راه اندازی سامانه یکپارچه پرداخت شهری در پایتخت

به گزارش کلوب آگهی، معاون سرویس های شهروندی سازمان فاوای شهرداری تهران با اشاره به راه اندازی سامانه یکپارچه پرداخت شهری یا شهرپی، گفت: پرداخت های آنلاین برای شهروندان با این سامانه تسهیل می گردد و در این راستا، هفت هزار تاکسی مجهز به این سامانه شده اند.

راه اندازی سامانه یکپارچه پرداخت شهری در پایتخت

محمد شریفی در حاشیه برگزاری نمایشگاه تراکنش ایران، سامانه یکپارچه پرداخت شهری یا شهرپی را زیرساختی جامع و یکپارچه توصیف کرد و گفت: شهرپی امکانی است که ارائه دهندگان سرویس های پرداختی می توانند با دریافت API آن از شهرداری تهران، پرداخت آنلاین را برای شهروندان تسهیل نمایند.

سازمان فناوری اطلاعات و ارتباطات شهرداری تهران به نقل از معاون سرویس های شهروندی این سازمان گزارش داد: ابزاری که در حال حاضر استفاده می گردد بارکد دو بعدی است و اولین خدمتی که به این شیوه ارائه می گردد، پرداخت کرایه تاکسی های سطح شهر تهران هستند. این سامانه با همکاری سازمان تاکسیرانی در سرانجامه های خطوط تاکسی شهر تهران توسعه پیدا کرد و هم اکنون بیش از هفت هزار تاکسی به این سامانه مجهز شده اند.

شریفی در مورد اپلیکیشن هایی که به این سامانه متصل شده اند، گفت: در حال حاضر بیش از 11 اپ از این سامانه استفاده می نمایند. اپلیکیشن هایی مثل آپ، تاپ، ایزی پی، دیجی پی، همراه کارت، ریالو، فون پی، سکه و ایران کیش و... در واقع بیشتر اپ های عظیم سطح کشور به این سامانه مجهز شده اند و شهروندان با هر کدام از این اپلیکیشن ها می توانند پرداخت تاکسی را انجام دهند.

معاون سرویس های شهروندی سازمان فاوا در سرانجام با اشاره به برنامه های آینده گفت: این سامانه به زودی در میادین میوه و تره بار هم راه اندازی خواهد شد و شهروندان می توانند پرداخت در میادین را به صورت الکترونیکی انجام دهند.

به گزارش ایرنا، ششمین دوره نمایشگاه تراکنش ایران (ITE)، روز گذشته با حضور مدیران ارشد شبکۀ بانکی و اقتصادی کشور، همزمان به صورت حضوری و مجازی به صورت رسمی فعالیت خود را شروع کرد تا تأثیر فناوری های دیجیتال در صنعت اقتصادی و ظهور مدل های جدید کسب و کار را مورد آنالیز قرار دهد.،ایرنا

منبع: ایران آنلاین
انتشار: 27 بهمن 1399 بروزرسانی: 27 بهمن 1399 گردآورنده: cloobagahi.ir شناسه مطلب: 1395

به "راه اندازی سامانه یکپارچه پرداخت شهری در پایتخت" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "راه اندازی سامانه یکپارچه پرداخت شهری در پایتخت"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید