چهره ترسناک این مرد بعد نجات از خودکشی

به گزارش کلوب آگهی، جوان 31 ساله ای که در 21 سالگی با شلیک گلوله به صورت خود صورتش را از دست داده بود و زنده مانده بود، بالاخره با عمل پیوند صورت صاحب چهره ای تازه شد!

چهره ترسناک این مرد بعد نجات از خودکشی

به گزارش منیبان، جالب این است که صورتی که به وی پیوند زده شده نیز متعلق به پسریست که در 21 سالگی خودکشی نموده است! نتیجه جراحی پیوند صورت به یک مرد 31 ساله که با اسلحه اقدام به خودکشی نموده بود، چیزی فراتر از حد انتظار بوده است.

پزشکان آمریکایی توانستند صورت فردی را که 10 سال پیش بر اثر شلیک گلوله تخریب شده بود، ترمیم نمایند. اندی سندنس 31 ساله، 10 سال پس از اقدام به خودکشی با اسلحه، تحت یکی از نادرترین عمل های جراحی نهاده شد و در حال حاضر به بهبودی نسبی دست یافته است.

پزشکان پس از انجام عمل جراحی پیوند تا سه هفته به این بیمار اجازه ندادند که صورت خود را در آیینه ببیند. پس از اینکه اندی برای اولین بار پیروز به تماشا چهره خود در آیینه شد اظهار کرد که نتیجه عمل واقعا فراتر از انتظار وی بوده است.

صورت تازه اندی متعلق به یک پدر 21 ساله بود که در سال 2016 خودکشی نموده بود.

عمل جراحی پیوند صورت این جوان که به وسیله 60 تیم و در حدود 56 ساعت به طول انجامید به طور کامل در کلینیک مایو انجام شد. این کلینیک یکی از معتبرترین مراکز و دانشگاه های علوم پزشکی دنیا است.

اندی در سال 2006 اقدام به خودکشی با اسلحه نموده و فورا پشیمان شده بود، اما متاسفانه این پشیمانی دیرهنگام سبب شد تا این جوان صورت خود را از دست بدهد.

او در نهایت پس از 10 سال و پس از تحمل سختی های بسیار به انجام یکی از نادرترین جراحی ها در دنیا رضایت داد. در این جراحی پیوند صورت، که برای اولین بار در مرکز پزشکی مایو انجام شد او بینی، گونه ها، دهان، لب ها، فک، چانه و حتی دندان های فرد اهدا نماینده را دریافت کرد.

پس از انجام جراحی مدت ها زمان برد تا این جوان بتواند به طور طبیعی صحبت کند. در حال حاضر عضلات صورت اندی در حال رشد و قوی تر شدن بوده و او برای یادگیری استفاده از زبان، دهان و فک و اصلاح طرز صحبت، به کلاس های گفتار درمانی می رود.

به گفته پزشکان، اندی در حال حاضر به صورت طبیعی و به راحتی نفس می کشد و می تواند غذا هایی را که سال ها از خوردن آن محروم بود، مصرف کند.

در سال 1997 فیلمی به نام تغییر چهره (فیس آف) به کارگردانی جان وو و با حضور بازیگرانی همانند جان تراولتا و نیکلاس کیج ساخته شد که داستان زندگی اندی سندس به نوعی به داستان این فیلم شبیه است.

شاید در آن موقع وقوع این اتفاق در دنیای واقعی امری بعید به نظر می رسید، اما امروز با پیشرفت علم و فناوری پزشکان پیروز به انجام این عمل جراحی سخت و سخت شدند.

منبع: فرارو
انتشار: 16 مرداد 1402 بروزرسانی: 16 مرداد 1402 گردآورنده: cloobagahi.ir شناسه مطلب: 2243

به "چهره ترسناک این مرد بعد نجات از خودکشی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "چهره ترسناک این مرد بعد نجات از خودکشی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید