آمریکا تحریم های غیرقانونی علیه ایران را بردارد خبرنگاران

به گزارش کلوب آگهی، وزیر خارجه چین ضمن اعلام استقبال از بازگشت احتمالی واشنگتن به برجام، از آمریکا خواست همه تحریم های ایران را بردارد.

آمریکا تحریم های غیرقانونی علیه ایران را بردارد خبرنگاران

به گزارش گروه بین الملل خبرنگاران، پکن بار دیگر از آمریکا خواست تحریم های غیر قانونی خود علیه ایران را بردارد.

طبق گزارش روزنامه گلوبال تایمز چین، وزیر خارجه این کشور اظهار داشت: چین در موضع منصفانه نسبت به برجام ایستاده و نقشی سازنده داشته در حالی که آمریکا با خارج شدن از برجام، تنش زایی نموده است.

وی اضافه کرد: چین از بازگشت آمریکا به توافق (هسته ای ایران) استقبال می نماید و از آن می خواهد همه تحریم های غیرقانونی علیه ایران را بردارد.

پس از تشکیل دولت جو بایدن رئیس جمهور آمریکا از روز 20 ژانویه (اول بهمن 1399)، مقام های مختلف دولت وی بار ها تاکید کردند که نخست ایران باید به تعهدات برجامی خود بازگردد پس از آن، دولت آمریکا نیز به برجام باز خواهد گشت؛ هر چند که چند روز پیش یک مقام آمریکایی که نخواست نامش فاش گردد به خبرگزاری رویترز گفته بود: مسئله این نیست که چه کسی اول به برجام بازمیگردد، (بلکه) موضوع، توافق بر این است که چه گام هایی به صورت همزمان برداشته می گردد.

دولت آمریکا در زمان دونالد ترامپ و در اردیبهشت 1397 به صورت یکجانبه و بر خلاف قطعنامه های بین المللی از توافق هسته ای خارج شده و با اعمال تحریم های بی سابقه، سیاست فشار حداکثری را علیه ایران در پیش گرفت و حتی در دوران شیوع ویروس کرونا مانع از آن شد که ایران به منابع خود در دیگر کشور ها برای واردات دارو و مواد غذایی دسترسی پیدا کند.

پس از روی کار آمدن دولت بایدن، مقام های ارشد جمهوری اسلامی ایران با یادآوری این واقعیت که آمریکا طرفی بوده که از برجام خارج شده، تاکید نموده اند که نخست آمریکا باید به تعهدات خود ذیل توافق هسته ای بازگردد و پس از راستی آزمایی، ایران نیز کاهش تعهدات برجامی خود را متوقف نموده و به پایبندی کامل به برجام باز خواهد گشت.

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 1 اردیبهشت 1400 بروزرسانی: 1 اردیبهشت 1400 گردآورنده: cloobagahi.ir شناسه مطلب: 1528

به "آمریکا تحریم های غیرقانونی علیه ایران را بردارد خبرنگاران" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "آمریکا تحریم های غیرقانونی علیه ایران را بردارد خبرنگاران"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید