در پیروی از حضرت زینب(س) باید روایتگر حرکت اربعین باشیم

به گزارش کلوب آگهی، علی عسکری اعتقاد دارد که رادیو و تلویزیون باید پیروانه و هنرمندانه اربعین حسینی را روایت کنند.

در پیروی از حضرت زینب(س) باید روایتگر حرکت اربعین باشیم

به گزارش گروه فرهنگی کلوب آگهی، عبدالعلی علی عسکری رئیس سازمان صداوسیما هم در مراسم دومین گرامیداشت طلایه داران مقابله با جنگ نرم با حضور و تجلیل از شبکه های معاونت برون مرزی صداوسیما، به این دغدغه و نقد مهم پاسخ داد و گفت: در ایام محرم و در آستانه ایام اربعینیم باید پیرو حضرت زینب (س) روایتگر این حرکت باشیم.

وی اضافه نمود: همه روایتگران ما باید هنرمندانه روایت کنند سرعت، دقت و کیفیت باید به صورت هنرمندانه رعایت شود. ما باید در این جنگ رسانه ای بزرگ ابتدا ابعاد جنگ را درک و بعد بتوانیم به خوبی عمل کنیم.

البته او در ادامه این مراسم به نکات دیگری هم اشاره کرد؛ علی عسکری تأکید کرد: نکته قابل توجه تکثر رسانه ها و حجم رسانه ها باعث کاهش یافتن مرجعیت رسانه ای ما می شود که برای آن برنامه ریزی هم شده است. باید تلاش کنیم مرجعیت رسانه ای شبکه های برون مرزی خود را حفظ کنیم.

وی به مرجعیت رسانه ای سازمان صداوسیما اشاره کرد و اضافه نمود: مرجعیت بر اساس برندینگ اتفاق می افتد؛ برنامه های شاخص خود را باید در همه شبکه ها حفظ کنیم. باید این موضوع به طور جدی در دستور کار قرار بگیرد.

وی سپس خطاب به کلوب آگهی و مدیران معاونت برون مرزی تأکید کرد: شما و ما روایتگر واقعیت هاییم. از ظلم ها و جفا ها باید بگوییم؛ مزاحمت هایی که برای دفاتر و تبادلات ما می شود را باید روایت کنیم؛ هجمه های رسانه ای دشمن را باید تبیین و روایت کنیم؛ در عین حال باید حماسه و قهرمانی های جریان مقاومت را برای دنیا روایت کنیم.

علی عسگری تأکید کرد: افول جبهه مقابل را هم باید روایت کنیم. امروز آمریکا در حال افول و فروپاشی است. شاهد قفل شدن سیاست های دشمن در منطقه ایم و این نقطه بسیار مهمی است. تکلیف آمریکا که معین است، اما تعجب آور است که امروز اروپایی ها هم دنباله رو آمریکا شده اند.

وی اضافه نمود: امروز جمهوری اسلامی به قدرت بزرگ و بلامنازع تبدیل شده و مأموریت رسانه ای ما تبیین این موقعیت است.

رئیس رسانه ملی با اشاره به نقل قولی از رئیس جمهور درباره قدرت ایران در مجامع بین المللی گفت: شاهد بودیم که رییس جمهور امریکا به دنبال عکس یادگاری بود و رییس جمهور ما اقتدار این درخواست را رد کرد. این قدرت ایران است. همانطور که رهبری تأکید کردند امروز ما رییس جمهور آمریکا را در حد تبادل پیام هم نمی دانیم.

علی عسکری رئیس سازمان صداوسیما در حالی به این نکات اشاره دارد که بار ها یادآور شده ایم حرکت بزرگ اربعین می تواند سرمنزل تولید صد ها و بلکه هزاران اثر سینمایی و تلویزیونی که به صورت مستند و داستانی باشد، اما همچنان مسئولان سیما و سینما در بهره گیری مناسب از این حرکت و مراسم بزرگِ پرسوژه غفلت ورزیده و صرفاً به تهیه گزارش تلویزیونی برای صداوسیما بسنده می کنند.

این نقص بزرگی است که می تواند در واقع نشان دهنده دور شدن بعضی از مسئولان فرهنگ و هنر از کشور اسلامی، مردمی و مذهبی باشد؛ در حالی که می توان با حمایت از هنرمندان حرفه ای و جوانان فیلمساز خلاق از قصه ها، ماجرا ها و رخدادی حرکت بزرگ ملت های مختلف به ویژه ایرانیان تا کربلا دهه ها فیلم و سریال ماندنی، تاریخی، جذاب و فاخر تولید کنند.

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 20 آبان 1398 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: cloobagahi.ir شناسه مطلب: 182

به "در پیروی از حضرت زینب(س) باید روایتگر حرکت اربعین باشیم" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "در پیروی از حضرت زینب(س) باید روایتگر حرکت اربعین باشیم"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید