راهنمای خرید در آنکارا، ترکیه، خرید از بهترین برندهای دنیا

به گزارش کلوب آگهی، آنکارا، مرکز ترکیه، دومین شهر بزرگ این کشور است. در آنکارا می توانید مدرن ترین و سنتی ترین محصولات را در کنار هم از فروشگاه های مختلف و بازارچه های سنتی خریداری کنید. راهنمای خرید در آنکارا، شما را با بهترین مراکز تجاری و بازارچه های شهر آشنا می کند.

راهنمای خرید در آنکارا، ترکیه، خرید از بهترین برندهای دنیا

آنکارا به عنوان مرکز ترکیه، پر از فروشگاه ها، غرفه ها و بازارهایی است که معمولا گردشگران و مسافران در سفر به ترکیه از گشت و گذار در میان آن ها لذت می برند. این شهر اگرچه زیاد برای خرید مشهور نیست، محصولات و سوغاتی دارد که معمولا مورد توجه گردشگران خارجی قرار می گیرد. بنابراین اگر برای سفر به آنکارا برنامه ریزی می کنید، حتما زمان و بودجه کافی برای خرید هم در نظر بگیرید.

آنکارا علاوه بر اینکه از نظر تجاری بسیار حائز اهمیت است، یک شهر تاریخی است پر از بازارهای سنتی. این بازارهای سنتی در کنار مراکز خرید بزرگ و مدرن، تضاد جالبی ایجاد کرده اند. در این شهر فرقی نمی کند که اهل خرید شیک و لوکس باشید یا خرید ارزان را ترجیح بدهید. در هر صورت یک مرکز خرید مناسب سلیقه خود پیدا می کنید. در بازارها می توانید محصولات بومی تر را با قیمت های مناسب تر خریداری کنید و با اهالی شهر بیشتر در ارتباط باشید. می توانید در مغازه های بازار، سر قیمت با فروشنده چانه بزنید. همین چانه زدن ها شاید باعث شود که دوستان خوبی در میان اهالی شهر پیدا کنید. در مراکز خرید آنکارا می توانید محصولات برتر از برترین برندهای مد و پوشاک، لوازم منزل، عطر و لوازم و آرایش را خریداری کنید. البته این فروشگاه ها جای چانه زدن نیست و احتمالا بیشتر بازدیدنمایندگان آن ها را گردشگران خارجی تشکیل می دهند.

از آنجایی که در شهر آنکارا مراکز خرید و بازارهای زیادی وجود دارد، بد نیست که قبل از سفر این مراکز را بشناسید و از قبل برای سر زدن به آن ها برنامه ریزی کنید تا زمانی که به مقصد رسیدید، برای انتخاب سردرگم نشوید.

مراکز خرید مدرن

خیابان Tunalı Hilmi یک مقصد عالی برای خرید شیک و امروزی در آنکارا است. در این خیابان، مراکز خرید مدرن و بزرگی قرار گرفته است که از میان آن ها می توان به مرکز خرید Karum اشاره کرد. مرکزی که در شش طبقه با محصولات برتر از بازدیدنمایندگان استقبال می کند. اگر در پی محصولاتی مثل زیورآلات، پارچه و لباس، لوازم آرایشی و بهداشتی، هدیه و سوغات و محصولات مشابه می شد، در این مرکز خرید به راحتی آن را پیدا می کنید. در طبقه همکف این مرکز تجاری، رستوران ها و غذاخوری های بسیار شیک و عالی وجود دارد که تفریح شما را کامل می کند.

در مرکز خرید آنکا مال، برترین برندها در آنکارا کنندگی دارند. مشهورترین برندهای پوشاک مثل زارا و منگو در این مرکز خرید محصولات خود را عرضه می کنند. به غیر از فروشگاه های برند بین المللی، فروشگاه های عرضه برندهای ترک هم در این مرکز وجود دارد. این مجموعه تجاری به غیر از فروشگاه امکانات دیگری هم دارد. سینما، کافه و رستوران های مختلف برترین فرصت است که بعد از خرید ساعاتی را استراحت و تفریح کنید.

مرکز خرید Cepa یکی دیگر از مراکز تجاری سرپوشیده در آنکارا است که تجربه خرید از آن را نباید از دست بدهید. فضای داخلی این مرکز خرید بسیار مدرن است و از فروشگاه های برترین برندهای داخلی و بین المللی، میزبانی می کند. از هدیه و سوغات و زیورآلات گرفته تا لباس و کفش، با برترین کیفیت در این مجموعه تجاری عرضه می شود. این مرکز خرید هم مثل سایر مراکز خرید بزرگ شهر، به غیر از فروشگاه ها، امکانات دیگری مثل سینما، رستوران و کافه دارد در نتیجه برای یک تفریح کامل خانوادگی، مقصد بسیار مناسبی است.

خیابان های خرید

به غیر از مراکز خرید بزرگ و مدرن، در آنکارا خیابان های زیادی وجود دارد که اطراف آن ها پر از مغازه و بوتیک است. اگر دوست دارید هم زمان با گشت و گذار در خیابان و دیدن گوشه ای از زندگی اهالی شهر، خرید کنید سری به این خیابان ها و منطقه ها خرید بزنید.

محله Kızılay

در مرکز شهر، منطقه شلوغ و پررفت و آمد Kızılay قرار گرفته است که مقصدی بسیار مناسب برای خرید در آنکارا است. در این منطقه، مراکز خرید سرپوشیده متعددی وجود دارد و غیر از مراکز خرید از صدها بوتیک و مغازه می توانید خرید کنید. از آنجایی که این محله برای خرید و گشت و گذار بسیار مناسب است، کافه های زیادی در اطراف خیابان های آن قرار گرفته است که تفریح شما را کامل کند و هنگام خرید اگر خسته شدید و نیاز به استراحت داشتید، می توانید دقایقی در این کافه ها بنشینید و نوشیدنی یا اسنک بخورید. در اطراف بلوار آتاتورک درختان شاه بلوط قرار دارند و در میان آن ها می توانید از ده ها مغازه کتاب فروشی، غذاخوری ها و... دیدن کنید.

اگر می خواهید خیابان های شهر را ببینید و از برترین و شیک ترین بوتیک ها، فروشگاه های مدرن، فروشگاه های سوغات و هدیه و قنادی ها خرید کنید، به خیابان Tunali و Kavaklıdere سر بزنید.

خرید از بازارها

اگر دوست دارید خرید سنتی در آنکارا را تجربه کنید، مراکز خرید مدرن جای مناسبی برای این کار نیست. برای خریدهای سنتی، بازارها و فروشگاه های صنایع دستی زیادی در سراسر آنکارا وجود دارد که سر زدن به آن ها حتی اگر قصد خرید نداشته باشید، تجربه ای دوست داشتنی است.

منطقه Çıkrıkçılar Yokuşu با بازارچه مجذوب کنندهی که دارد، برترین مقصد برای خرید در آنکارا است اگر در پی محصولات سنتی و بومی ترکیه هستید. علاوه بر خرید، این منطقه برای گشت و گذار و آشنا شدن با سبک زندگی اهالی آنکارا نیز مناسب است. در این منطقه می توانید محصولات بومی مثل منسوجات دست بافت، محصولات چرمی، زیورآلات و ادویه جات و پارچه های سنتی را خریداری کنید. مهم ترین جاذبه این منطقه بازار مس است که در زبان محلی به آن Bakırcılar Çarşısı می گویند؛ خیابانی که در آن مسگران حضور دارند و از آن ها می توانید صنایع دستی مسی خریداری کنید.

در نزدیکی قلعه آنکارا، مجموعه ای از مغازه ها و فروشگاه ها وجود دارد که انواع محصولات و سوغات را عرضه می کنند. این محصولات عبارت اند از گلیم و فرش های دستبافت، ظروف و اشیای برنجی و اشیای قدیمی و عتیقه جات. در نزدیکی دروازه قلعه، یک بازار روباز شلوغ برپا می شود که غرفه های آن، محصولات خوراکی ترکیه را عرضه می کنند. از این غرفه ها می توانید سوغاتی هایی مثل ادویه جات، سبزیجات معطر، آجیل و میوه های خشک خریداری کنید. اگر به این بازار سر زدید، یکی از خوراکی هایی که حتما باید امتحان کنید، گوزلمه نام دارد.

خیابان ازمیر ( Izmir)

این خیابان در منطقه مشهور Kizilay قرار گرفته است که منطقه مرکزی شهر آنکارا است. این خیابان را بیش از همه به خاطر فروشگاه های محصولات چرمی و کفش می شناسند. اگر قصد خرید این محصولات را دارید، حتما به این خیابان سر بزنید.

منطقه Ulus

این منطقه در محدوده تاریخی شهر قرار گرفته است و برای خرید جای مناسبی است. در این منطقه هزارتویی از غرفه های بازارچه ها در کنار هم قرار گرفته اند و برای کسانی که می خواهند خریدی ارزان داشته باشند، بسیار مناسب است. بیشتر مغازه های عتیقه فروشی شهر در این منطقه قرار دارند.

Saman Pazarı

در این منطقه تعداد زیادی مغازه در کنار هم قرار دارند که محصولات متنوعی از جمله زیورآلات و صنایع دستی می فروشند. تعداد قابل توجهی فروشگاه عرضه روغن زیتون هم در این منطقه قرار گرفته است. کافه های مجذوب کننده و فروشگاه های اشیای آنتیک از دیگر دیدنی های این منطقه است.

فروشگاه Geleneksel El Sanatları

فروشگاه Geleneksel El Sanatları متعلق به اداره فروشگاه های صنایع دستی سنتی است و مقصدی عالی است برای خرید سوغات سنتی و صنایع دستی و هرآنچه که با فرهنگ بومی در ارتباط است. این صنایع دستی از طریق مردان و زنان هنرمندی از سراسر ترکیه ساخته می شوند. این مجموعه در سال 2005 افتتاح شده و به عرضه برترین محصولات طراحان وهنرمندان ترکیه اختصاص یافته است. هدف این مجموعه تحقیق در مورد این هنرهای بومی و سنتی و توسعه آن ها و حمایت از تولیدات و محصولات سنتی است. در این فروشگاه می توانید محصولاتی مجذوب کننده و متنوع از قبیل فرش های رنگارنگ، منسوجات، زیورآلات، ظروف سرامیکی و شیشه ای و... را به عنوان یادگاری و سوغات خریداری کنید و غیر از خرید سوغاتی باکیفیت و خاص، از تولیدات بومی حمایت کنید.

فروشگاه Vakko

اگر می خواهید سوغاتی لوکس و گران قیمت خریداری کنید، به فروشگاه یکی از لوکس ترین برندهای مد ترکیه یعنی Vakko سر بزنید. در این فروشگاه می توانید برترین محصولات مرتبط با مد و پوشاک بانوان و آقایان را خریداری کنید. محصولاتی از قبیل انواع لباس، کیف و کفش و... به غیر از پوشاک، این برند محصولات دیگری مثل حوله، منسوجات آشپزخانه، کوسن و آیتم های دکوری با طرح های مدرن و سنتی دارد. علاوه بر برند اختصاصی شکلات، این مجموعه به خاطر شال های صددرصد ابریشمی اش معروفیت دارد که با طرح های بومی و سنتی ترکی تزیین شده اند.

فروشگاه پاشاباغچه (Pasabahce)

پاشاباغچه یکی از برندهای مشهور ترکیه در زمینه تولید محصولات شیشه و بلور است. از فروشگاه های این مجموعه می توانید ظروف زیبا با طرح های سنتی ترکی به عنوان سوغات خریداری کنید. وسایل تزیینی با الهام از دوران عثمانی، استکان های نقاشی شده با دست با طرح های گلدار و طلایی و انواع ظروف و اشیای دکوری و مصرفی را می توانید برای خود یا عزیزان تان خریداری کنید. با خرید ست های چای خوری یا قهوه خوری ترکی، می توانید سنت های ترکی را با خود به منزل تان برید.

منبع: کجارو / blog.radissonblu.com / theculturetrip.com
انتشار: 20 تیر 1401 بروزرسانی: 20 تیر 1401 گردآورنده: cloobagahi.ir شناسه مطلب: 2054

به "راهنمای خرید در آنکارا، ترکیه، خرید از بهترین برندهای دنیا" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "راهنمای خرید در آنکارا، ترکیه، خرید از بهترین برندهای دنیا"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید