عراقچی بر عزم ایران برای انجام گفت وگوهای منطقه ای تاکید نمود

به گزارش کلوب آگهی، تهران (پانا)-معاون سیاسی وزارت امور خارجه در ملاقات با نماینده ویژه دبیرکل سازمان ملل متحد، عزم جمهوری اسلامی ایران را برای انجام گفت وگوهای منطقه ای به منظور برقراری صلح، ثبات و توسعه منطقه مورد تاکید قرار داد.

عراقچی بر عزم ایران برای انجام گفت وگوهای منطقه ای تاکید نمود

به گزارش اداره کل اطلاع رسانی و امور سخنگویی وزارت امور خارجه،مارتین گریفیتس نماینده ویژه دبیرکل در امور یمن در ادامه سفر به تهران با سید عباس عراقچی معاون سیاسی وزیر امور خارجه دیدار و گفت وگو کرد.

در این دیدار، موضوعات و تحولات جاری در منطقه خلیج فارس از جمله موضوع یمن مورد بحث و گفتگو دو طرف نهاده شد.

عراقچی در این دیدار گفت: جمهوری اسلامی ایران از ابتدای بحران همیشه معتقد بود یمن راهکار نظامی ندارد و راه خروج از بحران کنونی، توقف جنگ، برطرف محاصره و انجام گفت وگوهای سیاسی است.

وی عزم جمهوری اسلامی ایران را برای انجام گفت وگوهای منطقه ای به منظور برقراری صلح، ثبات و توسعه منطقه مورد تاکید قرار داد.

نماینده ویژه دبیرکل نیز با تاکید بر نقش جمهوری اسلامی ایران در یاری به برقراری صلح در یمن ضمن تشریح اقدامات سازمان ملل برای برقراری صلح گفت: در حال حاضر اولویت فوری برقراری آتش بس و برطرف محدودیت های جاری است تا از این طریق اقدامات انسان محبت آمیز شروع شده و فرایند سیاسی از سر گرفته گردد.

به گزارش ایرنا، مارتین گریفیتس نماینده ویژه دبیرکل سازمان ملل در امور یمن روز دوشنبه روز گذشته به منظور رایزنی با مقامات ایران درخصوص حل بحران یمن وارد کشور شد.

وی امروز با محمدجواد ظریف و سید کمال الدین خرازی رئیس شورای راهبردی روابط خارجی دیدار کرد.

نماینده ویژه دبیرکل سازمان ملل در امور یمن روز گذشته هم در دیدار با علی اصغر خاجی مشاور ارشد وزیر امور خارجه مسائل و ابعاد مختلف بحران یمن، راه های دستیابی به صلح و توقف بحران در این کشور را مورد آنالیز قرار داد.

منبع: خبرگزاری پانا
انتشار: 13 فروردین 1400 بروزرسانی: 13 فروردین 1400 گردآورنده: cloobagahi.ir شناسه مطلب: 1489

به "عراقچی بر عزم ایران برای انجام گفت وگوهای منطقه ای تاکید نمود" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "عراقچی بر عزم ایران برای انجام گفت وگوهای منطقه ای تاکید نمود"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید