نگرانی پاپ درباره توسعه هوش مصنوعی

به گزارش کلوب آگهی، پاپ فرانسیس به غول های فناوری سیلیکون ولی هشدار داد که مراقب توسعه هوش مصنوعی باشند.

نگرانی پاپ درباره توسعه هوش مصنوعی

به گزارش ایسنا و به نقل از دیلی میل، پاپ فرانسیس رهبر کاتولیک های دنیا به شرکت های سیلیکون، ولی هشدار داده و از غول های فناوری دنیا خواسته که مراقب باشند هوش مصنوعی منجر به شکل گیری نوع جدیدی از خشونت و وحشی گری نشود.

وی از افراد فعال در زمینه هوش مصنوعی به خاطر تحولات چشمگیر این حوزه قدردانی کرد، ولی راجع به پیامد های قابل توجه هوش مصنوعی در زمینه فعالیت های بشری هم ابراز نگرانی کرد.

پاپ فرانسیس گفت، هوش مصنوعی این توانایی را دارد که نظر های مغرضانه و داده های نادرست را انتشار دهد. به همین دلیل اکنون بیش از هر زمان دیگری نیاز است که بحث های مشخصی راجع به هوش مصنوعی صورت گیرد.

رهبر کاتولیک های دنیا این هشدار را طی یک کنفرانس سه روزه در واتیکان عنوان کرد که شرکت کنندگان آن هم از رؤسای فناوری های مختلف بودند.

حضار جلسه شامل مدیرانی از فیسبوک، موزیلا و وسترن دیجیتال بودند.

در این کنفرانس موضوعاتی که عمدتا میان جامعه روحانیون مطرح نمی شود، عنوان شد. از میان این موضوعات می توان به ربات های کارگر، الگوریتم ها و بلاک چین اشاره کرد.

پاپ فرانسیس از شرکت کنندگان کنفرانس خواست که با هم همکاری کنند و یک چهارچوب اخلاقی یکپارچه را برای هدایت افراد در صنعت فناوری ها ارائه دهند.

وی هشدار داد، امروزه با اینترنت می توان نظرات جنجالی و داده های دروغین را منتشر کرد که باعث بحث و گفت وگوی عموم مردم می شود.

در این رویداد سه روزه تلاش شد که واتیکان از فناوری ها و مسائل اجتماعی مطلع باشد.

منبع: عصر ایران
انتشار: 10 آبان 1398 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: cloobagahi.ir شناسه مطلب: 155

به "نگرانی پاپ درباره توسعه هوش مصنوعی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "نگرانی پاپ درباره توسعه هوش مصنوعی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید