مجلس سنای آمریکا وتوی ترامپ علیه بودجه دفاعی آمریکا را شکست

به گزارش کلوب آگهی، مجلس سنای آمریکا با اکثریت قاطع آرا وتوی رئیس جمهور این کشور علیه قانون اختیارات دفاع ملی (بودجه نظامی) این کشور برای سال 2021 را باطل کرد.

مجلس سنای آمریکا وتوی ترامپ علیه بودجه دفاعی آمریکا را شکست

به گزارش گروه بین الملل خبرنگاران به نقل از پایگاه خبری هیل، نمایندگان مجلس سنای آمریکا روز جمعه با اکثریت قاطع آرا وتوی دونالد ترامپ رئیس جمهور این کشور علیه قانون اختیارات دفاع ملی (بودجه نظامی) این کشور برای سال 2021 را باطل کردند تا شکست سیاسی دیگری برای دونالد ترامپ در آخرین روزهای حضورش در کاخ سفید رقم بخورد.

در جلسه رأی گیری مجلس سنای آمریکا برای شکستن وتوی ترامپ علیه قانون اختیارات دفاع ملی آمریکا برای سال 2021، 81 نفر از 100 عضو سنا بار دیگر به این قانون رأی موافق دادند؛ این در حالی است که برای شکستن وتوی ترامپ 67 رأی کافی بود.

پیش از این مجلس نمایندگان آمریکا (رکن دیگر کنگره آمریکا) نیز با اکثریت آرا وتوی دونالد ترامپ علیه بودجه نظامی این کشور را باطل کرده بودند.

دونالد ترامپ هفته گذشته در حالی مطابق تهدیدات قبلی اش قانون اختیارات دفاع ملی آمریکا برای سال 2021 را وتو کرد که این قانون در هر دو مجلس قانونگذاری آمریکا یعنی مجلس نمایندگان و مجلس سنا با بیش از دوسوم آرا تصویب شده بود و ابطال وتوی وی توسط مجلس نمایندگان و سنا تقریباً قطعی به نظر می رسید.

رئیس جمهور آمریکا پیش از تصویب قانون اختیارات دفاع ملی آمریکا برای سال 2021 مخالفت خود را با بندهایی از این قانون -از جمله بندهای مرتبط با چین و افغانستان- ابراز داشته و تهدید کرده بود که آن را وتو خواهد کرد.

.

منبع: خبرگزاری تسنیم
انتشار: 19 بهمن 1399 بروزرسانی: 19 بهمن 1399 گردآورنده: cloobagahi.ir شناسه مطلب: 1248

به "مجلس سنای آمریکا وتوی ترامپ علیه بودجه دفاعی آمریکا را شکست" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "مجلس سنای آمریکا وتوی ترامپ علیه بودجه دفاعی آمریکا را شکست"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید