تصمیمات تازه دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی همزمان با پیک ششم کرونا

به گزارش کلوب آگهی، دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی همزمان با شیوع پیک ششم کرونا ویروس، سیاست نو آموزشی این دانشگاه در نیم سال تحصیلی پیش رو را بیان کرد.

تصمیمات تازه دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی همزمان با پیک ششم کرونا

به گزارش خبرنگار دانشگاه خبرنگاران، هیئت رئیسه دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی، برنامه آموزشی دانشجویان این دانشگاه در ترم پیش رو را مصوب کرد و بر این اساس تمام دروس نظری دانشجویان مقاطع کاردانی، کارشناسی، دکتری حرفه ای پزشکی، دندانپزشکی و داروسازی به صورت مجازی برگزار می گردد و مسئولیت نظارت بر حسن اجرای این موارد بر عهده ریاست دانشکده ها است.

تمامی واحد ها و دوره های عملی، آزمایشگاهی و کارگاهی دانشجویان مقاطع کاردانی، کارشناسی، دکتری حرفه ای پزشکی، دندانپزشکی و داروسازی به صورت ترکیبی (حضوری و مجازی) با تاکید بر حداقل حضور برنامه ریزی گردد.

دانشکده ها می توانند در صورتی که امکان برنامه ریزی واحد های عملی به صورت تجمیع یافته و فشرده وجود داشته باشد، دوره های تجمیع یافته را در شرایطی که شرایط شهر تهران قرمز نباشد به صورت کاملاً حضوری برگزار نمایند. برای این مورد ضروری است دانشکده باید پیشنهاد خود را به صورت مکتوب به معاونت آموزشی دانشگاه ارائه کند و در صورت تصویب کمیته بحران به مرحله اجرا درآورد.

تمامی دوره های کارآموزی دانشجویان به صورت حضوری در عرصه های معین شده در برنامه آموزشی رشته مربوطه با تاکید بر حداقل مواجهه غیرضروری با بیماران و با رعایت پروتکل های بهداشتی ابلاغی برنامه ریزی می گردد و دانشکده ها می توانند در صورت امکان به گونه ای برنامه ریزی نمایند که دوره های کارآموزی به صورت تجمیع یافته و فشرده در شرایطی که شرایط شهر تهران قرمز نباشد به صورت کاملاً حضوری برگزار نمایند. دانشکده باید پیشنهاد خود را به صورت مکتوب به معاونت آموزشی دانشگاه ارائه کند و در صورت تصویب کمیته بحران به مرحله اجرا درآورد.

بعلاوه حضور کارورزان در عرصه های معین شده در برنامه آموزشی رشته مربوطه و دستیاران در کنار اساتید برای خدمت رسانی بهتر به بیماران در این شرایط ادامه خواهد یافت. رعایت کامل پروتکل های بهداشتی ضروری بوده و توصیه اکید بر دریافت دوز بوستر واکسن است.

بیمارستان ها می توانند در صورتی که به دلیل تغییر شرایط کاری در بخش های آموزشی بالینی، امکان کاهش مقدار مواجهه کارورزان وجود داشته باشد پیشنهاد خود را مبنی بر حضور کارورزان به صورت کشیک و Post کشیک به صورت مکتوب به معاونت آموزشی دانشگاه ارائه نمایند و در صورت تصویب در شورای آموزشی دانشکده اجرایی نمایند. کسانی که به دلیل بیماری زمینه ای در معرض خطر افزایش یافته ابتلا یا تشدید عوارش ناشی از ابتلای به کرونا هستند، می توانند با تایید کمیسیون پزشکی معاونت درمان دانشگاه از فعالیت در بخش های کرونا معاف شوند.

آموزش نظری و عملی دانشجویان دوره کارشناسی ارشد و دکتری تخصصی (Ph.D) به صورت حضوری است و تمام آزمون هایی که برگزاری آن ها در این بازه زمانی برنامه ریزی شده است به صورت مجازی برگزار خواهد شد. آزمون هایی که تعویق افتادن آن ها با تقویم آموزشی تداخلی ایجاد نمی کند می تواند در صورت تصویب شورای آموزشی دانشکده تا بعد از گذر از شرایط قرمز پاندمی به تعویق افتد و موارد به معاونت آموزشی دانشگاه اعلام گردد.

طبق تاکید این دانشگاه، اعطای مرخصی استعلاجی در موارد لازم با رعایت پروتکل های ابلاغ شده از کمیته کنترل عفونت درمان دانشگاه انجام گردد.

برای دانشجویانی که تمایل به گذراندن دوره آموزشی ندارند، با ارائه درخواست کتبی به دانشکده مبنی بر مرخصی تحصیلی، مرخصی آنان جزء سنوات تحصیلی محسوب نمی گردد و در مورد دانشجویان شهریه پرداز در این ایام مرخصی تحصیلی به دلیل مذکور، شهریه ثابت اخذ نمی گردد. در صورت پرداخت شهریه، شهریه پرداختی آنان محفوظ می ماند.

حضور تمام اعضای هیئت علمی (اعم از علوم پایه و بالینی) در محل کار خود ضروری و الزامی است. دانشکده ها بر کیفیت آموزش مجازی نظارت دقیق داشته و نتایج آن را به صورت ادواری به معاونت آموزشی دانشگاه گزارش نمایند.

دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی تاکید نمود؛ این شیوه نامه صرفا جهت اجرا در شرایط و دورانی که شهر تهران بر اساس اعلام ستاد کرونا شهر تهران وارد شرایط قرمز می گردد، تهیه شده است. در صورت شرایط خاص که به وسیله مقامات ذی ربط کشوری یا دانشگاهی اعلام می گردد، اطلاع رسانی لازم در مورد تغییرات این شیوه نامه بر اساس نظرات مراجع کشوری انجام خواهد شد.

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 6 خرداد 1401 بروزرسانی: 6 خرداد 1401 گردآورنده: cloobagahi.ir شناسه مطلب: 2013

به "تصمیمات تازه دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی همزمان با پیک ششم کرونا" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تصمیمات تازه دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی همزمان با پیک ششم کرونا"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید