کرونا در اروپا، از بازداشت یک نماینده انگلیسی به دلیل نقض قوانین تا افزایش چشمگیر بیکاران در اسپانیا

به گزارش کلوب آگهی، جدیدترین اخبار کرونا در اروپا از بازداشت یک نماینده مجلس انگلیس به دلیل نقض قواعد کرونایی و افزایش چشمگیر بیکاران در اسپانیا پیامد بحران کرونا خبر می دهد.

کرونا در اروپا، از بازداشت یک نماینده انگلیسی به دلیل نقض قوانین تا افزایش چشمگیر بیکاران در اسپانیا

با ما سفر کنید و با تور اروپا لحظه آخر از قاره سبز دیدن کنید و با دریافت خدمات ویزای شینگن از گردش به دور اروپا لذت ببرید.

به گزارش گروه بین الملل خبرنگاران، موج دوم کرونا همراه با عواقب سیاسی، اجتماعی و اقتصادی گسترده آن در اروپا همچنان جولان می دهد.

هرج و مرج در فرایند واکسیناسیون در فرانسه

جدیدترین اخبار کرونا از اروپا حاکی از آن است که فرایند واکسیناسیون در فرانسه دچار هرج و مرج شده و دولت به دلیل فرایند کند شروع واکسیناسیون کرونا تحت فشار بالایی قرار گرفته است.

وزیر بهداشت فرانسه اعلام نموده که استراتژی واکسیناسیون کرونا را تقویت، تسریع و ساده خواهد نمود.

در فرانسه روز سه شنبه صبح هم همچنان درباره تعداد تعیین افراد واکسینه شده آمار تعیینی وجود نداشت. عملا فرانسه در مقایسه با دیگر کشورها از نظر واکسیناسیون عقب است. وزیر بهداشت فرانسه قول داد که اوضاع را بهبود بخشد.

تشدید محدودیت ها در بخش هایی از اسپانیا

ساکنان منطقه جزیره ای بالریک اسپانیا که شهر گردشگری مایورکا در آن قرار گرفته است هم به دلیل آمار بالای مبتلایان در هفته آینده هم باید محدودیت های سختگیرانه را تحمل نمایند.

سخنگوی دولت منطقه ای اسپانیا اعلام نمود که تا فوریه انتظار کاهش محدودیت ها نمی رود. وی بخصوص شرایط در مایورکا را بسیار منفی ارزیابی کرد. به نوشته رسانه های محلی شرایط کرونا در این شهر گردشگری از کنترل خارج شده است.

منطقه جزیره ای بالریک از ماه دسامبر بالاترین آمار مبتلایان به کرونا در تمام اسپانیا را دارا است.

جدیدترین خبرها و تحلیل های ایران و دنیا را در کانال تلگرامی خبرنگاران بخوانید. (کلیک کنید)

شمار روزافزون مبتلایان به کرونا در ایالت مکلنبورگ- فورپومرن آلمان هم شرایط بدی برای بیمارستان های این ایالت ایجاد نموده و منجر به پر شدن بیشتر تخت های مراقبت های ویژه در این کشور شده است.

944 مرگ روزانه کرونایی در آلمان

در آلمان هم بر اساس اطلاعات انستیتو رابرت کخ آلمان در عرض 24 ساعت 11897 نفر به کرونا مبتلا شده و 944 نفر هم در این مدت بر اثر ابتلا به این بیماری جان خود را از دست داده اند.

بیشتر شهفرایندان آلمانی خواستار تمدید قرنطینه اند

نتایج جدیدترین نظرسنجی هم نشان می دهد که بیشتر قریب به اتفاق شهفرایندان آلمانی خواستار تمدید قرنطینه برای مهار کرونا هستند.

در یک نظرسنجی که از طرف انستیتو یوگو و به سفارش خبرگزاری آلمان اجرا شده تقریبا دو سوم شهفرایندان بر این عقیده بودند که محدودیت ها حداقل با سخت گیری فعلی آن باید بعد از 10 ژانویه هم ادامه یابد. تنها 17 درصد شهفرایندان خواستار کاهش محدودیت ها و 11 درصد هم خواستار لغو کامل آن بودند.

اعمال قرنطینه سراسری دیگری در انگلیس

بوریس جانسون نخست وزیر انگلیس هم دوشنبه شب در یک سخنرانی تلویزیونی گفت که این کشور بار دیگر وارد قرنطینه سراسری شد و مردم باید همانند ماه مارس که انگلیس برای مقابله با اولین موج کرونا وارد قرنطینه شد، این بار نیز در منازل خود باقی بمانند.

وی با بیان اینکه مرگ ومیر در این کشور طی هفته گذشته 20 درصد افزایش یافته است، اعلام نمود که این کشور دوباره وارد قرنطینه سراسری شد.

نخست وزیر انگلیس تأکید کرد که نسخه جدید ویروس کرونا به سرعت و به گونه ای هشدارآمیز و مأیوس نماینده در حال گسترش است.

جدیدترین خبرها و تحلیل های ایران و دنیا را در صفحه اینستاگرامی خبرنگاران بخوانید. (کلیک کنید)

گونه جدید ویروس کرونا به ویژه شهر لندن را فراگرفته و باعث تعطیلی ها و محدودیت های گسترده در آستانه تعطیلات سال جدید میلادی شده است.

مقامات انگلیسی گفته اند که سرعت انتشار این نوع از ویروس 70 درصد بالاتر و بیشتر از ویروس معمول کروناست؛ اما تا به این لحظه هنوز شواهدی دال بر کشنده تر بودن این ویروس ارائه نشده است.

سیستم بهداشت انگلیس زیر فشار اهرم کرونا

مقام های ارشد بهداشت و درمان انگلیس هم نسبت به خطر جدی که سیستم درمانی این کشور را به خاطر بحران ویروس کرونا تهدید می نماید، هشدار داده اند.

مقام های ارشد بهداشت و درمان بریتانیا روز دوشنبه هشدار دادند که در بعضی مناطق کشور این خطر جدی و عظیم وجود دارد که سیستم بهداشت و درمان در برابر شیوع ویروس کرونا مغلوب گردد، اگر طی 21 روز آینده تدابیر و اقدامات جدیدی اتخاذ و اجرا نگردد.

مقام های ارشد بهداشت و درمان انگلیس، ولز اسکاتلند و ایرلند شاقتصادی در بیانیه مشترکی توصیه کردند که سطح هشدار ویروس کرونا در بریتانیا از 4 به 5 افزایش یابد.

از روز چهارشنبه در انگلیس یک قرنطینه سخت 6 هفته ای شروع می گردد که احتمالا تا ماه مارس ادامه خواهد داشت.

مایکل گوو، وزیر کابینه انگلیس در این باره گفته است که هفته های بسیار بسیار دشواری در برابر ما قرار گرفته است. وی پیش بینی لغو محدودیت ها بعد از انتها دوران در نظر گرفته شده را در شرایط فعلی ممکن ندانسته است.

کرونا ترمز فرایند افزایشی شاغلان در آلمان را کشید

بر اساس اطلاعات اداره آمار فدرال آلمان فرایند افزایش 14 ساله شاغلان در آلمان در سال 2020 به دلیل بحران کرونا معکوس شده و شمار افراد شاغل در این سال نسبت به سال 2019 حدود 1.1 درصد کاهش یافت

شدیدترین کاهش نیروی کار در آلمان در سال 2020 در بین ارائه دهندگان خدمات با کاهش 281 هزار نفر بوده است و بیشترین آسیب های شغلی مربوط به بخش های خرده فروشی، حمل و نقل و مهمان نوازی بوده است.

استفان زایبرت سخنگوی دولت آلمان هم در یک کنفرانس مطبوعاتی شرایط در بیمارستان ها را بسیار سخت دانسته است.

انستیتو رابرت کخ آلمان هم از واکسیناسیون 265 هزار نفر در این کشور علیه کرونا خبر داده است.

ویروس انگلیسی به اتریش هم رسید

ویروس های جهش یافته انگلیسی و آفریقای جنوبی در اتریش هم کشف شده است. بر اساس اطلاعات نهادهای بهداشتی این کشور چهار مورد ویروس انگلیسی و یک مورد ویروس جهش یافته از آفریقای جنوبی در اتریش دیده شده است.

وزیر بهداشت اتریش تاکید نمود: برای اینکه از شیوع و گسترش بیشتر این ویروس انگلیسی جلوگیری کنیم محدودیت های سفر و کنترل ها همچنان وجود خواهد داشت. در بین افراد آلوده به ویروس جهش یافته انگلیسی در اتریش دو کودک هم وجود داشته است که همگی قرنطینه شده اند.

پیش بینی کاهش رشد اقتصادی آلمان در سه ماه ابتدایی سال 2021

انستیتو تحقیقات اقتصادی در آلمان هم به دلیل بحران کرونا پیش بینی ها برای رشد اقتصادی در سال جدید را از 5.2 درصد به 3.5 کاهش داده است.

رئیس این انستیوی مهم آلمانی اعلام نمود که بعد از کاهش رشد اقتصادی در سه ماهه چهارم سال قبل اکنون انتظار رکود اقتصادی بیش از دو درصد در سه ماهه ابتدایی سال 2021 را داریم.

وی تاکید نمود که شروع مجدد رشد اقتصادی در 3 ماهه دوم سال 2021 تنها زمانی امکان پذیر خواهد شد که موج مبتلایان تا فوریه کاهش یابد و بسیاری محدودیت ها لغو گردد.

تشدید محدودیت ها در دستورکار دانمارک

دانمارک هم تشدید محدودیت ها برای مقابله با آمار بالای مبتلایان و مهار ویروس انگلیسی را در دستور کار قرار داده است.

کاهش 78 درصدی شمار گردشگر های خارجی در اسپانیا

بر اساس آمارهای اعلام شده در ماه نوامبر به ندرت گردشگری به اسپانیا سفر نموده و شمار گردشگر های خارجی حدود 90 درصد در مقایسه با این دوره در سال گذشته کاهش پیدا نموده است. این خبر را اداره آمار اسپانیا اعلام نموده است. بر این اساس از ژانویه تا نوامبر سال 2020 در مجموع 19 میلیون گردشگر خارجی به اسپانیا آمدند که کاهش 78 درصدی را نشان می دهد.

بازداشت یک نماینده مجلس انگلیس به دلیل نقض قواعد کرونایی

یک نماینده مجلس انگلیس هم به دلیل نقض آشکار قواعد کرونایی دستگیر و متهم به نقض قوانین شد. این موضوع را پلیس اسکاتلند شب گذشته تایید کرد.

این نماینده یک زن 60 ساله به اسم مارگارت فریر و عضو سابق حزب ملی اسکاتلند است. وی در ماه سپتامبر با علائم بیماری کرونا جهت 600 کیلومتری از گلاسکو به لندن را طی کرد و در مجلس صحبت کرد و بعد از انجام تست مثبت کرونا به گلاسکو بازگشت و موجبات اعتراضات زیادی را فراهم کرد.

وی با وجود تقاضاها برای استعفا کرسی در مجلس را رها ننموده و با این حال از فراکسیون اخراج شده و اکنون نماینده ای مستقل در مجلس است.

گفتگوی تلفنی مرکل و پوتین با موضوع گسترش همکاری های کرونایی

بر اساس اطلاعات کرملین رئیس جمهور روسیه و صدر اعظم آلمان هم درباره فراوری مشترک واکسن کرونا مشاوره نموده اند. این دو مقام اروپایی در یک گفتگوی تلفنی درباره همکاری در مبارزه با ویروس کرونا با هم صحبت کردند. بر این اساس وزرای بهداشت و متخصصان دو طرف قرار است به مذاکرات در این راستا ادامه دهند.

افزایش چشمگیر بیکاران در اسپانیا

مدت هفت سال شمار بیکاران در اسپانیا همیشه فرایند کاهشی داشت. با بحران کرونا اقتصاد این کشور به شدت ضعیف شده و بر اساس اطلاعات وزارت کار اسپانیا شمار بیکاران اسپانیایی در دسامبر گذشته به 3.89 میلیون نفر افزایش پیدا نموده که یک افزایش 724532 (22 درصدی) را نسبت به دسامبر سال قبل از آن را نشان می دهد. چنین رشد چشمگیر شمار بیکاران در اسپانیا آخرین بار در دوران بحران اقتصادی و اقتصادی سال 2009 رخ داد.

بحران کرونا بر اساس اطلاعات دولت اسپانیا در سال 2020 کاهش رشد اقتصادی بیش از 10 درصدی را به دنبال داشته است.

جدیدترین آمار مبتلایان به کرونا در کشورهای مهم اروپایی

جدیدترین آمارها نشان می دهد که تا به حال در انگلیس 2713563 نفر به کرونا مبتلا شده و 75431 نفر هم در اثر ابتلا به این بیماری جان خود را از دست داده اند.

در فرانسه هم تا به حال 2659750 نفر به کرونا مبتلا شده و 65415 نفر هم در اثر ابتلا به این بیماری جان خود را از دست داده اند.

در ایتالیا هم تا به حال 2166244 نفر به کرونا مبتلا شده و 75680 نفر هم در اثر ابتلا به این بیماری جان خود را از دست داده اند.

در اسپانیا هم تا به حال 1958844 نفر به کرونا مبتلا شده و 51078 نفر هم در اثر ابتلا به این بیماری جان خود را از دست داده اند.

بر اساس جدیدترین آمارها در آلمان هم تا به حال 1796216 نفر به کرونا مبتلا شده و 35982 نفر هم در اثر ابتلا به این بیماری جان خود را از دست داده اند.

منبع: خبرگزاری تسنیم
انتشار: 20 بهمن 1399 بروزرسانی: 20 بهمن 1399 گردآورنده: cloobagahi.ir شناسه مطلب: 1320

به "کرونا در اروپا، از بازداشت یک نماینده انگلیسی به دلیل نقض قوانین تا افزایش چشمگیر بیکاران در اسپانیا" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "کرونا در اروپا، از بازداشت یک نماینده انگلیسی به دلیل نقض قوانین تا افزایش چشمگیر بیکاران در اسپانیا"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید