سندرز: خشونت های اخیر هند نشانگر ناکامی آمریکا در رهبری حقوق بشر است

به گزارش کلوب آگهی، نامزد پیشتاز دموکرات ها در انتخابات ریاست جمهوری آمریکا به شدت از واکنش ترامپ به آشوب و خشونت های اخیر در دهلی نو علیه مسلمانان انتقاد نموده است.

سندرز: خشونت های اخیر هند نشانگر ناکامی آمریکا در رهبری حقوق بشر است

به گزارش گروه بین الملل کلوب آگهی به نقل از پایگاه اطلاع رسانی کنگره، برنی سندرز سناتور ایالت ورمونت و یکی از نامزدهای دموکرات در انتخابات ریاست جمهوری 2020 آمریکا از واکنش دونالد ترامپ نسبت به آشوب ها و خشونت های اعمال شده علیه مسلمانان هند در جریان سفر اخیرش به این کشور، انتقاد نموده است.

بر اساس این گزارش، حداقل 27 نفر در جریان آشوب و ناآرامی های اخیر در هند کشته شدند.

ترامپ در کنفرانس خبری روز سه شنبه حاضر به پاسخ دادن به سئوالات کلوب آگهی درباره آشوب های اخیر هند نشد و در عین حال از عملکرد نخست وزیر هند در حمایت از آزادی مذهبی و دینی به شدت دفاع کرد.

وی در این باره گفت: نخست وزیر هند درباره صحبت هایی که به من گفت واقعا فوق العاده است. او می خواهد مردم آزادی های دینی و مذهبی داشته باشند. من درباره خشونت ها در هند چیزهایی شنیدم ولی این مربوط به هند است تا به این مساله رسیدگی کند.

سندرز ضمن انتقاد شدید از این پاسخ ترامپ، گفت: بیش از 200 میلیون مسلمان هند را وطن خود می دانند. خشونت های گسترده علیه مسلمانان موجب مرگ حداقل 27 نفر و زخمی شدن تعداد زیادی شده است. ترامپ تنها واکنشی که نشان داده است این بوده که گفته است این مساله مربوط به هند است. این نشانگر ناکامی آمریکا در رهبری حقوق بشر است.

منبع: خبرگزاری تسنیم
انتشار: 24 فروردین 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: cloobagahi.ir شناسه مطلب: 593

به "سندرز: خشونت های اخیر هند نشانگر ناکامی آمریکا در رهبری حقوق بشر است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "سندرز: خشونت های اخیر هند نشانگر ناکامی آمریکا در رهبری حقوق بشر است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید