اخبار اقتصادی

درخواست از لاریجانی برای اجرای قرنطینه در کشور ، دولت را ملزم به قرنطینه مردم در منزل کنید

جمعی از متخصصان پزشکی در نامه ای به رئیس مجلس شورای اسلامی خواهان اعمال سیاست قرنطینه در کشور در مواجهه با بیماری کرونا شده اند.

13 فروردین 1399

افزایش عجیب قیمت کاشت مو با توجه به نزدیکی به ایام عید

طی سال های گذشته کاشت موی سر پیشرفت های زیادی نموده و در کنار آن اشتغال زیادی را نیز فراهم نموده است.

13 فروردین 1399

کرونا ، افزایش تلفات به 1113 نفر؛ بهداشت جهانی برای ویروس جدید نام گذاری کرد

سازمان بهداشت جهانی در حالی برای نوع جدید ویروس کرونا، نامی را انتخاب کرد که تعداد مبتلایان جان باخته از تعداد قربانیان ویروس های سارس و مِرس نیز پیشی گرفته است.

11 فروردین 1399

آمارهای قابل تأمل درباره مدرک تحصیلی کارکنان شهرداری تهران

معاون شهردار تهران گفت: آنالیز آماری از تحصیلات کارکنان شهرداری نشان می دهد که برغم اینکه شهرداری با موضوع شهر و شهرسازی ارتباط نزدیکی دارد، اما تنها 1.6 درصد از کارکنان آن دارای تحصیلات در حوزه شهرسازی یا معماری هستند.

4 فروردین 1399

هوش مصنوعی داروساز می شود ، ساخت نخستین داروی مبتنی بر الگوریتم های هوش مصنوعی

شاید باورنکردنی نباشد اما هوش مصنوعی برای نخستین بار پیروز شده با استفاده از الگوریتمهای خود نوعی داروی جدید تولید کند که قرار است روی انسانها نیز آزمایش شود.

2 فروردین 1399

مردم سال آینده چقدر یارانه می گیرند؟

مردم سال آینده چقدر یارانه می گیرند؟ این پرسشی است که پس از مصوبه اخیر کمیسیون تلفیق بودجه مجلس مطرح شده است.

2 فروردین 1399

محاسبه تعرفه خدمات پرستاران در گرو اصلاح نظام پرداخت ها

معاون پرستاری وزیر بهداشت ضمن تاکید بر لزوم اصلاح نظام پرداخت به پرستاران، گفت: با اصلاح این ساختار، تعرفه گذاری خدمات پرستاران نیز به صورت خود به خودی محاسبه می گردد.

1 فروردین 1399

قیمت رهن و اجاره در روزهای راکد کرونایی در بازار مسکن تهران

گرچه در بازار اجاره مسکن عموما رکود به معنای مطلق کلمه بسیار نادر است و تقریبا در تمام فصول سال حجم قابل قبول از تقاضای اجاره آپارتمان وجود دارد اما شیوع کرونا در روزهای اخیر زمینه ساز بروز یک رکود سنگین و تمام عیار در این بخش از بازار مسکن شده است.

26 اسفند 1398

اوقاف و میراث برای تعمیر پشت بام بازارهنر اصفهان مساعدت نمایند

اسدالله شاه میوه در مصاحبه با خبرنگاران، با اشاره به اینکه تعمیرات زیر سقف بازار هنر توسط اداره اوقاف به خاتمه رسیده است و پشت بام آن قرار بود توسط خود بازاریان تعمیر گردد، گفت: ضروری است مسئولان اوقاف اصفهان در زمینه مرمت پشت بام بازار هنر اصفهان تعاملی...

23 اسفند 1398

الهان عمر: 11 میلیون کودک در آمریکا در گرسنگی به سر می برند

به گزارش خبرنگاران، الهان عمر یکی از نمایندگان مسلمان کنگره آمریکا، در این پیغام که در توئیتر منتشر شده، آورده است: 11 میلیون کودک در آمریکا، کشوری با ثروت بسیار زیاد، با نوعی گرسنگی روبرو هستند که من پیشتر در یکی از کمپ های پناهندگان در کنیا مشاهده نموده...

22 اسفند 1398

محور ورودی پاسارگاد ساماندهی می گردد، اعمال معماری هخامنشی

به گزارش خبرنگاران، مجموعه پاسارگاد بعنوان یکی از با ارزشترین محوطه ­های تاریخی- فرهنگی کشوربه شمار می ­آید. این مجموعه به دلیل ویژگی­ ها و شاخصه­ های معماری، هنری و شخصیت سازنده آن (کوروش) در شهریور ماه سال 1310 با شماره 19در فهرست آثار ملی جای گرفت. مجموعه...

22 اسفند 1398

خدمات؛ کلید رشد و توسعه مالی

در ادبیات علم اقتصاد از بخش های مالی (کشاورزی، صنعت و خدمات) به عنوان موتور رشد و توسعه مالی نام برده می گردد. بخش خدمات اقتصاد، فاز سوم از توسعه در اقتصاد کشورهای توسعه یافته، بعد از بخش کشاورزی و صنعت (فازهای اول و دوم توسعه در گذر زمان)، صندلی مناسبی...

20 اسفند 1398

بازپرسی دولت آمریکا از هواوی چین به بهانه تحریم ایران

وزارت بازرگانی آمریکا از شرکت هواوی چین خواست تمامی اطلاعات مربوط به کالاهای ارسالی به ایران طی 5 سال گذشته را ارائه نماید تا مطمئن گردد این شرکت قوانین تحریمی علیه ایران را نقض نکرده است.

19 اسفند 1398

فراوری ماسک با حداکثر ظرفیت کارخانه ها ، ممنوعیت صادرات تا اطلاع ثانوی

مدیرکل تجهیزات و ملزومات پزشکی سازمان غذا و دارو طی بخشنامه ای بر لزومات رعایت مقررات فروش، توزیع و عرضه ماسک پزشکی تاکید نمود.

19 اسفند 1398

معاون وزیرخارجه آمریکا: به دنبال جنگ با ایران نیستیم

به گزارش خبرنگاران به نقل از کردستان 24، دیوید شنکر معاون وزیر خارجه آمریکا در امور خاور نزدیک در سخنانی اقلیم کردستان عراق را شریکی عالی برای آمریکا در مبارزه با تروریست عنوان نمود.

17 اسفند 1398

حضور سربازان در محیط خدمتی هدفمند می گردد

خبرنگاران/خراسان جنوبی معاون هماهنگ کننده فرماندهی انتظامی خراسان جنوبی گفت: هدفمند کردن حضور سربازان در محیط خدمتی توسط نیروهای مسلح پیگیری می گردد.

16 اسفند 1398

دستور کار این هفته وکلای ملت ، ظریف دوشنبه به مجلس می رود

وزیر امور خارجه برای پاسخ به سوالات تعدادی از نمایندگان در جلسه علنی روز دوشنبه مجلس شورای اسلامی حضور می یابد.

14 اسفند 1398

لبنان، تصویب بودجه 2020 ؛گام بلند دولت جدید برای حل مسائل مالی مردم

مجلس لبنان بودجه 2020 را با 49 رای موافق تصویب کرد. با تصویب بودجه امید می رود که دولت جدید این کشور بتواند در راستای حل مسائل گام بردارد.

14 اسفند 1398

افزایش 20 درصدس سهمیه گاز مایع در سوادکوه

فرماندار شهرستان سوادکوه از افزایش 20 درصدی سهمیه گاز مایع برای حل مسائل کمبود این گاز در این شهرستان خبر داد.

14 اسفند 1398

رهن کامل آپارتمان در تهران چند؟

خبرنگاران : بازار معاملات اجاره در بخشی که متعلق به املاک عرضه شده به صورت رهن کامل است، هم به لحاظ تعداد فایل و هم به لحاظ تعداد قرارداد به کلی رمق خود را از دست داده است.

14 اسفند 1398
تعداد: (132)