توافق ژاپن و ویتنام بر سر صادرات تجهیزات نظامی

به گزارش کلوب آگهی، ژاپن و ویتنام امروز دوشنبه بر سر تقویت روابط مالی و امنیتی از جمله به طور اصولی بر سر مساله صادرات تجهیزات و تکنولوژی نظامی از سوی ژاپن به این کشور حوزه جنوب شرق آسیا ضمناً تداوم نگرانی درباره اقدامات چین در منطقه، توافق کردند.

توافق ژاپن و ویتنام بر سر صادرات تجهیزات نظامی

سفر به دل زیباترین منطقه آسیا را با تور ویتنام ارزان تجربه کنید.

به نقل از خبرگزاری رویترز، یوشیهیده سوگا، نخست وزیر ژاپن بعد از دیدارش با نگوین شوآن پهوک، همتای ویتنامی خود در شهر هانوی به خبرنگاران گفت: این یک گام عظیم در حوزه امنیت برای هر دو کشور است؛ اینکه ما به صورت اصولی به توافقی بر سر انتقال تکنولوژی ها و تجهیزات دفاعی دست یافتیم.

او بیان داشت: ویتنام که سال جاری به عنوان رئیس اتحادیه کشورهای جنوب شرق آسیا، آ.سه.آن خدمت می نماید برای تحقق یک منطقه هند-اقیانوسیه باز و آزاد اهمیت کلیدی دارد.

همچنین پهوک در حضور مشترک با سوگا در مقابل رسانه ها بیان داشت، این رهبران همچنین بر اهمیت حفظ صلح، امنیت و آزادی دریانوردی و پرواز در حوزه دریای چین جنوبی توافق و بر حل مناقشات به شیوه ای صلح آمیز تاکید کردند.

پهوک ادامه داد: ویتنام از ژاپن به عنوان یک قدرت جهانی به جهت ادامه مشارکت فعالانه در صلح، ثبات و سعادت جهانی و منطقه ای استقبال می نماید.

سوگا که ماه گذشته میلادی بعد از استعفای شینزو آبه از نخست وزیری ژاپن جانشین او در این سمت شد، در هفته جاری اولین تور سفرهای خارجی دیپلماتیکش را در این سمت با سفر به کشورهای ویتنام و اندونزی به عنوان دو کشور مهم حوزه جنوب شرق آسیا آغاز نموده است.

ژاپن باید روابط مالی عمیقش با چین را با مساله نگرانی های امنیتی شامل تاکید پکن بر ادعاهای ارضی خود بر چند جزیره مورد مناقشه در حوزه دریای چین شرقی متوازن سازد.

ویتنام و دیگر اعضای آ.سه.آن که بسیاری از آنها دارای مناقشات ارضی با چین در دریای چین جنوبی هستند نگران دلزده ساختن این شریک مالی عظیم خود بوده و از درگیر شدن در تقابل شدید میان آمریکا و چین اکراه دارند.

سوگا بیان داشت، دو کشور توافق کردند تا همکاری خود بر سر مقابله با تاثیرات همه گیری کروناویروس را تقویت نمایند.

وی اضافه کرد: ما بر سر آغاز مجدد سفرهای راستا تجاری و همچنین پروازهای مسافری میان دو کشور طی امروز توافق کردیم. ، ایسنا

منبع: ایران آنلاین
انتشار: 8 آبان 1399 بروزرسانی: 8 آبان 1399 گردآورنده: cloobagahi.ir شناسه مطلب: 998

به "توافق ژاپن و ویتنام بر سر صادرات تجهیزات نظامی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "توافق ژاپن و ویتنام بر سر صادرات تجهیزات نظامی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید