مدرسه و کلاس درس جعبه سیاه جامعه هستند

به گزارش کلوب آگهی، خبرنگاران/بوشهر معاون وزیر و رئیس سازمان آموزش و پرورش استثنایی با بیان اینکه مدرسه و کلاس درس جعبه سیاه جامعه هستند، گفت: امروز جامعه، نتیجه دیروز مدارس ماست و فردای جامعه نتیجه امروز مدارس است.

مدرسه و کلاس درس جعبه سیاه جامعه هستند

سید جواد حسینی در آیین معارفه علی موحدی به عنوان مدیرکل آموزش و پرورش استان بوشهر اظهار کرد: امروزه در نظام جهانی و جامعه ایران پر بسامدترین و بیشترین مفهومی که در و نوشتار به آن می پردازند توسعه است و بیشترین نقش برای رسیدن به توسعه همه جانبه و تحول مبتنی بر توسعه، بر عهده نظام تعلیم و تربیت است.

وی اضافه کرد: سازمان اصلی تحول در جامعه مدارس هستند و اگر مدارس درست عمل نمایند تمام جامعه به سمت تحول و توسعه خواهد رفت.

معاون وزیر آموزش و پرورش ادامه داد: واحد اصلی تحول نیز کلاس درس است، مدرسه و کلاس درس جعبه سیاه جامعه هستند و امروز جامعه، نتیجه دیروز مدارس ماست و فردای جامعه نتیجه امروز مدارس است.

حسینی با بیان اینکه معلمان کارگزاران اصلی و فکور تحول هستند، گفت: هر جامعه ای که می خواهد روی تحول و توسعه را ببیند به سمت معلمان خود رفته است، دیوار هیچ جامعه ای از دیوار و حد معلمان فراتر نخواهد رفت و معلمان مقدار الحراره جامعه هستند.

وی اضافه کرد: توجه کشورهایی نظیر ژاپن و مالزی به آموزش و پرورش موجب گام نهادن این کشورها در جهت توسعه شد.

معاون وزیر آموزش و پرورش در ادامه با بیان اینکه در جهت تحول نظام تعلیم و تربیت با موانعی روبرو هستیم گفت: برای ایجاد تحول در نظام تعلیم و تربیت سند تحول بنیادین نگاشته شد و ریل گذاری و حرکت نظام تعلیم و تربیت باید بر اساس سند تحول بنیادین باشد.

حسینی با بیان اینکه در عصر کرونا نظام تعلیم و تربیت به سمت آموزش های مجازی حرکت کرد گفت: شبکه شاد برای ارائه آموزش های مجازی طراحی شد و تردد امواج جایگزین تردد افراد شد.

وی اضافه کرد: به مرور کشور به سمت شرایط پسا کرونا حرکت می نماید و بازگشایی تدریجی مدارس نیز شروع شده است ولیکن آموزش های مجازی به عنوان مقوم و مکمل ادامه خواهد یافت.

معاون وزیر آموزش و پرورش توضیح داد: مهر سال جاری پیچیده ترین مهر بعد انقلاب بود ولیکن با همت و کوشش همه معلمین و همراهی جامعه مهر باشکوهی را شاهد بودیم.

حسینی مطرح کرد: جانشین وزیر در طرح راهنمایی با بیان اینکه حدود 30 درصد دانش آموزان کم برخوردار از تجهیزات هوشمند آموزشی در ایام کرونا بی بهره بودند گفت: با همت خیرین تا به امروز 361 هزار تبلت و گوشی هوشمند به دانش آموزان کم برخوردار اهدا شده است.

وی اضافه کرد: 12 هزار دانش آموز استان بوشهر نیز به تجهیزات هوشمند آموزشی دسترسی نداشتند که با همت خیرین و دستگاه های اجرایی برای 7 هزار و 500 دانش آموز این استان تا به امروز تبلت تهیه شده است و این استان جزء 5 استان برتر در این زمینه است.

معاون وزیر آموزش و پرورش اعلام کرد: 4 میلیارد و 500 میلیون تومان اعتبار به زودی از سوی سازمان نوسازی مدارس برای خرید تجهیزات هوشمند آموزشی ویژه 4500 دانش آموز دیگر استان بوشهر که هنوز تجهیزات هوشمند آموزشی ندارند اختصاص خواهد یافت.

به گزارش خبرنگاران، معاون وزیر آموزش و پرورش در نشستی ضمن معرفی علی موحدی به عنوان مدیرکل آموزش و پرورش استان بوشهر از خدمات علیمراد کرمی قدردانی کرد.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 8 دی 1400 بروزرسانی: 8 دی 1400 گردآورنده: cloobagahi.ir شناسه مطلب: 1874

به "مدرسه و کلاس درس جعبه سیاه جامعه هستند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "مدرسه و کلاس درس جعبه سیاه جامعه هستند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید