مورفی دیدار خود با ظریف را تایید کرد

به گزارش کلوب آگهی، سناتور آمریکایی در توییتی با تایید دیدارش با وزیر امور خارجه کشورمان اعلام نمود که سیاست کنونی ترامپ تنها باعث قوی تر شدن ایران شده است.

مورفی دیدار خود با ظریف را تایید کرد

به گزارش کلوب آگهی، سناتور کریس مورفی روز سه شنبه در رشته توییتی دیدار خود با محمدجواد ظریف، وزیر امور خارجه ایران در حاشیه کنفرانس امنیتی مونیخ را تایید کرد و مدعی شد با ظریف در خصوص گروه های نیابتی ایران، آزادی شهرواندان آمریکایی و ارسال کمک های بشردوستانه به یمن گفت وگو کرده است.

وی همچنین با تاکید بر لزوم مذاکره میان ایران و آمریکا اظهار کرد که سیاست خارجی کورکورانه و غیر راهبردی کنونی ترامپ تنها باعث افزایش تنش، قدرت دریافت ایران و تضعیف آمریکا شده است.

به گزارش کلوب آگهی، پایگاه اینترنتی د فدرالیست روز گذشته به نقل از منابعی که نام آنها را ذکر نکرده، از دیدار پنهانی سناتورهای دموکرات آمریکا از جمله کریس مورفی با محمدجواد ظریف، وزیر امور خارجه کشورمان در کنفرانس امنیتی مونیخ در هفته گذشته خبر داد.

گفته شده بود که این اقدام مورفی در راستای تضعیف سیاست های دولت ترامپ بوده است. دفتر سناتور مورفی از اظهارنظر در خصوص این ادعا خودداری کرده است.

همچنین یکی از مقامات وزارت خارجه آمریکا روز گذشته از برگزاری دیدار میان مقامات ایرانی و سناتور مورفی در حاشیه کنفرانس امنیتی مونیج ابراز بی اطلاعی کرده بود.

سناتور مورفی که از منتقدان اصلی سیاست های خصمانه ترامپ در قبال ایران و خاورمیانه است بارها مواضع ترامپ درقبال برجام، جنگ یمن و سوریه و موضع کاخ سفید درباره ایران را زیر سوال برده است.

مایک پمپئو، وزیر امور خارجه آمریکا در جمع کلوب آگهی در واکنش به دیدار مخفیانه سناتورهای آمریکایی با محمدجواد ظریف در حاشیه کنفرانس امنیتی مونیخ گفت: این دموکرات ها در حال کمک رسانی و همدستی با ایران هستند.

وی با اشاره به اینکه ایالات متحده ماه ها قبل محمدجواد ظریف را در لیست تحریم های خود قرار داده است، ادعا کرد: او وزیر امور خارجه کشوری است که یک هواپیمای مسافربری را ساقط کرده و هنوز جعبه سیاه آن را تحویل نداده است. او وزیر خارجه کشوری است که در 27 دسامبر یک آمریکایی را کشت. او وزیر خارجه کشوری است که حامی اصلی تروریسم و یهودستیزی در جهان است.

پمپئو در ادامه اظهارات خود اضافه کرد: آن ها دیدار کرده اند. نمی دانم محور صحبت های آن ها چه بوده است اما امیدوارم که در حال تقویت سیاست خارجه آمریکا بوده باشند و نه تقویت سیاست های خودشان.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 14 فروردین 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: cloobagahi.ir شناسه مطلب: 543

به "مورفی دیدار خود با ظریف را تایید کرد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "مورفی دیدار خود با ظریف را تایید کرد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید