لاشکی: رتبه بندی برای افرادی که در مدارس دولتی هستند قابل اجراست

به گزارش کلوب آگهی، تهران (پانا) - معاون حقوقی و امور مجلس وزارت آموزش و پرورش درباره موضوع رتبه بندی معلمان توضیحاتی داد و اجرای آن را برای افزایش شان و صندلی معلمی حائز اهمیت دانست.

لاشکی: رتبه بندی برای افرادی که در مدارس دولتی هستند قابل اجراست

قاسم احمدی لاشکی با حضور در برنامه چاپ اول شبکه خبر با بیان اینکه نظام رتبه بندی معلمان در یک دهه مورد بحث است و در سند تحول بنیادین به عنوان موضوع اثرگذار در کار معلمان دیده شده است اظهار کرد: قانون گذار در ماده ششم توسعه اعلام نمود رتبه بندی باید به تصویب دولت برسد که تا امروز آنچه رخ داد صرف اینکه حقوق تامین گردد مطرح شد و 2 بار دولت های مختلف درباره رتبه بندی صحبت کردند.

وی اضافه کرد: در سال 94 و 98 هیات وزیران مصوبه ای درباره این موضوع داشت آنچه برابر قانون است برای افزایش حقوق و 50 درصدی افزایش حقوق وجود دارد اما رتبه بندی به دنبال افزایش صندلی و شان معلمان است.

احمدی لاشکی ادامه داد: به دنبال این موضوع هستیم که از معلم پایه شروع کنیم و در 5 رتبه مربی، حرفه ای، سلامت و راهبر معلمان را دسته بندی کنیم و صندلی آنان را افزایش دهیم تا انگیزه معلمان افزایش پیدا کند. در رتبه بندی 25 درصد حقوق به فوق العاده مستمر حقوق معلمان اضافه می گردد.

برای خدمتگزاران مدارس نیز رتبه بندی را دنبال می کنیم تا صندلی آنان نیز ارتقا پیدا کند

معاون حقوقی و امور مجلس وزارت آموزش و پرورش رتبه بندی را برای افرادی که در مدارس دولتی هستند قابل اجرا دانست و بیان نمود: برای خدمتگزاران مدارس نیز رتبه بندی را دنبال می کنیم تا صندلی آنان نیز ارتقا پیدا کند.

وی بیان نمود: تا سال 1403 رشد جمعیت کشور و دانش آموزی را داریم ما اکنون با حدود 15 میلیون دانش آموز احتیاج داریم که باید تامین نیرو داشته باشیم. سال گذشته حدود 40 درصد نیروها بازنشسته شدند، نرخ رشد جمعیت ما در سرشماری نفوس و مسکن سال 1395 حدود 1.24 درصد است که اکنون به 0.6 درصد رسیده است.

جذب نیرو در آموزش و پرورش

احمدی لاشکی اعلام نمود سال جاری عدد بسیار خوبی در بحث نیرو جذب داشتیم در کنکور سراسری 20 هزار نفر را راهی دانشگاه فرهنگیان کردیم، 27 هزار و 300 نفر آزمون دادند که اکنون در مرحله گزینش هستند و 3 برابر ظرفیت اکنون در مرحله مصاحبه هستند، 88 هزار نفر را نیز مشخص تکلیف کردیم. حدود 6 هزار نفر نیروی سوادآموزی را هم به زودی در یک آزمون با ردیف استخدامی جذب می کنیم.

معاون حقوقی و امور مجلس وزارت آموزش و پرورش درباره جذب نیروهای حق التدریس نیز بیان نمود: اکنون نیروهای ماقبل سال 91 را مشخص تکلیف کردیم شورای عالی انقلاب فرهنگی نیز برای ساماندهی نیروی انسانی ورود پیدا نموده است نیروها باید از 2 دانشگاه فرهنگیان و رجایی وارد آموزش و پرورش شوند لذا این افراد نیز باید در آزمون این 2 دانشگاه شرکت نمایند.

منبع: خبرگزاری پانا
انتشار: 6 خرداد 1400 بروزرسانی: 6 خرداد 1400 گردآورنده: cloobagahi.ir شناسه مطلب: 1589

به "لاشکی: رتبه بندی برای افرادی که در مدارس دولتی هستند قابل اجراست" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "لاشکی: رتبه بندی برای افرادی که در مدارس دولتی هستند قابل اجراست"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید