اخبار صنعت

خبرنگاران پنج هزار و 500 هکتار از اراضی کشاورزی خمین زیر کشت بهاره رفت

خمین - خبرنگاران - مدیر جهادکشاورزی خمین گفت: پنج هزار و 500 هکتار از اراضی کشاورزی این شهرستان بهار امسال زیرکشت انواع محصولات رفته که این سطح زیرکشت نسبت به مدت مشابه قبل آن چهار درصد افزایش دارد.

13 مرداد 1399

واکنش به خبر استعفای یک وزیر روحانی با فشار واعظی

رئیس مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی گفت: شایعه ای در زمینه فشار رئیس دفتر ریاست جمهوری مبنی بر استعفای وزیر بهداشت مطرح شد که این موضوع به هیچ عنوان صحت ندارد و کاملا بی پایه و اساس است.

11 مرداد 1399

تقاضای نفت چین به سطح قبل از شیوع ویروس کرونا بازگشت

پس از 20 درصد کاهش تقاضای نفت در چین در ماه فوریه همزمان با اعمال تعطیلی ها در این کشور، حالا با بازگشایی کارخانه ها و از سرگیری رفت و آمد ها، مصرف بنزین و دیزل کاملاً به سطح قبلی بازگشته است.

5 مرداد 1399

طرح واردات کامیون های دست دوم ابهام دارد

در حالی ثبت نام واردات کامیون دست دوم از امروز آغاز می شود که دبیر کانون کامیون داران با استقبال از این طرح، گفت: منطق درستی پشت این برنامه نیست.

5 مرداد 1399

اردوگاه قرن؛ رویای شهر موشکی آمریکا به بزرگی ایالت ایندیانا

اردوگاه قرن پروژه ای فوق سری برای به کار گیری تسلیحات هسته ای محسوب می شد و از آن جایی که دولت دانمارک با طرح استفاده از تسلیحات هسته ای در خاک خود مخالف بود، از هدف اصلی اردوگاه قرن آگاه نشد.

4 مرداد 1399

آنالیز امکان ارائه ضمانت نامه ریالی برای صادرات فولاد

نشست آنلاین کارگروه تخصصی شورای گفت وگوی دولت و بخش خصوصی با موضوع آنالیز امکان ارائه ضمانت نامه ریالی برای صادرات فولاد کشور برگزار گردید. در این جلسه تصمیم گرفته شد برای برطرف ابهامات موجود در قانون، مکاتباتی بین دبیرخانه شورای گفت وگو و اداره مقررات،...

3 مرداد 1399

مانند بعضی از باشگاه ها در جابجایی سر و صدا نکردیم

به گزارش خبرنگاران، تیم والیبال فولاد سیرجان که قرارداد خود را برای یک فصل دیگر با محمدرضا تندروان به عنوان سرمربی این تیم تمدید نموده است، با چالشی جدید روبرو شد. سیرجانی ها با مصطفی وند برای یک فصل قرارداد امضا نموده اند اما این بازیکن اقدام به تمدید...

2 مرداد 1399

مهدی پور: کمیسیون فرهنگی؛ بی خاصیت ترین کمیسیون مجلس ، کمیته فیلترینگ نیازمند تغییرات است

عضو شورای مرکزی جمعیت پیشرفت و عدالت ایران اسلامی گفت: نظاره گر آن هستیم که تا به امروز، قانون مبارزه با جریان مجرمانه در فضای مجازی، موسوم به کمیته فیلترینگ که در سال 1388 تصویب شد، تغییراتی پیدا نکرده است.

2 مرداد 1399

شکایت سیرجانی ها از یک بازیکن والیبال، او کار غیراخلاقی نموده است

به گزارش خبرنگاران، با آغاز فصل جابجایی لیگ برتر والیبال، تیم ها به دنبال جذب بازیکنان مد نظر خود هستند. تیم فولاد سیرجان که قرارداد خود را برای یک فصل دیگر با محمدرضا تندروان به عنوان سرمربی این تیم تمدید نموده، با چالشی جدید روبرو شد. در حالی که سیرجانی...

1 مرداد 1399

دور زدن آمریکا به روش هوآوی، شرکت چینی به استفاده از تراشه های داخلی روی آورد

در حالی که آمریکا در تلاش است دسترسی هوآوی به قطعات تولیدی آمریکا را محدود کند، حالا هوآوی به استفاده از قطعات تولید چین روی آورده است.

1 مرداد 1399

ایران، رتبه سوم دنیا در کارآزمایی های بالینی برای درمان کرونا

بر اساس تازه ترین آمار سازمان دنیای بهداشت در زمینه تحقیقات و کارآزمایی های بالینی با هدف آنالیز میزان اثربخشی راهکارهای درمانی علیه بیماری همه گیر کووید 19، ایران بعد از چین و آمریکا در رتبه سوم و اسپانیا هم در رتبه چهارم دنیا واقع شده است.

18 تیر 1399

ریچارد گرنل، سفیر جنجالی آمریکا در آلمان استعفا می دهد

ریچارد گرنل، سفیر پر سرو صدای آمریکا در آلمان که همیشه با مواضع مداخله جویانه و وفادارانه خود نسبت به ترامپ خشم مقامات آلمانی را برانگیخته از سمت خود کناره گیری می نماید.

16 تیر 1399

خجالت پزشکان آمریکایی از تجویزهای ترامپ

رئیس جمهوری آمریکا که تصور می نماید هنر معامله را خوب می داند، در ایام گسترش ویروس کرونا نظریات پزشکی ویژه ای هم برای درمان گرفتاران به کووید-19 ارائه داد که صاحب نظران پزشکی را خجالت زده کرد.

13 تیر 1399

بحران نفت چگونه بر روابط واشنگتن و ریاض تأثیر خواهد گذاشت؟

فارس نوشت: یک نشریه آمریکایی در گزارشی نوشت که در پی بحران نفتی به وجود آمده، روابط ریاض و واشنگتن بیش از هر زمان دیگری در آستانه تحول بنیادین واقع شده است.

9 تیر 1399

ارزانترین منابع تولید برق جهان

خبرنگاران: انرژی خورشیدی و نیروی بادی در خشکی، اکنون ارزانترین منابع جدید تولید برق در حداقل دو سوم از جمعیت جهان هستند و تهدید جدی تری برای زغال سنگ و گاز طبیعی محسوب می شوند.

6 تیر 1399

فراوری ثروت و افزایش درآمد مردم؛ مهم ترین پیامد طرح هاب منطقه ای شتر

خبرنگاران/خراسان جنوبی استاندار خراسان جنوبی گفت: فراوری ثروت و افزایش درآمد مردم از مهم ترین پیامدهای اجرایی شدن طرح هاب منطقه ای شتر در استان است.

1 تیر 1399

احتمال منفی شدن دوباره قیمت نفت آمریکا، کاهش فراوری آمریکا تنها راه درمان

به گفته تحلیلگران، ازآنجایی که ذخیره سازی هنوز حل نشده و آمریکا به فراوری خود ادامه می دهد، احتمال اینکه این فشار های کاهشی قیمت بر قرارداد های ماه ژوئن اعمال گردد، وجود دارد، مگر اینکه آمریکا فراوری نفت خود را کاهش دهد یا متوقف کند.

28 خرداد 1399

فیس بوک اپلیکیشن اختصاصی بازی می سازد

شرکت فیس بوک به دنبال این است که اپلیکیشن اختصاصی بازی خود را راه اندازی کند و به دلیل شیوع همه گیری سرعت بیشتری را به ساخت بازی اختصاص داده است.

26 خرداد 1399

هوتوان در چین، روستایی که زمان در آن متوقف شده است!

آشنایی با روستای هوتوان در چینبا توجه به پیشرفت های شهری که در کشور چین اجرا شده سبب شده تا کمتر توجهی به طبیعت این کشور پهناور بشود. در این کشور روستایی به نام هوتوان وجود دارد و زمانی که شما تصاویر این روستا را در اینترنت جستجو می کنید تنها چیزی که مشاهده...

24 خرداد 1399

رابطه آتن با تهران، به نفع یونان است

دولت جدید یونان بعد از کش و قوس های فراوان تشکیل شد و حالا، الکسیس سیپراس برای دومین بار، سکاندار کشتی طوفان زده یونانی ها شده است.

18 خرداد 1399
تعداد: (132)