بازگشایی مجدد بخش های ICU برای کرونایی ها

به گزارش کلوب آگهی، رییس بیمارستان رسول اکرم (ص) از افزایش موارد بستری کرونایی در بخش های بیمارستانی و آی سی یو اطلاع داد و گفت: اگر قرار باشد حجم بالایی از موارد ابتلا را داشته باشیم، افراد گروه های پرخطر، حتی در شکل خفیف همه گیری هم حتما پایشان به بخش های بیمارستانی و بستری باز خواهد شد.

بازگشایی مجدد بخش های ICU برای کرونایی ها

به گزارش ایسنا، دکتر تقی ریاحی درباره شرایط مراجعات کرونایی و بستری در بیمارستان رسول اکرم (ص)، گفت: اوایل دی ماه هیچ بیمار کاندیدای بستری در آی سی یو نداشتیم و بعد از دو سال بخش های آی سی یو برای بیماران کرونایی بسته شد. در عین حال اندازه بستری کرونایی در بخش ها نیز بسیار محدود بود. البته به صورت پراکنده بیمار کرونایی در بخش داشتیم، اما محدود بود.

وی اضافه نمود: این درحالی است که طی 10 تا 15 روز گذشته هم اندازه مراجعات سرپایی کرونا افزایش یافته و به طبع آن اندازه مراجعات بستری مان هم بالا رفته است. در عین حال باتوجه به وخامت حال بعضی از مبتلایان به کرونا، بخش آی سی یو را برای بیماران کرونایی مجددا باز کردیم. بعلاوه اکنون در بخش تنفسی مان هم بیماران کرونایی بستری شده و در حال ارائه خدمت به بیماران هستیم.

ریاحی گفت: به طور واضح بیماران سرپایی مبتلا به کرونا بیشتر شده اند. حتی بعضی بیماران عادی با فکر اینکه سرما خورده اند، مراجعه می نمایند، اما بعد تعیین می گردد که به کرونا مبتلا شده اند.

وی تاکید نمود: هرگونه علائم تنفسی و سرماخوردگی را باید ابتلا به کرونا تلقی کرد و پروتکل های بهداشتی مربوطه را برای عدم انتقال بیماری به دیگران رعایت کرد.

ریاحی اضافه نمود: پیش بینی می گردد با توجه به رفتار ویروس اُمیکرون طی روز ها و هفته های آینده باید شاهد افزایش موارد بستری بیماران و حتی افزایش بستری در بخش های مراقبت ویژه باشیم.

رییس بیمارستان رسول اکرم (ص) گفت: رفتار اُمیکرون قطعا به شدت رفتار سویه دلتا نیست، اما اگر قرار باشد حجم بالایی از موارد ابتلا را داشته باشیم، افراد گرووه های پرخطر، مانند افراد مسن، مبتلایان به بیماری های زمینه ای و ... در معرض خطرند و حتی در شکل خفیف همه گیری هم حتما پایشان به بخش های بیمارستانی و بستری باز خواهد شد.

منبع: فرارو
انتشار: 29 فروردین 1401 بروزرسانی: 29 فروردین 1401 گردآورنده: cloobagahi.ir شناسه مطلب: 1981

به "بازگشایی مجدد بخش های ICU برای کرونایی ها" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "بازگشایی مجدد بخش های ICU برای کرونایی ها"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید