تداوم حملات عربستان به یمن در سایه سکوت سازمان ملل

به گزارش کلوب آگهی، جنگنده های ائتلاف متجاوز سعودی طی 24 ساعت گذشته بارها منطقه ها مسکونی یمن را بمباران کردند.

تداوم حملات عربستان به یمن در سایه سکوت سازمان ملل

به گزارش گروه بین الملل خبرنگاران، حملات جنگنده های ائتلاف متجاوز سعودی به منطقه ها و محلات مسکونی در تعدادی از استان های یمن همچنان ادامه دارد.

یک منبع نظامی به المسیره گفت که جنگنده های ائتلاف متجاوز سعودی 3 بار منطقه مجازه الغربیه در محور عسیر، دو بار بخش الظاهر در استان صعده و دوبار منطقه العرج در بخش باجل در استان الحدیده را بمباران کردند.

از سوی دیگر مسئولان محلی در استان الحدیده گفتند که حملات جنگنده های ائتلاف متجاوز سعودی به بخش الصلیف و منطقه العرج در بخش باجل ادامه نقض توافق سوئد است.

مسئولان محلی استان الحدیده افزودند که در پی نقض آتش بس از سوی ائتلاف متجاوز سعودی و مزدوران این ائتلاف هر روز شماری از شهروندان یمنی کشته و زخمی می شوند.

درخواست وزیر خارجه یمن بر اعمال فشار به کشورهای متجاوز

هشام شرف عبدالله وزیر خارجه یمن و پیتر مائورر رئیس کمیته بین المللی صلیب سرخ، طی دیدار روز یکشنبه خود فعالیت های مشترک یمن و کمیته صلیب سرخ به ویژه موارد مربوط به فعالیت آینده این کمیته را مورد بررسی قرار دادند.

وزیر خارجه یمن بر آمادگی دستگاه های ذیربط برای ارائه تسهیلات لازم به هیئت نمایندگی کمیته بین المللی صلیب سرخ و کارکنان آن برای انجام ماموریت هایشان تاکید کرد.

رئیس کمیته بین المللی صلیب سرخ هم ضمن تشریح فعالیت های این کمیته، بر تمایل این نهاد بین المللی برای ارائه کمک های لازم به مردم یمن به منظور کاهش مسائل انسانی در این کشور تاکید کرد.

عربستان سعودی همراه با امارات، بحرین، سودان، قطر و آمریکا در ششم فروردین سال 1394 با تشکیل ائتلاف به اصطلاح عربی ـ آمریکایی تجاوز خود به کشور یمن را آغاز کرد، اما با گذشت بیش از شش سال از این تجاوز وحشیانه و همه جانبه، سایر هم پیمانان سعودی به غیر از امارات، بحرین و آمریکا از این ائتلاف خارج شدند.

طی این سال ها دهها هزار شهروند یمن که بیشتر آنها را زنان و بچه ها تشکیل می دهند بر اثر حملات هوایی سعودی ـ آمریکایی به شهادت رسیده اند.

تجاوز نیروهای ائتلاف عربی ـ آمریکایی به سرکردگی عربستان سعودی به یمن تا به امروز موجب خلل در مقاومت مردم این کشور نشده است.

منبع: خبرگزاری تسنیم
انتشار: 25 تیر 1400 بروزرسانی: 25 تیر 1400 گردآورنده: cloobagahi.ir شناسه مطلب: 1669

به "تداوم حملات عربستان به یمن در سایه سکوت سازمان ملل" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تداوم حملات عربستان به یمن در سایه سکوت سازمان ملل"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید