بازسازی مسجد و ساعت تاریخی مشیرالسلطنه تا یک ماه آینده شروع می گردد

به گزارش کلوب آگهی، شهردار منطقه11 تهران گفت: فاز اول بازسازی مسجد و ساعت تاریخی مشیر السلطنه از ابنیه دوران قاجار تا یک ماه آینده از سوی اداره زیبا سازی این منطقه شروع و در مدت 3 ماه انجام خواهد شد.

بازسازی مسجد و ساعت تاریخی مشیرالسلطنه تا یک ماه آینده شروع می گردد

جهت دریافت خدمات بازسازی ساختمان با گروه ساختمانی آبان در ارتباط باشید. از طراحی پلن بازسازی تا اجرای جز به جز بازسازی منزل، ویلا و ساختمان اداری تخصص ماست.

به گزارش گروه اجتماعی خبرنگاران، به نقل از روابط عمومی شهرداری منطقه11، نصراله آبادیان از شروع فاز اول بازسازی بافت تاریخی مسجد و ساعت مشیر السلطنه که از اماکن تاریخی و اولین ساعت های شهری در پایتخت است؛ اطلاع داد و اضافه کرد: مسجد و مدرسه علمیه مشیرالسلطنه یا مسجدالاقصی که به مسجد ساعت نیز معروف است؛ یکی از مسجد ها و حوزه های علمیه ساخته شده در دوره قاجار است که در خیابان مولوی، کوچه تشکری موحد واقع شده است.

آبادیان ادامه داد: اولویت برنامه های اداره زیباسازی منطقه11 حفظ و بازسازی بافت تاریخی با رویکرد نگهداری از اماکن واجد ارزش است که بر همین اساس فاز اول پروژه بازسازی مسجد مشیر السلطنه از شهریور ماه شروع خواهد شد.

او در تشریح جزییات فاز اول بازسازی این مسجد اعلام کرد: در سال98 طرح بازسازی این مسجد تاریخی با مشارکت و آنالیز اساتید مجرب حوزه بازسازی ابنیه تاریخی و اداره زیباسازی منطقه11 به تحریر درآمد که پس از آنالیز های اولیه و تأیید نهایی اصلاح و بازسازی جداره ها و تعمیر ساعت شهری مناره مسجد انجام خواهد شد.

شهردار منطقه 11 شرح داد: بازسازی جداره اصلی مسجد شامل سیمان کاری، آجرکاری و حذف زوائد بصری، بازسازی کاشی سردر و پنجره ها و بازسازی سقاخانه قدیمی جلو در است و بخش دوم فاز اول، تعمیر و راه اندازی ساعت شهری مناره این مسجد است که قدمتی از زمان قاجار دارد و از جمله اولین ساعت های شهری پایتخت است.

آبادیان با اشاره به این که بازسازی مسجد مشیر السلطنه در ادامه بازسازی های ابنیه و حفظ بافت تاریخی منطقه11 است؛ گفت: بازسازی مسجد مشیر السلطنه از اوایل شهریور شروع می گردد و پیش بینی ما برای خاتمه پروژه سه ماه خواهد بود.

مسجد مشیرالسلطنه در سال 1321 هجری قمری توسط مشیرالسلطنه بنا شده است که وزیر خزانه مظفرالدین شاه قاجار و بعدا نخست وزیر دوره محمدعلی شاه قاجار بود و نام او در زیر ساعت مسجد حک شده است.

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 19 شهریور 1399 بروزرسانی: 31 شهریور 1400 گردآورنده: cloobagahi.ir شناسه مطلب: 898

به "بازسازی مسجد و ساعت تاریخی مشیرالسلطنه تا یک ماه آینده شروع می گردد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "بازسازی مسجد و ساعت تاریخی مشیرالسلطنه تا یک ماه آینده شروع می گردد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید