150 هزار مترمربع از اراضی کشاورزی پاکدشت آزاد شد ، تخریب 100 مورد ساخت و ساز غیرمجاز

به گزارش کلوب آگهی، سرپرست جهاد کشاورزی پاکدشت گفت: 150 هزار مترمربع اراضی کشاورزی مرغوب این شهرستان با تخریب 100 مورد ساخت و ساز غیرمجاز، آزاد شد.

150 هزار مترمربع از اراضی کشاورزی پاکدشت آزاد شد ، تخریب 100 مورد ساخت و ساز غیرمجاز

به گزارش گروه اقتصادی خبرنگاران، جمال فرامرزی گفت: عده ای از افراد سودجو با هدف کسب منافع اقتصادی، نسبت به تغییر کاربری غیرقانونی اراضی کشاورزی اقدام و با تبدیل اراضی کشاورزی به باغ ویلا و بنای مسکونی، آن ها را به قیمت گزاف به افراد غیرمطلع می فروشند.

وی اضافه نمود: مدیریت جهاد کشاورزی پاکدشت با هدف مقابله با این تخلف، نسبت به سرکشی از مناطق مختلف اقدام و برای هر گونه تخلیه مصالح و یا ساخت و ساز در اراضی کشاورزی پرونده تخلف تشکیل و در مراجع قضایی، برخورد با آن را پیگیری می نماید.

فرامرزی توضیح داد: در راستای اجرای تبصره 2 ماده 10 قانون اصلاحی حفظ کاربری اراضی زراعی و باغی، 100 مورد ساخت و ساز غیر مجاز، شامل ویلا، بنا و دیوارکشی غیر مجاز در روستا های کهریزک مندکان و فرخ آباد از اراضی شهرستان پاکدشت تخریب و 150 هزار مترمربع از اراضی کشاورزی آزاد شد.

سرپرست جهاد کشاورزی پاکدشت به مردم توصیه کرد تا پیش از هرگونه ساخت و ساز و یا خرید ملک در اراضی کشاورزی، کاربری آن را از کارشناسان جهاد کشاورزی استعلام و شرایط حقوقی و قانونی آن را در عرصه های خارج از حریم شهر ها و روستا ها دریافت نمایند تا متحمل ضرر و زیان نشوند.

پاکدشت با 27 هزار هکتار اراضی کشاورزی در 25 کیلومتری جنوب شرق تهران واقع شده است.

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 14 بهمن 1399 بروزرسانی: 14 بهمن 1399 گردآورنده: cloobagahi.ir شناسه مطلب: 1194

به "150 هزار مترمربع از اراضی کشاورزی پاکدشت آزاد شد ، تخریب 100 مورد ساخت و ساز غیرمجاز" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "150 هزار مترمربع از اراضی کشاورزی پاکدشت آزاد شد ، تخریب 100 مورد ساخت و ساز غیرمجاز"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید