بولتون: ترامپ آنقدر خطرناک است که نباید دیگر رئیس جمهور گردد

به گزارش کلوب آگهی، مشاور امنیت ملی سابق کاخ سفید تاکید نمود، توییت رئیس جمهور آمریکا که در آن هرگونه اطلاع داشتن از گزارش پاداش های معین شده توسط روسیه برای کشتن نیروهای آمریکایی در افغانستان را انکار کرد، یک رفتار کاملا معمولی از سوی رئیس جمهور است.

بولتون: ترامپ آنقدر خطرناک است که نباید دیگر رئیس جمهور گردد

جان بولتون، مشاور امنیت ملی سابق کاخ سفید در پاسخ به سوال سی ان ان مبنی بر این که به نظر او ترامپ خطری آشکار برای کشور است، گفت: فکر می کنم او آنقدر خطرناک هست که برای دور دوم نباید رئیس جمهور باشد.

وی اضافه نمود: هیچ حدی برای آنچه او بخواهد در دور دوم ریاست جمهوری اش انجام دهد متصور نیست.

بولتون همچنین در مصاحبه ای با شبکه خبری ان بی سی گفت: خیلی چیزها هست که ما از آن بی اطلاع هستیم، به همین خاطر باید هوشیار باشیم. اما از آنچه که از توییت های روز یکشنبه دونالد ترامپ، رئیس جمهور آمریکا متوجه شدیم، برای من همانند یک روز دیگر فعالیت در کاخ سفید ترامپ است.

همچنین، بولتون در مصاحبه ای با برنامه State of the Union شبکه سی ان ان گفت: اگرچه هیچ اطلاعی از این شرایط خاص و ویژه ندارم اما شبیه یکی از داستان هایی است که من در کتابم درباره دوران فعالیتم در کاخ سفید ترامپ نوشته ام.

وی اضافه نمود: توییت ترامپ برای انکار این گزارش، کوششی برای دور کردن بار مسئولیت این موضوع از خودش است.

بولتون توضیح داد: چه چیزی به رئیس جمهور انگیزه می دهد تا این کار را انجام دهد؟ چرا که اگر روس ها برای کشتار نیروهای آمریکایی پاداش معین نموده باشند و ما هیچ کاری در این باره انجام نمی دهیم، خیلی بد می گردد. واکنش رئیس جمهور در این خصوص کاملا معین است. او می گوید که این موضوع به من ارتباطی ندارد و جزو مسئولیت های من نیست. هیچ کس در این باره به من چیزی نگفته است و با این کار هر گونه شکایت درباره اینکه او به طور موثر و کارآمد عمل ننموده است را سرکوب خواهد نمود.

وی تاکید نمود: این بخشی از مشکل با تصمیم گیری های ترامپ در حوزه امنیت ملی است. او تنها با واقعیتی که با آن سر و کار دارد، هیچ ارتباطی ندارد. این به موضع شخصی او مربوط می گردد.

بولتون گفت: اگر این گزارشات حقیقت داشته باشند، آمریکا باید اقدامات جدی علیه روسیه در نظر بگیرد.

روزنامه نیویورک تایمز روز آدینه گزارش داد که مقام های اطلاعاتی آمریکا اوایل امسال میلادی به این نتیجه رسیدند که یک واحد از اطلاعات ارتش روسیه به صورت محرمانه به شبه نظامیان مرتبط با طالبان برای کشتن نیروهای ائتلافی در افغانستان از جمله نیروهای آمریکایی جایزه پیشنهاد داده بود.

براساس گزارش نیویورک تایمز، آمریکا چند ماه قبل به این نتیجه رسیده بود که این واحد اطلاعات ارتش روسیه که با کوشش های ترور و سایر عملیات محرمانه در اروپا با هدف بی ثبات کردن غرب یا انتقام از خائن ها ارتباط داشته است، سال گذشته میلادی به صورت محرمانه جایزه هایی را برای انجام حملات موفقیت آمیز پیشنهاد نموده بود.

این مقام ها گفتند، گمان می رود شبه نظامیان یا عناصر مجرم مسلح که از نزدیک با آن ها همکاری دارند، مقداری از پول جایزه را گرفته اند. براساس گزارش نیویورک تایمز، یافته های اطلاعاتی به دست دونالد ترامپ، رئیس جمهوری آمریکا رسید و شورای امنیت ملی کاخ سفید این مساله را در یک نشست فوری اواخر مارس مورد آنالیز قرار داد؛ ادعایی که ترامپ رد می نماید.

ترامپ اوایل روز یکشنبه در توییتی نوشت: جامعه اطلاعاتی به من خبر داد که آن ها این گزارش ها را معتبر ندانستند و بنابراین آن ها را به من یا مایک پنس (معاون رئیس جمهوری آمریکا) گزارش ندادند. احتمالا یک حقه ساختگی دیگر درباره روسیه است، شاید یکی دیگر از اخبار جعلی نیویورک تایمز که می خواهد جمهوری خواستار را بد جلوه بدهد.

روزنامه وال استریت ژورنال، روزنامه واشنگتن پست و شبکه فاکس نیوز نیز این گزارشات را منتشر نموده و گزارش روزنامه نیویورک تایمز را تایید نموده اند. ،ایسنا

منبع: ایران آنلاین
انتشار: 9 شهریور 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: cloobagahi.ir شناسه مطلب: 878

به "بولتون: ترامپ آنقدر خطرناک است که نباید دیگر رئیس جمهور گردد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "بولتون: ترامپ آنقدر خطرناک است که نباید دیگر رئیس جمهور گردد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید