آزادی زندانیان محور دومین کنفرانس چندجانبه با طالبان

به گزارش کلوب آگهی، پس از نخستین تماس تیم های فنی کابل و طالبان، مسئله آزادی زندانیان محور دومین کنفرانس ویدئویی است و نمایندگان طالبان، کابل و مقامات خارجی در آن حضور دارند.

آزادی زندانیان محور دومین کنفرانس چندجانبه با طالبان

به گزارش دفتر منطقه ای کلوب آگهی ، سهیل شاهین سخنگوی دفتر سیاسی طالبان گفت که موضوع آزادی زندانیان محور دومین کنفرانس ویدئویی و تماس مستقیم طالبان و دولت افغانستان است.

شاهین گفت که در این دور از گفت وگوها تیم فنی طالبان با هیئتی از صلیب سرخ، مقامات آمریکایی و قطری و نیز تیم فنی کابل حضور دارند.

وی اضافه نمود که هدف این گفت وگوها این است که براساس توافقنامه ای که با آمریکا به امضا رسیده، زمینه آزادی 5 هزار زندانی طالبان و همچنین زندانیان کابل فراهم شود .

زلمی خلیلزاد نماینده ویژه آمریکا در امور صلح افغانستان گفته بود که در دور نخست همه طرف ها تعهد محکم خود را برای کاهش خشونت، مذاکرات بین الافغانی و آتش بس همه جانبه و دائمی اعلام نمودند.

از سوی دیگر شورای امنیت ملی افغانستان نیز در بیانیه ای گفت که در این ملاقات ویدئویی درباره تمامی ابعاد کاهش خشونت در برابر افغان ها، مذاکرات مستقیم و آتش بس دائمی و وسیع در کشور بحث صورت گرفت.

شاهین اما توضیح داد که در آن ملاقات تنها درباره آزادی زندانیان گفت وگو شد و بحث درباره دیگر موضوعات در مذاکرات بین الافغانی صورت می گیرد.

.

منبع: خبرگزاری تسنیم
انتشار: 24 اردیبهشت 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: cloobagahi.ir شناسه مطلب: 662

به "آزادی زندانیان محور دومین کنفرانس چندجانبه با طالبان" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "آزادی زندانیان محور دومین کنفرانس چندجانبه با طالبان"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید