انتقاد از شکایت صنف خرازی درباره ممنوع شدن عرضه محصولات آرایشی و بهداشتی در داروخانه ها خبرنگاران

به گزارش کلوب آگهی، مشاور عالی انجمن داروسازان ایران گفت: عجیب است که هیات نظارت بر فضای کسب و کار به موضوع عرضه محصولات آرایشی و بهداشتی در داروخانه ورود می نماید و پیگیر ممنوعیت عرضه این محصولات در سطح داروخانه هاست؛ در حالیکه بر اساس قانون تعزیرات حکومتی مصوب سال 67 و ماده 16 و 21 قانون مذکور مجاز بودن عرضه فرآورده های مذکور در داروخانه تصریح شده است.

انتقاد از شکایت صنف خرازی درباره ممنوع شدن عرضه محصولات آرایشی و بهداشتی در داروخانه ها خبرنگاران

به گزارش گروه اجتماعی خبرنگاران، داروساز و مشاور عالی انجمن داروسازان ایران در مصاحبه با ایسنا در رابطه با فشار هایی که به داروخانه ها از سوی بعضی اصناف وارد می گردد، گفت: عجیب است که هیات نظارت بر فضای کسب و کار با شکایت صنف محترم خرازی به موضوع عرضه محصولات آرایشی و بهداشتی در داروخانه ورود می نماید و پیگیر ممنوعیت عرضه این محصولات در سطح داروخانه هاست؛ در حالیکه بر اساس قانون تعزیرات حکومتی مصوب سال 67 و ماده 16 و 21 قانون مذکور مجاز بودن عرضه فرآورده های مذکور در داروخانه تصریح شده است.

بقایی افزود: بر اساس قوانین از جمله ماده 8 قانون تشکیل وزارت بهداشت، داروخانه مؤسسه ای پزشکی است که مجوز آن را وزارت بهداشت صادر می نماید. آیا از نظر قانونی صحیح است که شورای رقابت برای مباحثی همچون تنظیم آئین نامه آن ورود نماید؟

وی با انتقاد از عدم دعوت از نمایندگان جامعه داروسازی در نشست ها و جلساتی که در اصناف برای آنالیز ادعای صنف خرازی برگزار شده، گفت: بر اساس قانون داروخانه موسسه پزشکی است حالا اگر بعضی از شما عزیزان به این اصل قانونی باور ندارید و آن را صنف می دانید، چرا در جلسات تصمیم گیری در رابطه با امور داروخانه از نمایندگان قانونی آن دعوت نمی کنید؟

وی افزود: مگر بر اساس قانون بهبود مستمر محیط کسب و کار و ماده 2 این قانون موظف نیستید که در زمان تصمیم گیری درباره صنفی از نمایندگان قانونی آن کسب نظر نمایید؟

بقایی با اشاره به اینکه با بی تدبیری های متوالی داروسازان کشور را دلسرد نکنید، توضیح داد: ما هشدار می دهیم داروخانه تابلوی رشته داروسازی است و هر گونه تضعیف داروساز و داروخانه منجر به افزایش خروج نخبگان و فرار مغز ها خواهد شد و در نتیجه این خطر وجود دارد که در آینده مجبور به واردات صد در صدی دارو از خارج از کشور باشیم.

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 8 فروردین 1400 بروزرسانی: 8 فروردین 1400 گردآورنده: cloobagahi.ir شناسه مطلب: 1484

به "انتقاد از شکایت صنف خرازی درباره ممنوع شدن عرضه محصولات آرایشی و بهداشتی در داروخانه ها خبرنگاران" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "انتقاد از شکایت صنف خرازی درباره ممنوع شدن عرضه محصولات آرایشی و بهداشتی در داروخانه ها خبرنگاران"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید