روز سرنوشت ساز علیرضا بیرانوند در دربی

به گزارش کلوب آگهی، سرخابی های مرکز در ترکیب خود چند ستاره تاثیرگذار را دارند که درخشش این ستارگان در مسابقه روز یکشنبه می تواند کاملاً معادلات را تغییر بدهد. از جمله این ستارگان می توان به علیرضا بیرانوند، دروازه بان شماره یک سرخ پوشان مرکز اشاره داشت که یحیی گل محمدی امید زیادی به این ستاره باتجربه دارد که بتواند بار دیگر در مقابل استقلال بدرخشد و در قامت یک ستاره، روز درخشانی را در استادیوم آزادی در یکی از مهم ترین بازی های فصل بگذراند.

روز سرنوشت ساز علیرضا بیرانوند در دربی

بیرانوند در نیم فصل دوم روز های پرفرازونشیبی را تجربه نموده و همین مسئله باعث شده تا او در 10 مسابقه از 11 بازی، در ترکیب اولیه سرخ پوشان مرکز به میدان برود و تنها 4 کلین شیت در کارنامه علیرضا بیرانوند به چشم می خورد. ستاره شماره یک پرسپولیس در طول این مدت، 6 گل دریافت نموده که البته اضافه کردن آمار حضور بیرانوند در ملاقات جام حذفی مقابل سپاهان و البته مصاف محبت آمیز برابر روسیه حکایت از آن دارد که دروازه بان شماره یک سرخ پوشان مرکز در 12 بازی اخیرش، تنها 4 کلین شیت نموده و 9 بار دروازه اش باز شده است.

در سودای کلین شیت پانزدهم

علیرضا بیرانوند در 2 هفته پیاپی و در مصاف با مس رفسنجان و ملوان بندرانزلی توانست دروازه خود را بسته نگه دارد و امید زیادی داشت تا هفته گذشته در کرمان هم بتواند کلین شیت کند و با 3 کلین شیت پیاپی مهیای حضور در دربی مرکز گردد، اما اشتباه خط دفاعی سرخ پوشان مرکز باعث شد تا با گل به خودی علی نعمتی، همه معادلات علیه بیرانوند تغییر کند و او ناکام در ثبت پانزدهمین کلین شیت خود در لیگ بیست ودوم بود تا در صدر جدول بیشترین کلین شیت ها مجدداً با حسین پورحمیدی هم تراز گردد.

بیرانوند که در اندیشه آن است بتواند رکورد بیشترین کلین شیت در یک فصل (در لیگ 16 تیمی) را بشکند، در مسابقه دربی آخرین فرصت را برای رسیدن به این رکورد دارد. 17 کلین شیت در 30 مسابقه، برترین آمار ثبت شده از سوی علیرضا بیرانوند، پیغام نیازمند و حسین حسینی در فصول گذشته است که دروازه بان پرسپولیس در سودای ارتقای آن است.

دروازه بان باتجربه پرسپولیس در بازی رفت، نمایش خوبی در ترکیب تیمش نداشت و 2 گل دریافت کرد، اما امید دارد که در مقابل خط حمله آماده و باکیفیت استقلال بتواند کلین شیت کند و روز خوبی را بگذراند تا با رسیدن به پانزدهمین کلین شیت اش در لیگ بیست ودوم، گامی بلند در مسیر رکوردشکنی اش بردارد.

علیرضا بیرانوند البته دل نگران آن است که نتواند مقابل استقلال کلین شیت کند و در دیگر بازی مهم هفته، حسین پورحمیدی در ملاقاتی خانگی برابر ذوب آهن اصفهان دروازه خود را بسته نگه دارد که در این صورت نه تن ها بیرانوند در مسیر رکوردشکنی ناکام می ماند، بلکه صدرنشینی در جدول بیشترین کلین شیت ها را هم از دست خواهد داد و در این صورت، در 3 هفته پایانی کار سختی برای دریافت دستکش طلایی لیگ بیست ودوم دارد.

حمله دروازه بان سرخ ها به رکورد مهدی رحمتی

بیرانوند در مسابقه روز یکشنبه اگر مشکل خاصی پیش نیاید و بتواند در درون دروازه تیمش قرار بگیرد، برای نهمین بار در مقابل استقلال در تاریخ دربی قرار خواهد گرفت. دروازه بان پرسپولیس در 9 تجربه اخیرش در دربی، توانسته 5 کلین شیت داشته باشد که این آمار باعث شده تا او در جدول بیشترین کلین شیت ها در تاریخ دربی، در کنار چهره هایی مانند مرحوم ناصر حجازی، وحید قلیچ و احمدرضا عابد زاده (در دوره حضورش در پرسپولیس) قرار بگیرد. البته که علیرضا بیرانوند در تعداد بازی کمتری توانسته رکورد 5 کلین شیت را داشته باشد.

عابدزاده در 13 بازی با پیراهن سرخابی های مرکز در دربی، توانست 5 کلین شیت برای پرسپولیس انجام بدهد و 3 کلین شیت هم با پیراهن استقلال داشت تا بعد از مهدی رحمتی که در 15 تجربه بازی در دربی توانسته 9 کلین شیت کند، در رتبه دوم قرار بگیرد. هم تراز با علیرضا بیرانوند، وحید قلیچ در 9 بازی و مرحوم حجازی در 16 بازی در دربی 5 کلین شیت داشته اند. دروازه بان شماره یک سرخ پوشان مرکز در صورت بسته نگه داشتن دروازه اش در دربی پیش رو می تواند به برترین دروازه بان تاریخ پرسپولیس از حیث کلین شیت در دربی تبدیل گردد و با 6 کلین شیت، در مسیر رسیدن به رکورد ویژه مهدی رحمتی با 9 کلین شیت در تاریخ دربی قرار بگیرد.

منبع: فوتبال 360

منبع: فرارو
انتشار: 2 اردیبهشت 1402 بروزرسانی: 2 اردیبهشت 1402 گردآورنده: cloobagahi.ir شناسه مطلب: 2200

به "روز سرنوشت ساز علیرضا بیرانوند در دربی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "روز سرنوشت ساز علیرضا بیرانوند در دربی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید