اخبار اقتصادی

سفر به شهر تاریخی اصفهان ، شهر گنبدهای نیلگون

هسته نخستین شهر اصفهان در سده ششم پیش از میلاد شکل گرفت و با توجه به آنکه منطقه اصفهان در ایام قبل از اسلام و هسته نخستین شهر اصفهان در سده ششم پیش از میلاد شکل گرفت و با توجه به آنکه منطقه اصفهان در ایام قبل از اسلام و خصوصا در عصر ساسانیان مرکز تجمع سپاه...

29 دی 1398

معافیت های مالیاتی بدون سقف برای بازیگران!

یک کارشناس مسائل اقتصادی معافیت های اقتصادیاتی هنرمندان که درآمد بالا و کلان دارند را برای اقتصاد کشور مضر دانست.

29 دی 1398

روسیه و ترکیه احتمالا قرارداد جدید درباره اس 400 امضا می نمایند

مدیر مرکز همکاری نظامی و فنی روسیه اظهار داشت، مسکو و آنکارا احتمالا سال 2020 توافق نامه ای را درباره فروش سری جدید سامانه اس400 به ترکیه امضا نمایند.

26 دی 1398

طرح بانک مسکن عقب افتاد، وعده آخر سال

در حالی که قرار بود طرح زنجیره تامین اعتبار ساخت مسکن از سوی بانک مسکن تا خاتمه شهریور اجرایی شود، مدیرعامل این بانک با اشاره به برخی مسائل در فرایند اجرای این طرح پیش بینی کرد که تا خاتمه سال به مرحله نهایی برسد.

26 دی 1398

اکسپو: نمایشگاه جهانی

اکسپو رویدادی فرهنگی-تجاری است که هر چند سال یکبار و هر بار در کشوری متفاوت برگزار می شود. اهمیت این نمایشگاه و جوانب آن برای کشورهای دنیا آنچنان ارزشمند است که امروزه اکسپوها یکی از مهم ترین رویدادهای مهم دنیا همچون مسابقات جام دنیای فوتبال و بازیهای...

23 دی 1398

گزارشی از نمایشگاه نقاشی های عباس کیارستمی در گالری گلستان

بسیاری از ما نمی دانستیم که عباس کیارستمی علاوه بر فیلم سازی و عکاسی، نقاشی نیز می نموده است. اما حتی اگر ندانسته هم به نمایشگاه نقاشی های او می رفتیم، قابل حدس بود که این آثار رنگ و بویی از او و نگاهش دارند؛ آرام، ساده و بدون تکلف.

16 دی 1398

ملاقات سران ژاپن، چین و کره جنوبی

نخست وزیران ژاپن و چین با رئیس جمهور کره جنوبی روابط سه جانبه و نگرانی های منطقه ای را آنالیز کردند.

13 دی 1398

جنگنده های روسی با قدرت مانور فوق العاده در حملات

جنگنده سوخو-27 که مدرن ترین هواپیمای نسل چهارم موجود در دنیا است، یک جنگنده سنگین چندمنظوره با قدرت مانور بسیار بالاست که علاوه بر نیروهای هوا-فضای روسیه، در بیش از 30 کشور دنیا استفاده می گردد.

11 دی 1398

هشدار رئیس جمهور چین علیه دخالت های خارجی در مناطق تحت حاکمیت پکن

رئیس جمهور چین در بیستمین سالگرد بازگشت منطقه ماکائو به قلمرو چین، درخصوص دخالت های خارجی در مناطق خودمختار این کشور هشدار داد.

11 دی 1398

کاهش نرخ سود تسهیلات به تنهایی برای صادرات کافی نیست

عضو سابق هیات نمایندگان اتاق بازرگانی ایران ضمن ارزیابی کاهش نرخ سود تسهیلات به 11 درصد برای صادرکنندگان گفت که چنین اقداماتی نمی تواند به تنهایی برای صادرات کافی باشد، چرا که توسعه صادرات نیازمند سیاست های پایدار برای رسیدن به رشد است.

10 دی 1398

نسخه برقی خودروی مرسدس بنز ساخته می شود

به گزارش خبرنگاران به نقل از انگجت،مدیر وقت شرکت مرسدس گفت این برند خودروسازی، نسخه های الکتریکی تمام مدل خودروهایش را تا 2022 میلادی می سازد.

9 دی 1398

عجیب ترین رفتارهای مردم ایتالیا (قسمت دوم)

در هر فرهنگ عادت و رفتا های خاصی دیده می گردد. ایتالیا جز معدود کشورهایی هست که فرهنگ مردم این کشور در تمامی حوزه ها شهرت جهانی پیدا نموده است. حتی اگر رفتارهای عجیبی باشند.

8 دی 1398

پیش بینی برداشت 70 کیلوگرم زعفران از مزارع زیر کشت آذربایجان غربی

خبرنگاران/آذربایجان غربی رئیس سازمان جهاد کشاورزی آذربایجان غربی از پیش بینی برداشت 70 کیلوگرم زعفران از مزارع زیر کشت این محصول در استان اطلاع داد.

7 دی 1398

فعالیت کارخانه ای چین به پایین ترین رقم 11 ماه گذشته رسید

خبرنگاران: میزان فعالیت در بخش کارخانه ای چین در ماه مارس 2015 به پایین ترین رقم در 11 ماه گذشته رسید.

7 دی 1398

بهترین زمان سفر به میلان؛ خانه نقاشی مشهور شام آخر در ایتالیا

بهترین زمان سفر به میلان، پایتخت مد کشور ایتالیا، مملو از شاهکارهای معماری و هنری بر اساس آب و هوا، چه زمانی از سال است؟

4 دی 1398

چراغ سبز به واردات پرستار و بیکاری 20 هزار پرستار ایرانی

فعالان صنفی حوزه پرستاری نگران اظهارات معاون وزیر بهداشت هستند که به نوعی برای ورود اتباع بیگانه به ایران به عنوان پرستار چراغ سبز نشان می دهد.

2 دی 1398

قرار است میوه های گرمسیری را در گلخانه پرورش دهیم ، برنامه های جالب مقابله با کم آبی در بخش باغبانی

طهماسبی معاون وزیر جهاد کشاورزی با بیان اینکه میوه های پاپایا، آناناس و موز را در گلخانه پرورش می دهیم، گفت: از برنامه های مقابله با کم آبی پرورش درختان زیر سایبان است.

2 دی 1398

فارین پالسی: کره جنوبی از وابستگی تسلیحاتی به آمریکا خسته شده است

ارتش کره جنوبی که از وابستگی به آمریکا خسته و سرخورده است، میخواهد تمرکز اصلی خود را به تحقیقات و توسعه داخلی معطوف نموده و به یک تولیدکننده مهم و بزرگ تسلیحات نظامی تبدیل گردد.

1 دی 1398

همسایه ها کفش هیدج می پوشند

خبرنگاران/زنجانرئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان زنجان گفت: کفش های تولیدی در هیدج علاوه بر بازار داخل، روانه بازار مصرف کشورهای همسایه می گردد.

30 آذر 1398

فراوری یک خودروی سبک و قدرتمند با بدنه ای از جنس فیبر نانو سلولزی

به گزارش خبرنگاران به نقل از نیواطلس، نانوفیبر سلولزی که از گیاهان فراوری می گردد(CNF) یک پنجم وزن فولاد را دارد و قدرت آن 5 برابر این فلز است.

29 آذر 1398
تعداد: (83)