دانشگاه آزاد اسلامی خراسان جنوبی چگونه به جنگ کرونا رفت؟

به گزارش کلوب آگهی، معاون علوم پزشکی دانشگاه آزاد اسلامی استان خراسان جنوبی، اقدامات این دانشگاه در مقابله با ویروس کرونا را تشریح کرد.

دانشگاه آزاد اسلامی خراسان جنوبی چگونه به جنگ کرونا رفت؟

محمد حداد در تبادل نظر با خبرنگار گروه استان های خبرگزاری خبرنگاران اظهار کرد: دانشگاه آزاد اسلامی استان خراسان جنوبی مقابله با ویروس کرونا، خدمت رسانی و مطلعی بخشی به شهروندان و دانشگاهیان را رسالت اجتماعی خود می داند.

وی همچنین با تشریح اقدامات گسترده دانشگاه آزاد اسلامی استان خراسان جنوبی در پیشگیری از شیوع ویروس کرونا اضافه نمود: با توجه به اهمیت موضوع پیشگیری از شیوع ویروس کرونا، معاونت علوم پزشکی دانشگاه آزاد اسلامی استان خراسان جنوبی از بهمن سال 1398 فعالیت های آموزشی خود را برای دانشجویان، استادان و کارکنان درباره شناخت و روش های پیشگیری از این بیماری را شروع کرد و مطابق بخشنامه سازمان مرکزی جلساتی توسط واحدهای دانشگاهی این استان برگزار و ستاد کمیته پیشگیری از انتشار ویروس کرونا در واحدهای دانشگاه آزاد اسلامی استان تشکیل شد.

معاون علوم پزشکی دانشگاه آزاد اسلامی استان خراسان جنوبی با اشاره به برگزاری کارگاه آموزشی شناخت ویروس کرونا و راه های پیشگیری از آن برای کارکنان، استادان و دانشجویان مطرح نمود: برگزاری کارگاه آموزش جامع و تخصصی نیروهای خدمات درباره شناخت ویروس کرونا، راه های پیشگیری از آن و روش های گندزدایی، برگزاری کارگاه شناخت ویروس کرونا و بیماری های عفونی سیستم تنفسی فوقانی برای مدیران، کارکنان و معلمان حوزه معاونت سما از جمله مباحث مطرح شده در این کارگاه ها بود.

حداد توضیح داد: با توجه به اهمیت موضوع مقابله با ویروس کرونا، حوزه معاونت علوم پزشکی با ایجاد کانال های ارتباطی با دانشجویان داخل و بین الملل به صورت جداگانه و کانال های ارتباطی به صورت استانی موارد آموزشی، پیشگیری، اسلایدهای آموزشی، اخبار و اطلاعیه های مرتبط با بیماری کرونا را اطلاع سانی کرد.

طراحی بنرهای آموزشی برای کنترل و پیشگیری از کرونا در واحد بیرجند

وی، طراحی بنرهای آموزشی برای کنترل و پیشگیری از کرونا و نصب آن در ورودی خوابگاه ها، تهیه ژل های ضدعفونی نماینده دست و نصب آن در ورودی خوابگاه ها، مطلع سازی مسئولان خوابگاه ها در زمینه آنالیز موارد مشکوک به بیماری و علامت دار و ارجاع بیماران به اورژانس را از دیگر اقدامات معاونت علوم پزشکی دانشگاه آزاد اسلامی استان خراسان جنوبی برشمرد.

معاون علوم پزشکی دانشگاه آزاد اسلامی استان خراسان جنوبی، نظارت بر نحوه عملکرد دانشجویان برای ضدعفونی کردن دست ها، تهیه بروشورهای آموزشی و روش های پیشگیری درباره بیماری کرونا برای خوابگاه ها، تهیه مواد ضدعفونی نماینده و گندزدا و ضدعفونی کردن کامل خوابگاه ها، تعطیلی کلاس های آموزشی توصیه به دانشجویان برای ترک خوابگاه و مراجعه به شهرستان خود اقداماتی دیگری دانست که این معاونت برنامه ریزی نموده بود.

حداد متذکر شد: همچنین نصب بنرهای آموزشی در ورودی ساختمان مرکزی و دانشکده ها، تأمین صابون مایع دستشویی در محل سرویس های بهداشتی، تهیه ژل های ضدعفونی نماینده دست و نصب آن در سالن های اداری و محل های پرتردد دانشگاه، تأکید به نیروهای خدمات برای نظافت سطوح دارای تماس مشترک در مکان های عمومی از دیگر فعالیت های اجرا شده است.

وی بر ضرورت رعایت توضیح وظایف تخصصی واگذار شده به نیروهای خدمات، ضدعفونی کردن دانشکده ها و فضاهای آموزشی دانشگاه، گندزدایی مدارس حوزه معاونت سما و آموزشکده سما واحد بیرجند، حذف سیستم اثرانگشت در کنترل ورود و خروج و برقراری ثبت ورود و خروج به صورت تصویری تأکید کرد.

معاون علوم پزشکی دانشگاه آزاد اسلامی استان خراسان جنوبی با تأکید بر استراحت کارکنان و استادان دانشگاه آزاد اسلامی در صورت بروز علایم مشابه سرماخوردگی متذکر شد: از دانشجویان، کارکنان و استادان می خواهیم در صورت بروز علایم تب، سرفه، دیسترس تنفسی و ... به اورژانس مراجعه نمایند.

حداد از مشارکت اعضای هیئت علمی علوم پزشکی دانشگاه آزاد اسلامی استان خراسان جنوبی به عنوان ارزیاب در زمینه برگزاری آزمون های عملی ایستگاهی(آسکی) برای پرسنل بیمارستان های تابعه دانشگاه علوم پزشکی بیرجند اطلاع داد و اضافه نمود: برقراری تماس های مکرر با دانشگاه علوم پزشکی بیرجند برای دریافت اطلاعات لازم با هدف کنترل و پیشگیری از ابتلا به ویروس کرونا، هماهنگی با شبکه بهداشت و درمان شهرستان ها برای مشارکت دانشگاه آزاد اسلامی در راستای نصب بنرهای آموزشی و تبلیغاتی در سطح شهر، فراوری ژل ضدعفونی نماینده دست در آزمایشگاه دانشگاه آزاد اسلامی واحد بیرجند از دیگر اقدامات معاونت علوم پزشکی دانشگاه آزاد اسلامی استان خراسان جنوبی است.

انتهای پیغام/4078/

منبع: خبرگزاری دانشگاه آزاد آنا
انتشار: 19 اردیبهشت 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: cloobagahi.ir شناسه مطلب: 650

به "دانشگاه آزاد اسلامی خراسان جنوبی چگونه به جنگ کرونا رفت؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "دانشگاه آزاد اسلامی خراسان جنوبی چگونه به جنگ کرونا رفت؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید