کشف پیچیده ترین تونل تاریخ آمریکا در مرز مکزیک

به گزارش کلوب آگهی، یک تونل عظیم که از منطقه مرزی مکزیک به ایالت آریزونا در خاک آمریکا کشیده شده و البته ناتمام مانده است، پیچیده ترین و پیشرفته ترین تونل در تاریخ ایالات متحده لقب گرفت.

کشف پیچیده ترین تونل تاریخ آمریکا در مرز مکزیک

به گزارش کلوب آگهی به نقل از ای پی، این تونل که هدف از کندن آن قاچاق کالا و انسان بوده، از شهر مرزی سن لوییز ریو کلرادو در خاک مکزیک در شهر سن لوییز در آریزونا کشیده و اندکی مانده به خروجی سطح زمین در خاک آمریکا نیمه کاره رها شده است. قاچاقچی ها این تونل در منطقه ای ساخته اند که به دلیل جنس خاک چندان مناسب تونل سازی نیست و البته برای آن سیستم تهویه هوا، لوله کشی آب، سیم کشی برق، رفت و آمد ریلی و سیستم تقویت پیشرفته هم در نظر گرفته اند.

آنخل اورتیز، از ماموران ارشد بازرسی های امنیت میهن در یوما درباره ویژگی های تونل کشف شده گفت: آنچه این تونل را منحصر به فرد می نماید، شرایط خاک و زمین در یوماست. به دلیل شنزار بودن منطقه، خاک زمین سست است و خیلی ها هنگام کندن تونل همان پایین دفن می شوند. از این رو، داشتن سقف و کف مناسب و ابزار تهویه هوا و سیم کشی برق و لوله کشی آب این تونل را به موردی بسیار ویژه تبدیل نموده و می توان آن را پیچیده ترین تونل در تاریخ آمریکا دانست.

مرکز بازرسی های امنیت میهن آمریکا پس از دریافت یک گزارش از وجود حفره ای عظیم نزدیک دیوار مرزی در یوما، از حدود 10 روز پیش جستجو در منطقه را شروع کرد. ماموران پیش تر هم گزارش هایی درباره احتمال وجود یک تونل در این محدوده دریافت نموده بودند و پس از رسیدن گزارش دوم، کار بازرسی را از سر گرفتند. ماموران یک دوربین کوچک به عمق 7.5 متری زمین فرستادند و ناگهان با دهانه یک تونل پیشرفته و پیچیده روبه رو شدند.

بازرسان دلیل کندن این تونل را هنوز کشف ننموده اند؛ مسیری به عرض حدود یک متر و بلندی 1.2 متر که معلوم نیست چه زمانی و چگونه در مرز مکزیک و آمریکا کنده شده است. اگر کار حفاری تونل با دست صورت گرفته باشد، به احتمال بسیار زیاد چند ماه طول کشیده و شاید قدمت تونل به بیش از یک سال پیش برسد اما اگر از ابزار پیشرفته برای حفر آن بهره برده باشند، تونل در همین چند ماه اخیر حفر و آماده سازی شده است.

دو سال پیش، مقام های امنیتی یوما یک تونل عجیب و پیشرفته دیگر در منطقه مرزی کشف کردند که از خانه ای در مکزیک تا یک رستوران متروک در خاک آمریکا امتداد داشت و از آن برای قاچاق دارو و مواد مخدر استفاده می شد. ماموران پس از یافتن انبوه متامفتامین، کوکایین و هرویین در وانت ایوان لوپز، مالک رستوران را بازداشت کردند.

منبع: همشهری آنلاین
انتشار: 9 مهر 1399 بروزرسانی: 9 مهر 1399 گردآورنده: cloobagahi.ir شناسه مطلب: 938

به "کشف پیچیده ترین تونل تاریخ آمریکا در مرز مکزیک" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "کشف پیچیده ترین تونل تاریخ آمریکا در مرز مکزیک"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید