روسیه از استثناگرایی آمریکا انتقاد کرد

به گزارش کلوب آگهی، سخنگوی وزارت خارجه روسیه می گوید طی 4 سال گذشته، آمریکا به شهروندان خودش این حس غلط را القا کرد که از بقیه دنیا مستثنی هستند و هیچ مسئولیتی در قبال سایرین ندارند.

روسیه از استثناگرایی آمریکا انتقاد کرد

همراه دور زمین باشید و با تور ارزان روسیه از کاخ کرملین دیدن کنید و در شهرهای زیبای مسکو و سوچی گشتی بزنید و خاطرات زیبایی برای خود رقم بزنید.

به نقل از ایتارتاس، ماریا زاخارووا سخنگوی وزارت خارجه روسیه می گوید آمریکا طی چهار سال گذشته توهم استثناگرایی را به نقطه اوج خود رساند.

وی در این باره اضافه نمود: یک قدرت هسته ای با این ادعا که استثنایی است، با پشت کردن به هنجارهای قانونی، از بسیاری از تعهدات و سازمان های بین المللی بیرون آمد. شاید با (روی کار آمدن جو بایدن) به بعضی از آنها بازگردند اما موضوع این است که آمریکا به مردم خود این حس را القا کرد که آنها در قبال هیچ کس هیچ مسئولیتی ندارند و لزومی ندارد از هیچ مرجعی از جمله حقوق و قوانین بین الملل تبعیت نمایند.

علاوه بر خروج از برجام، آمریکا تحت ریاست جمهوری ترامپ، در سال 2018 از یونسکو و شورای حقوق بشر سازمان ملل متحد بیرون آمد. در سال 2019، به معاهده منع موشک های هسته ای میان برد سرانجام داد و به رغم شیوع کرونا، در سال 2020 از سازمان بهداشت جهانی خارج شد.، مهر

منبع: ایران آنلاین
انتشار: 19 بهمن 1399 بروزرسانی: 19 بهمن 1399 گردآورنده: cloobagahi.ir شناسه مطلب: 1272

به "روسیه از استثناگرایی آمریکا انتقاد کرد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "روسیه از استثناگرایی آمریکا انتقاد کرد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید