رشد مالی قابل توجه چین

به گزارش کلوب آگهی، چین بالاترین رشد فصلی در بین 20 اقتصاد برتر دنیا را تجربه کرد.

رشد مالی قابل توجه چین

با ما همراه باشید و با تور چین از شگفت انگیزترین کشور دنیا دیدن کنید بر روی دیوار چین سلفی بگیرید، از قصر ممنوعه دیدن کنید و در خیابان شانگهای پیشرفته ترین آسیا قدم بزنید.

به گزارش خبرنگاران به نقل از ساوث چاینا مورنینگ پست، اقتصاد چین در سه ماهه پایانی سال 2020 رشد 6.5 درصدی را به ثبت رساند که در مقایسه با فصل قبل 1.6 درصد بیشتر شده است. این رشد مالی هم چنین 0.4 درصد بیشتر از نرخ پیش بینی شده قبلی توسط کارشناسان است و بهترین رشد مالی فصلی چین در طول دو فصل اخیر محسوب می گردد.

می ژین یو- کارشناس مسایل مالی در وزارت بازرگانی چین گفت: به طور قطع میزان تولیدات ناخالص داخلی چین از آمریکا جلو زده و شرایط ما بهتر از همتای آمریکایی است. پیش بینی ما این است که برای مجموع سال 2020 نیز رشد مالی چین بالاتر از رشد آمریکا باشد که تحت شرایطی، این فرایند برای سال آینده نیز تکرار خواهد شد.

پیش از این لی که کیانگ- نخست وزیر چین گفته بود برای نخستین بار در سه دهه اخیر این کشور برای امسال هیچ هدف گذاری رشدی را انجام نخواهد داد.

هر چند که چین اولین کشوری بود که به طرز گسترده ای با پیامدهای ویروس کرونا درگیر شد، با کاهش سرعت شیوع این ویروس و بازگشایی تدریجی کسب و کارها توانسته است تا حدودی به سطوح قبل از بحران بازگردد.

چین اکنون به نخستین کشور در بین 10 اقتصاد عظیم دنیا تبدیل می گردد که خروج از رکود عمیق را جشن می گیرد.

در بین بخشهای مختلف، رشد بخش تولیدات صنعتی با 7.6 درصد بیشتر از سایر بخش ها بوده است و پس از آن نیز خرده فروشی با رشد 7.0 درصدی و خدمات با 3.4 درصد قرار دارند.

متوسط رشد مالی چین در بازه زمانی 1989 تا 2020 برابر با 8.92 درصد بوده است که بالاترین نرخ رشد ثبت شده مربوط به سه ماهه نخست سال 1993 با 15.3 درصد و کمترین نرخ رشد ثبت شده نیز مربوط به سه ماهه چهارم سال 1990 با منفی 3.8 درصد بوده است.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 29 بهمن 1399 بروزرسانی: 29 بهمن 1399 گردآورنده: cloobagahi.ir شناسه مطلب: 1401

به "رشد مالی قابل توجه چین" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "رشد مالی قابل توجه چین"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید