آبشناس: نامه چین به شورای امنیت حاکی از ایستادگی این کشور پشت ایران است ، حنای آمریکا برای اروپایی ها هم رنگی ندارد

به گزارش کلوب آگهی، یک کارشناس مسائل بین الملل گفت: نامه ای که چین رسما برای دبیر کل سازمان ملل و شورای امنیت نوشت در حقیقت تاکید براین است که چین پشت برجام و به تبع آن ایران ایستاده است و به آمریکا اجازه نخواهد داد که به فرایند سابق خود یعنی تاخت و تاز در مجامع بین المللی ادامه دهد.

آبشناس: نامه چین به شورای امنیت حاکی از ایستادگی این کشور پشت ایران است ، حنای آمریکا برای اروپایی ها هم رنگی ندارد

با ما سفر کنید و با تور ارزان اروپا از قاره سبز دیدن کنید و با دریافت خدمات ویزای شینگن از گردش به دور اروپا لذت ببرید.

عماد آبشناس، کارشناس مسائل بین الملل در مصاحبه با خبرنگار سیاسی خبرنگاران، در خصوص نامه چین به شورای امنیت در خصوص حمایت از برجام گفت: بعضی رسانه های وابسته به غرب و آمریکا طی چند هفته اخیر کوشش کردند که فضایی را ایجاد نمایند مبنی بر غیرقابل اعتماد بودن چین و روسیه در قبال ایران و خالی کردن پشت ایران در بزنگاه نهایی.

وی اضافه کرد: بر این اساس نامه ای که چین رسما برای دبیر کل سازمان ملل و شورای امنیت نوشت در حقیقت رد سخنان این قبیل رسانه ها بود و تاکید بر اینکه چین پشت برجام و به تبع آن ایران ایستاده است و به آمریکا اجازه نخواهد داد که به فرایند سابق خود یعنی تاخت و تاز در مجامع بین المللی ادامه دهد.

آب شناس با اشاره به درگیری های شدید بین آمریکا و چین گفت: در این شرایط چین خواسته است تا در قبال تحرکات آمریکا برای ادامه تحریم های تسلیحاتی ایران و یا احیانا تصویب مصوبه جدیدی علیه ایران در شورای امنیت اتمام حجت نموده باشد.

این کارشناس مسائل بین الملل در خصوص اینکه تا چه میزان می توان به حمایت روسیه در این شرایط از ایران امیدوار بود، گفت: اساسا در دنیای سیاست همه کشور ها بیش از آنکه براساس احساسات شان تصمیم بگیرند براساس منافع خود عمل می نمایند این در حالی است که در شرایط فعلی منافع روسیه هم اقتضا می نماید که در برابر آمریکایی ها بایستد، چون روسیه نیز در شرایط تقابل با آمریکاست.

وی با بیان اینکه عملکرد آمریکا به خوبی حیثیت این کشور را بر باد داد و حنای آن حتی برای اروپایی ها هم رنگ چندانی ندارد، گفت: در شرایط امروز حتی کشور های اروپایی نیز در حال تقابل با آمریکا هستند اگر چنین چیزی نبود آمریکا به سادگی می توانست از کشور های اروپایی عضو برجام بخواهد تا مکانیسم ماشه را علیه ایران اجرا نمایند.

آبشناس ادامه داد:، اما کشور های غربی نیز با توجه به سیاست های کژدار مریض آمریکا حاضر به همراهی با او و نابودی کامل برجام نیستند.

این کارشناس مسائل بین الملل در سرانجام توضیح داد: برجام به لحاظ حیثیت معنوی تنها دستاورد اروپا بعد از جنگ جهانی دوم محسوب می گردد دستاوردی که توانست یک مسئله و معضل در سطح بین المللی را به شکل دیپلماتیک و نه جنگ و نظامی گری حل نماید. این در حالی است که اگر برجام به طور کلی نابود گردد به معنی آن است که همه اختلافات در سطح بین الملل باید به وسیله جنگ و نزاع حل و فصل گردد که این رویه مورد استقبال آمریکایی هاست به همین دلیل به نظر می رسد کشور های غربی، روسیه و چین مانع از نابود کامل برجام توسط ایالات متحده شوند.

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 23 مرداد 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: cloobagahi.ir شناسه مطلب: 843

به "آبشناس: نامه چین به شورای امنیت حاکی از ایستادگی این کشور پشت ایران است ، حنای آمریکا برای اروپایی ها هم رنگی ندارد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "آبشناس: نامه چین به شورای امنیت حاکی از ایستادگی این کشور پشت ایران است ، حنای آمریکا برای اروپایی ها هم رنگی ندارد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید