پیشنهادات وزارت بهداشت برای بازگشایی دانشگاه ها

به گزارش کلوب آگهی، معاونان آموزشی وزارت بهداشت جزییات زمان بازگشایی دانشگاه ها، امتحانات پایان ترم و ساعات کلاس های درسی و مدت کارآموزی دانشجویان را اعلام کردند.

پیشنهادات وزارت بهداشت برای بازگشایی دانشگاه ها

به گزارش خبرنگار ، جلسه رسمی معاونین آموزشی دانشگاه های علوم پزشکی سراسر کشور روز چهارشنبه 3 اردیبهشت برگزار شد و صورت جلسه ای تنظیم شد که در آن زمان پیشنهادی برای بازگشایی دانشگاه ها، زمان امتحانات پایان ترم و ساعات کلاس های درسی و مدت کارآموزی دانشجویان اعلام شده است، این پیشنهادات در ستاد ملی مقابله با کرونا ارائه و در صورت تایید اجرایی خواهد شد.

بند های مهم صورت جلسه منتشر شده به شرح زیر است:

در صورت تائید ستاد ملی مدیریت بیماری کرونا کلاس های حضوری برای دروس باقیمانده و با کلاس های رفع اشکال دروسی که به صورت مجازی برگزار شده است، پس از تعطیلات عید فطر خواهد بود و پایان ترم جاری آخر تیرماه و بازه زمانی برگزاری آزمونهای پایان ترم از اول لغایت 15 مرداد ماه خواهد بود.

فعالیتهای آموزشی و تحقیقاتی دانشجویان تحصیلات تکمیلی با اولویت دانشجویان مقطع دکترای تخصصی (Ph. D) و دانشجویان سال آخر کارشناسی ارشد براساس برنامه ریزی های گروههای آموزشی بدون وقفه صورت می پذیرد.

آموزش های الکترونیک برای کلیه رشته مقاطع در اردیبهشت ماه ادامه داشته و لازم است حداکثر برنامه ریزی لازم جهت ارتقاء آموزش های غیر حضوری بعمل آید.

در صورت تائید ستاد ملی مدیریت بیماری کرونا ارائه کلاسهای حضوری برای دروس باقیمانده و با کلاس های رفع اشکال دروسی که به صورت مجازی برگزار شده است، پس از تعطیلات عید فطر خواهد بود و پایان ترم جاری آخر تیرماه و بازه زمانی برگزاری آزمون های پایان ترم از اول لغایت 15 مرداد ماه خواهد بود.

به منظور جبران عقب ماندگی ، کلاس های حضوری دانشگاه های علوم پزشکی از ساعت 7 صبح شروع و تا 20 شب ادامه پیدا کند. همچنین در تعطیلات رسمی و روز جمعه نیز امکان برگزاری کلاس ها وجود دارد.

امکان درخواست حذف ترم برای دانشجویان علوم پزشکی تا یک هفته قبل از شروع امتحانات مقدور می باشد. ترم حذف شده در سنوات تحصیلی دانشجو محاسبه نخواهد شد.

آموزش حضوری دوره های کارآموزی های در فرصت زمانی حداکثر 20 روزه (برای هر بخش یک ماهه) برگزار خواهد شد.

ارائه دروس نظری کارآموزان به صورت مجازی در اردیبهشت و خرداد ماه می تواند به آموزش حضوری ایشان در تابستان کمک کند.

دانشجویان پزشکی، داروسازی و دندانپزشکی در صورتیکه در ترم جاری در آزمون های جامع و علوم پایه و پیش کارورزی مردود شوند این آزمون برای آنها جزو تعداد دفعات مجاز شرکت در آزمون محسوب نخواهد شد.

جزییات بیشتر را در صورت جلسه رسمی معاونین آموزشی دانشگاه های علوم پزشکی سراسر کشور بخوانید.

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان
انتشار: 4 تیر 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: cloobagahi.ir شناسه مطلب: 749

به "پیشنهادات وزارت بهداشت برای بازگشایی دانشگاه ها" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "پیشنهادات وزارت بهداشت برای بازگشایی دانشگاه ها"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید