بازپرسی دولت آمریکا از هواوی چین به بهانه تحریم ایران

به گزارش کلوب آگهی، وزارت بازرگانی آمریکا از شرکت هواوی چین خواست تمامی اطلاعات مربوط به کالاهای ارسالی به ایران طی 5 سال گذشته را ارائه نماید تا مطمئن گردد این شرکت قوانین تحریمی علیه ایران را نقض نکرده است.

بازپرسی دولت آمریکا از هواوی چین به بهانه تحریم ایران

با ما همراه باشید و با بهترین قیمت تور چین از شگفت انگیزترین کشور دنیا دیدن کنید بر روی دیوار چین سلفی بگیرید، از قصر ممنوعه دیدن کنید و در خیابان شانگهای پیشرفته ترین آسیا قدم بزنید.

به گزارش کلوب آگهی به نقل از نیویورک تایمز، شرکت هواوی با ورود به بازارهای مختلف دنیا نظیر انگلیس، هند و کنیا به پیروز ترین شرکت فعال در بخش تکنولوژی چین تبدیل شده است.

اما این شرکت وارد بازارهایی نظیر ایران و سوریه نیز شده، که موجب شده مقامات آمریکایی محدودیت هایی بر فروش تکنولوژی های این شرکت اعمال نمایند.

وزارت بازرگانی آمریکا از این شرکت چینی خواسته تا تمامی اطلاعات مربوط به صادرات یا صادرات مجدد تکنولوژی آمریکایی به کشورهای ایران، کوبا، کره شمالی، سودان و سوریه را در اختیار دولت آمریکا قرار دهد.

در نامه ارسالی به دفتر شرکت هواوی در دالاس، از این شرکت خواسته شده تا تمامی اطلاعات مربوط به کالاهای ارسالی به این کشورها طی 5 سال گذشته را ارائه نماید. در این نامه همچنین خواسته شده تا مستندات مربوط به کالاهای ارسال شده به این کشورها از طرق غیرمستقیم یعنی شرکت های صوری نیز ارائه گردد.

هواوی متهم به هیچ گونه اقدام خلاف مقررات آمریکا نشده است. این شرکت با صدور بیانیه ای بیان کرد که به قوانین و مقررات کشوری که در آن فعالیت دارد احترام می گزارد.

اگر تحقیقات دولت آمریکا ثابت کند که شرکت هواوی اقدامی خلاف امنیت ملی آمریکا یا منافع سیاست خارجی این کشور صورت داده، ممکن است دسترسی آن به تجهیزات ساخت آمریکا و دیگر محصولات تکنولوژیک آمریکایی محدود گردد.

سخنگوی وزارت بازرگانی آمریکا گفت: ما درباره تحقیقات در دست انجام اظهارنظری نمی کنیم.

این نامه پس از آن ارسال می گردد که دولت آمریکا در ماه مارس به صورت موقت جلوی فروش تکنولوژی آمریکایی به شرکت زد تی ای، رقیب چینی کوچکتر شرکت هواوی را به دلیل نگرانی های مشابه گرفت.

15

منبع: تسنیم
انتشار: 19 اسفند 1398 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: cloobagahi.ir شناسه مطلب: 482

به "بازپرسی دولت آمریکا از هواوی چین به بهانه تحریم ایران" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "بازپرسی دولت آمریکا از هواوی چین به بهانه تحریم ایران"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید