رکوردی دیگر به نام بیت کوین در گینس ثبت شد

به گزارش کلوب آگهی، دیجیاتو نوشت: بیت کوین تا به امروز چندین بار وارد کتاب رکوردهای جهانی گینس شده و حالا به عنوان اولین رمزارز غیر متمرکز به این کتاب راه پیدا کرد.

رکوردی دیگر به نام بیت کوین در گینس ثبت شد

نام بیت کوین تا به امروز چندین بار وارد کتاب رکوردهای دنیای گینس شده و حالا به عنوان اولین رمزارز غیر متمرکز بار دیگر به این کتاب راه پیدا نموده است.

از سال 1955 تا به امروز از رویدادهای طبیعی گرفته تا دستاوردهای انسانی در کتاب رکوردهای دنیای گینس ثبت می گردد و بیت کوین تا به امروز توانسته چندین بار به این کتاب راه یابد. حالا در ویرایش تازه این کتاب، بیت کوین به عنوان اولین رمزارز غیرمتمرکز اضافه شده است. پیشتر این رمزارز یعنی بیت کوین به عنوان ارزشمندترین و قدیمی ترین ارز دیجیتال به کتاب گینس وارد شده بود. زمانی که السالوادور این رمزارز محبوب را به عنوان ارز رسمی خود معرفی کرد، بار دیگر بیت کوین توانست رکورد تازهی را در کتاب گینس از آن خود کند.

اکنون نیز مجبوب ترین ارز دیجیتال بازار، به عنوان اولین رمزارز غیرمتمرکز وارد کتاب گینس شده است تا رکورد دیگری را در سطح دنیا به نام خود رقم بزند.

بیت کوین در کتاب رکوردهای دنیای گینس

لازم به ذکر است طی سال های اخیر بیت کوین توانسته نام خود را در سراسر دنیا رسانه ای کند و هویت خود را به ثبت برساند. برای مثال در سال 2016، کلمه بیت کوین به فرهنگ لغت مریام وبستر وارد شد و دو سال بعد در واژگان اسکربل نیز اضافه شد. رکوردهای دنیای گینس سال جاری، بیت کوین را به رسمیت شناخته و آن را اولین رمزارز غیرمتمرکز به شمار آورده است.

رکوردهای دنیای گینس به مدت 67 سال است که به صورت رسمی رکوردهای مختلف از دستاوردهای انسانی تا رویدادهای طبیعی را ثبت می نماید. چاپ اول کتاب رکوردهای دنیای گینس، در لیست پرفروش ترین کتاب های سال 1995 نهاده شد. این کتاب هنوز در لیست کتاب های پرفروش دنیا واقع شده است.

اکنون در آخرین ویرایش کتاب رکوردهای گینس، بیت کوین به عنوان قدیمی ترین، با ارزش ترین و اولین رمزارز غیرمتمرکز بازار کریپتو آورده شده است. لازم به ذکر است NFT ها نیز به کتاب رکوردهای گینس راه پیدا نموده اند. بعلاوه واژه هایی مانند متاورس و NFT دیگر در فرهنگ های لغت جایی برای خود باز نموده و نامانوس نیستند و در دنیا هر روز بیش از پیش شناخته می شوند.

5858

منبع: خبرآنلاین
انتشار: 27 مهر 1401 بروزرسانی: 27 مهر 1401 گردآورنده: cloobagahi.ir شناسه مطلب: 2120

به "رکوردی دیگر به نام بیت کوین در گینس ثبت شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "رکوردی دیگر به نام بیت کوین در گینس ثبت شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید