حاجی پور: ادغام آموزش های پزشکی با وزارت علوم باید با نگاه کارشناسی بررسی شود

به گزارش کلوب آگهی، سخنگوی کمیسیون آموزش، تحقیقات و فناوری مجلس شورای اسلامی ادغام آموزش های علوم پزشکی با آموزش های غیرپزشکی وزارت علوم را نیازمند بررسی و نگاهی کارشناسانه دانست.

حاجی پور: ادغام آموزش های پزشکی با وزارت علوم باید با نگاه کارشناسی بررسی شود

رضا حاجی پور، سخنگوی کمیسیون آموزش، تحقیقات و فناوری مجلس شورای اسلامی در گفتگو با خبرنگار دانشگاه خبرنگاران درباره بحث ادغام آموزش پزشکی وزارت بهداشت با آموزش های وزارت علوم بیان نمود: باید این موضوع مورد بررسی قرار بگیرد که دلیل انفصال آموزش پزشکی از آموزش های غیرپزشکی چه بوده و چه مسائلی باعث جدایی آن ها از یکدیگر شده است.

سخنگوی کمیسیون آموزش ادامه داد: اگر در بررسی ها متوجه الزام ادغام مجدد شویم در کمیسیون مطرح می شود و باید دقت کردن که چه نظرات کارشناسی برای آن وجود دارد، چون این موضوع دارای مزایا و معایب خاص خود است.

حاجی پور با اشاره به مزایای ادغام آموزش های علوم پزشکی با پزشکی تحت نظارت وزارت علوم، تحقیقات و فناوری گفت: خیلی از رشته های وزارت علوم می تواند به کمک رشته های وزارت بهداشت رود و یا بالعکس. با ادغام در بحث توانمندی های علمی و پژوهشی هم ممکن است دستاورد های خوبی حاصل شود، اما معایب این کار را هم باید به دقت کارشناسی کرد و دید.

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 15 دی 1400 بروزرسانی: 15 دی 1400 گردآورنده: cloobagahi.ir شناسه مطلب: 1881

به "حاجی پور: ادغام آموزش های پزشکی با وزارت علوم باید با نگاه کارشناسی بررسی شود" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "حاجی پور: ادغام آموزش های پزشکی با وزارت علوم باید با نگاه کارشناسی بررسی شود"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید