خبرنگاران وزیر خارجه عربستان: برای هرگونه توافق با ایران باید با ما هم مشورت گردد

به گزارش کلوب آگهی، تهران-خبرنگاران- فیصل بن فرحان وزیر خارجه عربستان روز شنبه گفت که درباره هرگونه توافق هسته ای میان واشنگتن و تهران باید با کشورهای حوزه خلیج فارس نیز مشورت گردد.

خبرنگاران وزیر خارجه عربستان: برای هرگونه توافق با ایران باید با ما هم مشورت گردد

بن فرحان در گفت وگو با خبرگزاری فرانس پرس با اشاره به توافق هسته ای ایران بر ضرورت مشورت با کشورهای حوزه خلیج فارس درباره هرگونه توافق هسته ای جدید میان ایران و آمریکا تاکید نمود.

همزمان عبداللطیف الزیانی وزیر خارجه بحرین نیز در سخنانی گفت که کشورهای حوزه خلیج فارس آماده مذاکره با ایران هستند.

وی درباره برنامه هسته ای ایران مدعی شد: احتیاج مهمی به آنالیز توافق هسته ای ایران و مذاکره در این باره وجود دارد.

بن فرحان در ادامه صحبت هایش با فرانس پرس درباره بحران قطر نیز پیش بینی کرد که کشورهای حوزه خلیج فارس به زودی به توافق نهایی در این باره برسند.

وزیر خارجه عربستان اضافه کرد: با متحدان خود درباره دست یابی به راهکار با قطر به طور کامل همکاری می کنیم. احتمالات فوق العاده مثبتی در مورد دست یابی به توافق نهایی در این باره وجود دارد.

بن فرحان در نشست گفت وگوی منامه نیز بیان اینکه در مذاکرات مربوط به سرانجام بحران بوجود آمده از سال 2017 میان قطر و همسایگان، پیشرفت های حاصل شده است، اضافه کرد: ریاض امیدوار است به زودی توافقی به دست بیاید که مورد رضایت همه طرف ها باشد.

عربستان، مصر، بحرین و امارات از سال 2017 به بهانه حمایت قطر از تروریسم روابط خود را با این کشور قطع کردند و تمامی ارتباطات زمینی، دریایی و هوایی خود را با قطر قطع کردند.

کشورهای تحریم کننده قطر برای عادی شدن روابط خود با دوحه 12 شرط را مشخص کردند که قطر این شرایط ناقض حاکمیت کشورش دانست و آنها را نپذیرفت.

منبع: ایرنا
انتشار: 8 بهمن 1399 بروزرسانی: 8 بهمن 1399 گردآورنده: cloobagahi.ir شناسه مطلب: 1181

به "خبرنگاران وزیر خارجه عربستان: برای هرگونه توافق با ایران باید با ما هم مشورت گردد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خبرنگاران وزیر خارجه عربستان: برای هرگونه توافق با ایران باید با ما هم مشورت گردد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید