سناتور آمریکایی خواستار ریاستبیل گیتس بر سازمان بهداشت جهانی شد

به گزارش کلوب آگهی، به گزارش خبرنگاران، لیندسی گراهام سناتور ارشد و جمهوری خواه سنای آمریکا در حساب توئیتری خود، از اقدام عجیب اخیر دولت این کشور در قطع کمک های مالی به سازمان بهداشت جهانی حمایت کرد.

سناتور آمریکایی خواستار ریاستبیل گیتس بر سازمان بهداشت جهانی شد

گراهام در این ارتباط مدعی شده است: تا زمانی که سازمان بهداشت جهانی رفتار و رهبری اش تغییر کند، بهترین کار برای تأمین منافع آمریکا، قطع بودجه و کمک مالی به این سازمان است.

این سناتور جمهوری خواه در ادامه با اشاره به سازمان تجارت جهانی، این سازمان را به اقدامات آهسته و کند و سرپوش گذاشتن اقدامات فریبنده چین متهم کرد.

لیندسی گراهام در ادامه همچنین حملات خود را به رئیس سازمان بهداشت جهانی متمرکز کرده و او را ناتوان دانسته که فقط از چین حمایت می کند. به گفته گراهام قطع کمک آمریکا به سازمان بهداشت جهانی به موقع بوده است.

این سناتور جمهوری خواه در عین حال با نام آوردن از بیل گیتس، مؤسس شرکت مایکروسافت، فردی مانند او را گزینه مناسبی برای مسئولیت سازمان بهداشت جهانی دانسته است.

گراهام همچنین گفته است که از افزایش بودجه و کمک مالی به سازمان بهداشت جهانی حمایت می کرد، اگر کسی مثل بیل گیتس مسئولیت سازمان بهداشت جهانی را در دست داشت.

به تازگی دونالد ترامپ رئیس جمهور آمریکا اعلام کرده که به دولت دستور داده است کمک آمریکا به بودجه سازمان بهداشت جهانی (دبلیو اچ او) را معلق کند. او گفت که سازمان بهداشت جهانی در انجام وظایفش در ارتباط با اپیدمی جهانی ویروس کرونا ناکام مانده است.

این اقدام ترامپ علیه سازمان بهداشت جهانی با خشم و واکنش های منفی جهانی روبرو شده و از جمله در واکنش به تصمیم اخیر رئیس جمهور آمریکا، هایکو ماس، وزیر خارجه آلمان امروز چهارشنبه از این تصمیم ترامپ درباره قطع حمایت مالی از سازمان بهداشت جهانی انتقاد کرد و خواستار آن شد که به جای اتهام زنی، برای اتخاذ رویکردی جهانی در مواجهه با کرونا، به اتحاد و همبستگی روی بیاوریم.

از سوی دیگر، جوزف بورل، مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا در حساب کاربری خود به اقدام اخیر رئیس جمهور آمریکا علیه سازمان بهداشت جهانی و قطع کمک های مالی به این سازمان واکنش نشان داد و در این ارتباط گفت: عمیقاً از تصمیم آمریکا برای تعلیق کمک های مالی به سازمان بهداشت جهانی متأسفم.

منبع: خبرگزاری مهر
انتشار: 21 خرداد 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: cloobagahi.ir شناسه مطلب: 722

به "سناتور آمریکایی خواستار ریاستبیل گیتس بر سازمان بهداشت جهانی شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "سناتور آمریکایی خواستار ریاستبیل گیتس بر سازمان بهداشت جهانی شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید