لوکادیا: کاپیتان تیم ملی را به پرسپولیس می آورم!

به گزارش کلوب آگهی، یورگن لوکادیا به قول شاهدان و بازیکنان پرسپولیس یک فوتبالیست خاکی، مهربان و شوخ طبع است که مرتب لبخند به لب دارد.

لوکادیا: کاپیتان تیم ملی را به پرسپولیس می آورم!

یکی از بازیکنان پرسپولیس گفت که یورگن لوکادیا بسیار شوخ است و به تازگی هم در جمع دو، سه نفری ما به شوخی گفته است که علیرضا جهانبخش کاپیتان تیم ملی را به پرسپولیس می آورد!

این مهاجم هلندی که در سال 2018 با علیرضا جهانبخش در برایتون انگلیس همبازی بوده است به تازگی مصاحبه کرده و گفته است: من با علیرضا جهانبخش برای حضور در ایران صحبت کردم و او به من گفت که ایران یک لیگ قوی دارد و مردم در آنجا مهربان هستند. او گفت تهران شهر خوبی است و از کشور ایران خیلی تعریف کرد. راهنمایی های علیرضا به من کمک کرد تا این تصمیم را بگیرم و به لیگ ایران بیایم. اینجا می خواهم از علیرضا جهانبخش و همه افرادی که به من کمک کردند تا این تصمیم را بگیرم تشکر کنم چرا که آن ها درباره ایران فقط به من چیز های خوب گفتند و از همه آن ها ممنون هستم.

هر چند علیرضا جهانبخش شرایط خیلی خوبی در فاینورد ندارد و با وجود آن که یورگن لوکادیا شوخی کرده است، اما لازم به یادآوری است که چند سال پیش این بازیکن تا یک قدمی پرسپولیس هم رسید.

این بازیکن روز 28 اسفند سال 1391 با قراردادی 3 ساله از باشگاه داماش گیلان به پرسپولیس پیوست و قرار بود از تابستان سال 1392 به مدت 3 سال پیراهن سرخپوشان تهرانی را به تن کند. این صفحه اول قرارداد بین عابدینی مدیرعامل وقت داماش و سعید شیرینی نماینده باشگاه پرسپولیس بابت انتقال جهانبخش امضا هم شد.

قرارداد 700 میلیون تومان ارزش داشت و دو آپشن در آن دیده می شود؛ اول اینکه باشگاه پرسپولیس در آن زمان برای پرداخت پول به باشگاه داماش، ضرب الاجل داشت و از سوی دیگر، اگر سلامت بازیکن تایید نمی شد، پرسپولیسی ها حق فسخ یک طرفه قرارداد را داشتند. همچنین باشگاه در صورتی که جهانبخش را ترانسفر می کرد، 70 درصد از مبلغ این انتقال را به حساب خود واریز می کرد و سهم این بازیکن تنها 30 درصد بود.

بعد از عقد این قرارداد، پیشنهاداتی از اروپا برای جهانبخش رسید و محمد رویانیان به شیرینی توصیه کرد برای کمک به پیشرفت این بازیکن، بهتر است بدون توجه به قرارداد فوق، مجوز لژیونر شدن را به وینگر راست تیم ملی فوتبال کشورمان بدهند. البته در این میان، تماس پدر جهانبخش با شیرینی و رویانیان بی تاثیر نبود.

اگر در آن زمان جهانبخش به پرسپولیس می آمد، شاید هرگز نمی توانست به عنوان اولین بازیکن فوتبال آسیا در تاریخ فوتبال، آقای گل یک لیگ اروپایی (لیگ هلند) شود و در این سن نسبتا کم دو جام جهانی را تجربه و در آستانه حضور در سومین جام جهانی متوالی خودش باشد.

علیرضا جهانبخش یک لژیونر پیروز ایرانی در اروپاست و حداقل تا دو، سه سال آینده بعید است به فوتبال ایران برشود یا اینکه به پرسپولیس یا تیم دیگری در لیگ برتر حتی فکر کند!

منبع: خبر ورزشی

منبع: فرارو
انتشار: 9 شهریور 1401 بروزرسانی: 9 شهریور 1401 گردآورنده: cloobagahi.ir شناسه مطلب: 2094

به "لوکادیا: کاپیتان تیم ملی را به پرسپولیس می آورم!" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "لوکادیا: کاپیتان تیم ملی را به پرسپولیس می آورم!"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید