سه شنبه کوشش کرد با بیان کردن سخنانی مداخله جویانه ایران را به پنهان درباره بیماری کرونا متهم کند.

سخنان مداخله جویانه پامپئو درباره کرونا در ایران

به گزارش گروه بین الملل خبرنگاران، در حالی که دولت آمریکا امروز به دلیل بی تدبیری در مبارزه با ویروس کرونا مورد انتقاد قرار گرفته، مایک پامپئو، وزیر خارجه این کشور سخنانی مداخله جویانه درباره این ویروس در داخل ایران مطرح نموده است.

پامپئو روز سه شنبه گفته ایالات متحده به شدت نگران است که ایران ممکن است درباره شیوع کروناویروس جزئیاتی را پنهان نموده باشد.

وزیر خارجه آمریکا از این فرصت برای حمله به چین هم استفاده کرد و مدعی شد پکن رسانه ها و متخصصان پزشکی را سانسور نموده است.

پامپئو مدعی شد: ایالات متحده از اطلاعاتی که نشان می دهند حکومت ایران ممکن است مانع انتشار جزئیاتی حیاتی درباره شیوع این بیماری در آن کشور شده باشد به شدت نگران است.

وزیر خارجه آمریکا در ادامه ادعاهای خود گفت: همه کشورها از جمله ایران باید درباره کروناویروس حقیقت را بگویند بو با سازمان های امدادرسانی بین المللی همکاری نمایند.

پامپئو درباره چین هم مدعی شد: اگر چین به روزنامه نگاران خودش و خارجی و پرسنل پزشکی اجازه می دهد آزادانه صحبت و تحقیق نمایند، مقام های چین و سایر ملل برای مقابله با چالش کروناویرس در شرایط به مراتب بهتری قرار می گرفتند.

ادعاهای پامپئو در حالی مطرح شده که امروز چاک شومر، نماینده دموکرات مجلس سنای آمریکا از دونالد ترامپ، رئیس جمهور این کشور به دلیل بی برنامگی در مقابله با ویروس کرونا انتقاد کرد.

شومر در ادامه جدل هایش با ترامپ بر سر برنامه مقابله با کروناویروس امروز سه شنبه پیامی در شناسه کاربری اش در توئیتر منتشر نموده است.

ترامپ لحظاتی قبل در توئیترش نوشته بود: چاک شومر گریان دارد فقط بنا به دلایل تبلیغاتی این گلایه را مطرح می نماید که من باید جهت آمادگی برای مقابله با کرونا ویروس 2.5 میلیارذد دلار بودجه درخواست کنم. اگر درخواست چنین بودجه ای می کردم می گفت چه خبر است؟ او از ممنوعیت های مسافرتی که من در ابتدای کارم وضع کردم هو خوشش نمی آمد. من درست می گفتم. او بی کفایت است.

چاک شومر 3 دقیقه بعد از این توئیت در جواب ترامپ نوشت: من از درخواست بودجه رقت انگیز و نامناسب رئیس جمهور ترامپ انتقاد نکردم. به بی کفایتی او اشاره کردم؛ برنامه ای برای مقابله با کروناویروس ندارد. او تیم امنیت جهانی بهداشت در شورای امنیت ملی را منحل نموده، میخواهد بودجه مرکز کنترل و پیشگیری بیماری را تا 16 درصد کاهش دهد و حتی یک نفر را برای نظارت بر مقابله با ویروس کرونا مشخص ننموده است.

منبع: خبرگزاری فارس
انتشار: 23 فروردین 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: cloobagahi.ir شناسه مطلب: 589

به "سخنان مداخله جویانه پامپئو درباره کرونا در ایران" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "سخنان مداخله جویانه پامپئو درباره کرونا در ایران"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید