گروه آرمان پرداز دانشگاه یزد پیروز به طراحی دستگاه آنالایزر ارتعاشات شد خبرنگاران

به گزارش کلوب آگهی، عضو هیئت علمی دانشکده مهندسی مکانیک دانشگاه یزد گفت: محققان دانشگاه یزد، پیروز به ساخت دستگاه آنالایزر ارتعاشات دوکانالهVAD 100 در پردیس فناوری و صنعتی این دانشگاه شدند.

گروه آرمان پرداز دانشگاه یزد پیروز به طراحی دستگاه آنالایزر ارتعاشات شد خبرنگاران

جهت دریافت مشاوره خدمات کاتالوگ حرفه ای از بهترین و مجربترین طراحان کشور همراه ما باشید. از طراحی تا چاپ کاتالوگ های تبلیغاتی حرفه ای را با بهترین قیمت از ما بخواهید.

منصور رفیعیان، عضو هیئت علمی دانشکده مهندسی مکانیک دانشگاه یزد در مصاحبه با خبرنگار دانشگاه خبرنگاران گفت: محققان دانشگاه یزد، با هدف نگهداری دستگاه های صنعتی بدون توقف خط فراوری و شناسایی عیوب آن ها قبل از وقوع در ماشین ها، پیروز به ساخت دستگاه آنالایزر ارتعاشات دوکاناله VAD 100 در پردیس فناوری و صنعتی این دانشگاه شدند.

رفیعیان گفت: یکی از این تکنیک های پیروز در نگهداری و تعمیر دستگاه ها، بررسی ارتعاشات است که برای یاری دریافت از این تکنیک احتیاج به دستگاهی به نام آنالایزر ارتعاشات بوده که توسط گروه پژوهشی آرمان پرداز فناور دانشگاه یزد و با همکاری این شرکت پیروز به ساخت آن شده است. نمایش های دامنه، زاویه فاز، شکل موج، منحنی پوش ارتعاشات، منحنی اربیت و منحنی آبشاری، طیف فرکانسی و بالانس دینامیکی تک صفحه ای و دوصفحه ای از قابلیت های این دستگاه است.

عضو هیئت علمی دانشکده مهندسی مکانیک دانشگاه یزد اظهار کرد: تا به امروز دسترسی اغلب صنایع به این دستگاه سخت بوده و با اینکه نمونه های خارجی این دستگاه فراوری شده است، اما دلایلی نظیر بالا بودن بیش از حد قیمت آن و مسائلی نظیر تحریم ها و عدم دسترسی به خدمات پس از فروش این نوع محصولات، ما را به ساخت این دستگاه واداشت.

وی در خاتمه تاکید نمود: در ساخت این دستگاه آقایان حمید سعیدی و علی مفتخرزاده از اعضای هیئت علمی دانشکده برق دانشگاه یزد و مصطفی رضایی از دانش آموختگان این دانشکده همکاری داشته اند.

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 16 فروردین 1400 بروزرسانی: 7 اردیبهشت 1400 گردآورنده: cloobagahi.ir شناسه مطلب: 1496

به "گروه آرمان پرداز دانشگاه یزد پیروز به طراحی دستگاه آنالایزر ارتعاشات شد خبرنگاران" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "گروه آرمان پرداز دانشگاه یزد پیروز به طراحی دستگاه آنالایزر ارتعاشات شد خبرنگاران"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید